marwinmh marwinmh komentáře u knih

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

U Shari Lapena jsme zvyklí na jistý standard a jakožto čtenáři jsme jej obdrželi i tentokrát.
Rodina, v níž vládne tvrdou rukou, činy a slovem despotický otec, značný majetek, který se hodí všem členům rodiny, vyústí v rodinnou tragédii, kde s důsledky se musí potýkat všichni.

09.02.2023 5 z 5

Neděle odpoledne Neděle odpoledne Viktorie Hanišová

Ze začátku jsem nevěděla zda knihu neodložím, naštěstí jsem to neudělala a bylo to dobré rozhodnutí.
Kniha popisuje život rodiny po tragédii, která zasáhla všechny její členy a ovlivnila zbytek celého jejich bytí.
Autorka dá čtenáři nahlédnout na vývoj událostí, formování osobností jednotlivých postav, motivaci k jejich činům z pohledu syna, matky a otce.

Tsunami Tsunami Karin Krajčo Babinská

Opět jde o knihu řešící vztahy v rámci jedné rodiny, kdy však hlavní postavy nebyly sympatické, a z děje jsem měla pocit lehké překombinovanosti - taková knižní telenovela. Po dočtení nemohu říci, že by to byla ztráta času nebo vyloženě špatné čtení, jen mě osobně kniha nezaujala.

09.02.2023 3 z 5

Nikdo není sám Nikdo není sám Petra Soukupová

Všední radosti, ale i starosti tvoří čtivý příběh jedné rodiny, která může být klidně ta naše.
Kolik je člověk schopen unést nebo obětovat pro blaho svých blízkých, a je to ještě vůbec on nebo jen postava snažící se najít rovnováhu v tom, co se od něj očekává, že udělá a v tom, o co sám skutečně stojí.
Rozhodování se není snadná věc, a to, zda správná byla či nebyla ukáže až čas, ale do té doby zkusme věřit, že správná byla, tak jako tomu věří i hlavní hrdinka knihy, Veronika.

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Knihy s tématikou druhé světové války čtu vždy s velkou pokorou a vděkem, že jsem nebyla něčeho podobného součástí, a především s neskutečným obdivem ke všem přeživším, kteří i přes hrůzy, které je potkaly a které přežili, dokázali v sobě najít sílu postavit se opět na nohy, jít dál a žít svůj život, který si tvrdě vybojovali.

09.02.2023 5 z 5

Cizí ložnice Cizí ložnice Katarína Gillerová

Ne vše je na první pohled tak, jak se zdá, lidé skrývají různá tajemství, bolesti a jejich činy vedou nejrůznější zájmy.
Pohodové čtení z prostředí světa realit, kde byl dostatek vztahových bouří a zvratů vedoucích ke šťastnému konci.....alespoň některých postav.

Autismus & Chardonnay Autismus & Chardonnay Martin Selner

Bohužel mě kniha, nebo spíš soubor krátkých fejetonů nezaujal.
Nevím přesně, co jsem čekala, ale během čtení jsem s jistotou věděla, že tohle není ono.
Na můj vkus zde bylo příliš "filozofování" nebo jsem jen nepochopila autorovo poselství, to však nemění nic na tom, že autor dělá s dětmi a pro děti s autismem záslužnou práci.

09.02.2023 3 z 5

Knihkupectví poslední naděje Knihkupectví poslední naděje Emily Blaine

Romantika tak, jak si ji představuje většina z nás dam a slečen - nádherný bouřlivák s tváří a tělem řeckého boha, jedna průměrná a nesmělá dívka = láska, odloučení, shledání, happy end.
Byly to nenáročně strávené chvíle s knihou.

Nůž Nůž Jo Nesbø

Harry Hole tak, jak ho všichni dobře známe.
Alkohol, kvalitní hudba, bouře pocitů a jedna vražda, jejíž oběť i vrah způsobí v Harryho životě nejednu velkou ránu.
Trochu dlouhé, ale dobré čtení.

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Chlapec - kněz - muž - touhy - odsouzení - snaha bojovat s tím, co ve vás dřímá.
Ještě nikdy jsem nečetla knihu s touto tématikou a i když mi při čtení určitých částí nebylo lehce, přesto se jedná o skvělý knižní počin.

