MatoPalkes MatoPalkes komentáře u knih

Popol všetkých zarovná Popol všetkých zarovná Dominik Dán

Nová séria a vyzerá to na zásah do čierneho. Neviem prečo som sa Dánovi doteraz vyhýbal, táto kniha je veľmi čítavá. Hoci som po pri vzniku republiky ešte len ťahal káčera po dvore, atmosféra je podľa mňa skvele vykreslená. Postavy policajtov majú výborný potenciál a sú prekvapivo veľmi vtipní. Teším sa na ďalší diel.

29.06.2022 5 z 5

Černý led Černý led Michael Connelly

Ďalšie stretnutie s Harrym Boschom a opäť kus klasickej starej detektívky, tentoraz s väčším počtom postáv a cigariet.

24.08.2021 4 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Výborný začiatok novej série. Chcem viac Kate a Tristana. Príbeh super. Veľmi napínavé.

11.02.2021 5 z 5

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski

Veľkolepý príbeh začína, poriadne sa držte. Milujem túto sériu.

Syn Syn Jo Nesbø

Fantasticky napísané, aj bez Harryho nesmierne baví a číta sa jedným dychom.

Bohyňa pomsty Bohyňa pomsty Jo Nesbø

Začína sa z toho stávať ďalšia závislosť. Nesbo prosím píš rýchlejšie. Príbeh super. Klasicky.

28.01.2021 4 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Výborná kniha, dobrý príbeh, Harry Hole sa mi začína dostávať pod kožu.

28.01.2021 4 z 5

Cujo Cujo Stephen King

Výborná kniha, výborný temný koniec. King je skutočne kráľ.

27.01.2021 5 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Dlhé, ale vôbec mi to nevadí, číta sa to skvele, sem s ďalším dielom :)

27.01.2021 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Ale áno, vie to holka aj bez čarov a mágie. Postavy sympatické, teším sa ďalšie diely a vývoj vzťahu.

27.01.2021 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Posledných pár strán celej knihy som čítal strašne pomaly lebo som nechcel aby to skončilo. Nikdy.

27.01.2021 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Temné, dospelé, kvalita klasicky extrémne vysoká.

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Skutočne výborné a velmi čítavé. Téma sociopatov nesmierne zaujímavá. Autorka vo svojej druhej knihe pridáva plyn a teším sa na pokračovanie.

Kožené srdce Kožené srdce Dominik Dán

Kukiho citrónovnik a poklad nacistov. No nemiluj túto sériu.

28.07.2022 4 z 5

Rozvaliny Gorlanu Rozvaliny Gorlanu John Flanagan

Veľmi milé, priamočiare čítanie. Osviežujúco krátke, za pár hodín kniha prečítaná. Problém mám s tým že postavy sú príliš čiernobiele. Dobrí nemajú žiadne zle vlastnosti a naopak. Ale je to primárne určené pre mladšie publikum tak prečo nie.

24.11.2021 4 z 5

Nenávist Nenávist Chris Carter

Skutočne skvelá séria, výborne napísané myšlienkové pochody psychopata Luciena. Škoda že tak rýchlo čítam, už len jeden diel a čakať.

13.03.2021 5 z 5

Samozrejme LOTR je niekde inde ale stále je vidieť obrovská láska k tomu svetu ktorý Tolkien vytvoril.

09.02.2021 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Veľmi dobré, strašne fajn sa to číta, kniha nenudí, nemá hluché miesta, táto séria s Erikou Fosterovou stojí za to.

09.02.2021 4 z 5

Nakonec přijde smrt Nakonec přijde smrt Agatha Christie

Vôbec moja prvá detektívka od autorky ktorú som čítal 20 rokov dozadu a hneď taký skvost. Teraz som ju prečítal opäť a bavila rovnako, aj keď som si v polovici spomenul ako to dopadne. Môžem len odporučiť.

09.02.2021 5 z 5

Výborný záver trilógie, ale predsa mám jednotku stále najradšej.