MatBla MatBla komentáře u knih

EXOToulky světem : 30 let zážitků ze 100 zemí EXOToulky světem : 30 let zážitků ze 100 zemí Julius Lukeš

Odvážný chlapec, vlastně celá rodina. Já tu odvahu nemám cestovat jen tak s batohem, děkuji autorovi, že jsem se do těch zemí mohla podívat jeho prostřednictvím.
opravdu čtivě napsáno, mělo to šmrnc.

01.03.2023 5 z 5

Všechny řitě světa i ta má Všechny řitě světa i ta má Charles Bukowski

Dost divné, takové špinavé, ožralé, samí rváči...kniha mě neoslovila,
nevím, jestli ještě někdy sáhnu po Bukowském.

30.04.2022 2 z 5

Tak trochu šílení Tak trochu šílení Jeffery Deaver

Deaver opět nezklamal. V každé povídce mi na konci spadla čelist.
Na to jak je kniha tlustá, mi strašně rychle utekla.

06.11.2021 5 z 5

Vlčí hora Vlčí hora Ivana Ondriová

Od počátku mi bylo jasné, že je Greg nějaký divný...
místy to bylo přitažené za vlasy, ale fakt je, že mě kniha vtáhla a přečetla jsem ji na jeden zátah.

02.10.2021 4 z 5

Alenka v říši divů (zkrácená verze) Alenka v říši divů (zkrácená verze) Lewis Carroll (p)

Takové nějaké zmatené.
Dětem jsem četla hóóódně pohádek, ale tahle mi přišla, že nemá hlavu ani patu.

24.09.2021 3 z 5

Nebezpečná hra Nebezpečná hra Jitka Ludvíková

A mně se to líbilo. Byla to taková oddechovka přečtená během chvilky.
Určitě sáhnu po dalších dílech.

30.04.2024 4 z 5

Můj rok 1973 Můj rok 1973 Martin Ježek

Ano Popelka se zrodila v mém roce narození. Zatím jsem jen prolistovala, a moc se mi líbí.
Co mi malinko kazí dojem je to, že se kniha věnuje roku Buvola (únor 1973- leden 1974), a já jsem Krysa (leden 1973). Ale to nevadí, jsem 73? Jsem! Takže kniha je i pro mě:)

16.04.2024 5 z 5

Krysař Krysař Marina Ivanovna Cvetajeva

Bohužel jsem toto dílo nepochopila. Krysařův příběh v tom byl, ale to je pro mně tak všechno.
Miluji poezii, ráda čtu básně Villona, Seiferta, Puškina, Wolkera, Nerudy a dalších.
Tahle poezie mi přišla uštěkaná, tvrdá, vůbec nelahodila mým očím, ani uším...

16.04.2024 1 z 5

Sedm kůzlátek Sedm kůzlátek Věra Provazníková

Moje děti ji milovaly. Už jsou odrostlé, ale já veršované pohádky miluju dodnes.
Tahle je opravdu povedená, krásně se četla. Dost jsem se vyřádila v měnění hlasu.

16.02.2024 5 z 5

Od mamuta k modelce - Třicet kilo radostí a starostí Od mamuta k modelce - Třicet kilo radostí a starostí Barbora Walterová Benešová

Mně se knížka líbila, chvílemi jsem se i zasmála nahlas.

19.01.2024 5 z 5

S láskou z Paříže S láskou z Paříže Jules Wake (p)

Nádhera, já tyhle romanťárny fakt miluju.

11.01.2024 5 z 5

Temnota Temnota Klára Janečková

Mně se to líbilo. Bylo to čtivé, konec jsem sice tak nějak předpověděla, ale nevadilo mi to. Moje druhá Janečková, určitě zkusím další.

11.01.2024 4 z 5

Dokonalá Dokonalá Gilly Macmillan

Pěkné počteníčko, jen ten konec se mi moc nelíbil, určitě to šlo ukončit líp.

27.10.2023 3 z 5

Vaříme podle Herbáře Vaříme podle Herbáře Kateřina Winterová

Katka i Linda jsou super.
Moc se mi líbí fotky v knize.
Tento životní styl je mi blízký, sama jsem z vesnice, pěstuji zeleninu a u holek hledám inspiraci - a nacházím.
Oběma fandím.

11.09.2023 5 z 5

Pravidla oběti Pravidla oběti John Sandford (p)

Já nějak nevím...je to moje první setkání s Lucasem Davenportem, ale nejsem z něho odvázaná.
Jak jednal s médií bylo dost zvláštní, jeho vztah s Jennifer byl ještě zvláštnější, a ten konec byl úplně divný, to mu přece nemohlo projít?
Jsem připravená dát mu ještě šanci, někdy se stane, že je první díl divný a pak se to lepší, uvidíme.

06.04.2023 3 z 5

Šepot vzdálených chvil Šepot vzdálených chvil Kate Morton

Ze začátku mě kniha hodně chytila, pak jsem se v půlce nějak sekla a odložila jsem ji.
Po pár týdnech jsem jí dala znovu šanci a dočetla do konce takřka na jeden nádech.
Krásné, nelituji, že jsem se k ní vrátila.
Konec byl trochu drsný.

15.03.2023 5 z 5

Snídaně v posteli Snídaně v posteli Sandra Brown

Autorku mám docela ráda, ale tohle bylo sladké, až z toho bolely zuby.
Jsem moc ráda, že to byla moje až osmá kniha od téhle autorky, protože jinak bych minula ty ostatní, které byly daleko lepší, některé dokonce superlepší.

15.03.2023 3 z 5

Řešíš/Hřešíš Řešíš/Hřešíš Anna Linhartová

Líbil se mi ten oboustranný nápad. Co se týká receptů, nic moc nového.
Proti Aničce nic nemám, je ještě mlaďounká a vlastně to napsala hezky.

13.03.2023 3 z 5

Zeptej se mámy aneb 100 receptů, jak se dožít 100 let Zeptej se mámy aneb 100 receptů, jak se dožít 100 let Halina Pawlowská

Bylo to fajn, kniha mi rychle utekla, Halinu mám ráda, docela jsem se i bavila.
Recept jsem zatím vyzkoušela jeden - a mňam. Určitě jich vyzkouším víc.

13.03.2023 4 z 5

První věci První věci Irena Obermannová

No tohle šlo do knihobudky.
Na druhou stranu, po pár dnech z knihobudky zmizela...

09.03.2023 1 z 5