Jeřabinový dům Jeřabinový dům Marie Hajdová

Život není snadný, jen někteří z nás se s ním perou lépe a někteří hůř. Nejinak je tomu i v této lehce ponuré knize, kde autorka vykresluje oblast Rychlebských hor a Jeseníků a jejich obyvatel, kteří k životu a k tomu, co jim nabízí, přistupují každý dle svého.

Staré odrůdy Staré odrůdy Ewald Arenz

Příběh o dvou bolavých a polámaných duších, které se vzájemně najdou a pomohou si najít cestu k uzdravení.
Krásný příběh, jehož čtení si budete vychutnávat.

21.12.2022 4 z 5

180 stupňů: Když se vám život obrátí naruby 180 stupňů: Když se vám život obrátí naruby Lukáš Havlas

Nebylo to špatné čtení, mělo to nápad, líbilo se mi střídání pohledů hlavních postav, jejichž osudy se vzájemně proplétaly, překombinovanost příběhu nelze upřít, avšak nijak mi to nepřekáželo. Život není peříčko a nepřízeň osudu je tady pro každého.

20.12.2022 3 z 5

Nevlastní dcera Nevlastní dcera Georgina Cross

Kniha měla spád, bez hluchých míst, která bych četla z "povinnosti", každá stránka přinášela nové informace, nový náhled na důvody jednání hlavních postav. Každou chvíli jsem podezřívala někoho jiného a nakonec jsem byla identitou skutečného viníka překvapena.
Úmrtí jedné z hlavních postav se řadí do kategorie "zbytečná smrt, které stačilo málo a bylo jí zabráněno". Stálo za to si knihu přečíst.

20.12.2022 4 z 5

Závity ulit Závity ulit Martina Málková

Předvídatelný děj, avšak to mi u knih tohoto typu vůbec nepřekáží. Hlavní postavy, prostředí, vzájemné dialogy mě neskutečně bavily, a knihu jsem měla přečtenou během chvíle.

20.12.2022 4 z 5

Perfektní manželství Perfektní manželství Jeneva Rose

Nebylo to špatné čtení, přestože mi hlavní postavy byly nesympatické, děj však plynul svižně, i když byl dost přitažený za vlasy. Přečíst se to dalo, ale je to takové to klasické "nenadchne/neurazí".

19.12.2022 3 z 5

Žlutý ptáček zpívá Žlutý ptáček zpívá Jennifer Rosner

Další příběh s těžkým tématem, z těžké doby a opět uchopen a představen čtenáři způsobem, který jej nutí číst dál a dál, prožívat s hlavními postavami každý jejich krok a věřit ve šťastné zítřky. Krásně napsaná kniha.

Můj první tanec Můj první tanec Nicola Yoon

Příběh i jeho stylizace mě oslovili natolik, že jsem knihu přečetla v rekordním čase. Bavilo mě prostředí taneční školy, hlavní postavy a jejich vzájemné interakce, jen ten konec....ten konec....nedovedu si představit žít s tíhou takového vědění a užívat si každý den, jako by byl poslední, když přesně vím, který den je skutečně ten poslední.

01.11.2022 5 z 5

Mojenka Mojenka Olga Stehlíková

Dokonale vykreslený příběh o nemoci a smrti osoby nám nejbližší. O pocitech a myšlenkách jedné malé holky, která chápe, že je tady nemoc, ale nedohlédne, jak moc zákeřná ta nemoc je a k jakému konci se schyluje. Mojenka, dívka, která je svá, miluje zvířata a přírodu a hlavně svou maminku a čas s ní. Mojenka je krásná kniha, i když mě z ní bolí u srdce.

Nepečené dezerty Kateřiny A. Nepečené dezerty Kateřiny A. Andrea Čekanová

Svižně plynoucí, i když ke konci na můj vkus už trochu "filmový" děj, ale rozhodně to dojem z celé knihy nepokazilo. Téma domácího násilí, uvěřitelné vykreslení manipulativního jednání tyrana, pocity oběti a její snaha vymanit se z osidel svého tyrana vás vtáhnou do děje a donutí přemýšlet.