Máša10 Máša10 komentáře u knih

Krvavý Bronx Krvavý Bronx Petra Soukupová

Kniha se mi celkově moc líbila, i když některé povídky jsem ani moc nepochopila. Úplně nejvíc se mi líbila "předmluva" Michala Konečného. Bydlím v Brně celý život a Cejl mám na dosah, tak myslím, že jsem trochu ovlivněná, ale to snad nevadí. Zajímaly by mě názory "nebrňáků".

10.10.2020 4 z 5

Oběšení psi Oběšení psi Jens Henrik Jensen

Tak tady jsem se asi minula, četla jsem to jenom ze zoufalství, že byly zavřené knihovny. Nevím, jestli se někdy donutím přečíst i další dva díly. Ale dánská politická situace mě vážně nezajímá....

23.05.2020 1 z 5

Nejúžasnější den Nejúžasnější den Kaira Rouda

Jedním slovem: nuda. Víc není co dodat, od "thrilleru" jsem si slibovala něco hodně jiného.

02.05.2020 1 z 5

Nezavírej oči Nezavírej oči Holly Seddon

Tak nevím, kdybych tuto knížku měla někomu doporučit, co bych mu k tomu řekla? Myslím, že bych o nic nepřišla, kdybych toto dílo minula. Ale aspoň jsem se zabavila , když knihovny jsou momentálně zavřené…

13.04.2020 2 z 5

Fabrika Fabrika Kateřina Tučková

Moc zajímavá kniha , ale myslím, že pro ty, kteří neznají Brno, to tak zajímavé není. Pro mě, když si umím představit každou ulici a každou čtvrť to bylo úžasné!

23.09.2019 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

No, abych se přiznala, tady ty detektivky mám spíš na ukrácení dlouhé chvíle třeba v tramvaji nebo někde ve frontě. Už teď nevím, o čem to bylo..

02.06.2019 2 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Nemůžu se rozhodnout, jestli 4 nebo 5 hvězdiček. Ale asi 5. Úžasně jsem se pobavila a zároveň jsem se ráda dovídala to, co já, městský člověk, tolik neznám. I když každý máme někoho z venkova, kdo nám potvrdí, že je to všechno pravdivé. Moc krásná kniha , děkuji Petře Dvořákové a budu vyhledávat další její počiny.

25.11.2018 5 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Pro někoho, kdo se hodně nudí asi dobrý. Já jsem to spíš přetrpěla a Veroniku už jsem hodně přeskakovala, protože jsem věděla, že nemám o co přijít. Asi žádnou další knížku od Patrika Hartla nebudu zkoušet, tímto se mu omlouvám.

25.11.2018 odpad!

Čtení z kávové sedliny Čtení z kávové sedliny Eve Makis

Tak pro mě určitě zklamání. Četla jsem před rokem Tymiánové dopisy, proto jsem čekala něco podobného. A ne v podstatě "dívčí románek". Až asi posledních 20 stránek bylo zajímavých.

15.08.2018 2 z 5

Královna moře Královna moře Stratis Myrivilis

Dávám 6 hvězdiček! Možná je to tím, že jsem letos navštívila nádherný ostrov, kde se děj odehrává, ale to by asi nestačilo. Trochu mě nudil začátek, (problémy přistěhovalců), ale potom je to moc velká krása, chvílemi i dost napínavá. I když hodně smutná.

09.08.2018 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Moc pékně napsané, zajímavé souvislosti s pozdější dobou. A myslím, že takových knížek není nikdy dost!

28.06.2018 4 z 5

Číňan Číňan Henning Mankell

Jednoznačně nejlepší kniha od tohoto autora, alespoň pro mě. Není to "jenom " klasická detektivka, což mi vyhovuje.

03.06.2018 5 z 5