mataj mataj komentáře u knih

Marťanská kronika Marťanská kronika Ray Bradbury (p)

Poslouchala jsem jako audioknihu namluvenou V.Brodským. Velice zajímavá, líbila se mi.

15.05.2019 4 z 5

Letní bouřka Letní bouřka Pelham Grenville Wodehouse

Moc hezká humorní knížka ze staré Anglie. Četla jsem do čtenářské výzvy a byla jsem víc než spokojena.

30.12.2018 4 z 5

Smršť Smršť Johan Theorin

Kniha se mi líbila spíše pro svou zvláštní ponurou atmosféru obohacenou o přízraky, než samotným dějem. Ten postupoval relativně pomalu, ale v tomto případě mi to nevadilo.

01.07.2019 4 z 5

Andělé všedního dne Andělé všedního dne Michal Viewegh

Hezká knížka o důležitosti radovat se z obyčejných věcí běžného dne.

06.06.2019 4 z 5

Mosty přes propast času Mosty přes propast času Ludmila Vaňková

Mosty přes propast času je první kniha od téhle autorky, kterou jsem četla a nelituji. Je pravda, že jsem měla docela často zmatek v postavách (to mě trochu rozčilovalo). Nicméně děj byl poutavý, takže když jsem se začetla, nemohla jsem knihu odložit.

28.11.2018 4 z 5

Nejmodřejší oči Nejmodřejší oči Toni Morrison

Krásná, řekla bych až poetická kniha, i když velice smutná. Malá holčička Pecola touží po "krásných modrých očích", díky kterým by se líbila sobě i ostatním a celý její život by byl jiný, lepší, protože všichni přece mají rádi blonďaté holčičky s modrýma očima.

09.09.2019 5 z 5

Sněžná slepota Sněžná slepota Ken Follett

Napínavá kniha, četla se moc dobře.

27.04.2019 4 z 5

První hrob napravo První hrob napravo Darynda Jones

Příjemná oddechovka, docela vtipná, čtivá, děj měl spád.

16.02.2019 4 z 5

Mráz a oheň Mráz a oheň Ray Bradbury (p)

Velice originální povídky. Některé jsou spíše průměrné, jiné zase naprosto úžasné ale určitě všechny neuvěřitelné.

13.09.2019 4 z 5

Uloupený život Uloupený život Karel Josef Beneš

Ke knize jsem se dostala díky čtenářské výzvě. Poslouchala jsem ji jako audioknihu. Zajímavý námět i zpracování. Nelituji, že jsem se k ní dostala...

30.12.2018 3 z 5

Smrtící pravidla Smrtící pravidla J. D. Robb (p)

Další skvělá kniha v sérii. Zajímavý námět, super čtení.

12.05.2019 5 z 5

Neklidný hrob Neklidný hrob P. J. Parrish

Docela zajímavá detektivka s ponurou atmosférou. Jenom nevím proč, ale hlavního hrdinu jsem si moc neoblíbila. Taky závěr mohl být napínavější. Mám v plánu ještě další díl tak uvidíme...

02.06.2019 4 z 5

Jméno větru II. Jméno větru II. Patrick Rothfuss

Velmi zajímavá a propracovaná kniha. Úplně mě dostala a už se těším na další díl.

27.03.2019 5 z 5

Noc ve Villette Noc ve Villette Ingrid Hedström

Docela zajímavá detektivka, četla se mi dobře. Ale... hlavní hrdinka mě bohužel vůbec ničím neoslovila. Vedlejší postavy se mi pletly a někdy jsem ani nevěděla o koho se jedná. Do dalších dílů asi nepůjdu.

25.11.2017 3 z 5

Jméno větru I. Jméno větru I. Patrick Rothfuss

Velice povedená, poutavá kniha. Už se těším na druhý díl a jak to dopadne.

03.03.2019 4 z 5

Les smrti Les smrti P. J. Parrish

Tak tahle se mi líbila víc, než díl předchozí. Napínavá až do konce...

10.06.2019 5 z 5