marwinmh marwinmh komentáře u knih

Když se žena svléká Když se žena svléká Irena Fuchsová

Některé povídky se mi líbily natolik, že jsem se během jejich čtení příjemně bavila, jiné nezaujaly vůbec, ale holt máme každý jiný smysl pro humor :-)

10.11.2017 3 z 5

Nemám žádné jméno Nemám žádné jméno Dagmar Hilarová

Moc ráda čtu příběhy dle skutečných událostí a tento, ač oproti jiným tak krátký, živě vypověděl a vykreslil hrůzy let, ne až tak dávných. Hrůzy, které se neměly stát tehdy a neměly by se stávat ani dnes :-(
Líbí se mi, že v takto krutých časech mnozí lidé v koncentračních táborech nepřijali slepě svůj osud a nerezignovali na život - dál bojovali, dál se vzdělávali (tajně), "slavili" svátky, navazovali přátelství či dokonce našli spřízněnou duši.

20.10.2017 5 z 5

Povídky ke kávě Povídky ke kávě Hana Hrabáková

Nenásilně, mile a krátce podané příběhy ze života, které mě však příliš nepobavily.

18.10.2017 2 z 5

Takoví jsme byli Takoví jsme byli Juliet Ashton

Milá kniha, nenáročná na přemýšlení během čtení, pár hlavních postav a zbytečně neprekombinovana dějová linka. Hlavní téma láska a rodina.

23.09.2017 4 z 5

Kouzelný svět pohádek Kouzelný svět pohádek Joëlle Barnabé-Dauvister

Známe pohádky doplněny krásnými ilustracemi zaujmou malé i velké čtenáře

22.09.2017 5 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Kniha se četla lehce, ale bohuzel dej, stejně jako hlavní postavy a jejich milostné peripetie mě vůbec nezaujaly, chvílemi jsem si připadala, jako bych četla knihu od Lenky Lanczové, která se jí ale vůbec nepodařila.....

18.09.2017 2 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Za mě příjemné a místy dost vtipné čtení ze života.

31.07.2017 5 z 5

Třináctá komnata Třináctá komnata Lenka Lanczová

Typická "lanczovka", četla se příjemně, děj byl svižný, ale - Linda se ke svým rodičům chovala víc než hnusně, ano, neměla to doma růžové, přesto bych od 20leté vysokoškolačky, čekala víc; Tomáš a jeho "je to kamarádka a nevidím na svém chování nic špatného" byl skutečně ze života (pár jemu podobných znám), hodně sympatická mi byla spolužačka Bára, a naprosto nesympatická mi byla Jana, Mili a v závěsu za nimi Šárka.

26.07.2017 4 z 5

Létem políbená Létem políbená Lenka Lanczová

Autorka nevybocila ze svého stylu a žánru - nenáročná, oddychova četba, neurazila avšak nenadchla - prázdniny, slunce a láska.

20.07.2017 3 z 5

Poslední nosorožec Poslední nosorožec Zuzana Beranová

Námět nebyl špatný, avšak stylizace knihy a hlavní postavy me bohuzel vůbec neoslovili.

29.11.2016 1 z 5

Šmarjá, vyplivni tu mandelinku Šmarjá, vyplivni tu mandelinku Vladimíra Černajová

Příjemné, vtipné a nenáročné čtení.

16.09.2016 4 z 5

Narozeniny Narozeniny Danielle Steel

Nebylo to nejhorsi, ale rozhodně to neni můj salek kávy, vsichni krasni, chytří, v kariere uspesni, milovani a celkove styl psani mi nesedl. Precteno jen kvuli manzelove babičce :-)

27.07.2016 2 z 5

Svatba se koná Svatba se koná Fiona Walker

Dočetla jsem to jen proto, že to byl vánoční darek od manželovy babičky. Ani jedna z postav mi nebyla sympatická a bohuzel ani styl psaní mi nesedl.

29.05.2016 1 z 5

S hlavou v oblacích (pejru) S hlavou v oblacích (pejru) Kateřina Petrusová

Prilis romanticke a preslazene, avsak prijemne odpocinkove cteni u ktereho jsem se docela pobavila.

18.12.2015 3 z 5

Dokonalá nevěsta Dokonalá nevěsta Sophie Kinsella (p)

Navzdory naproste predvidatelnosti deje a nezajimavym charakterum jednotlivych postav se kniha cist dala. Oddychovka pro chvile, kdy uz vazne nechcete moc myslet a uvazovat, tato kniha to od vas nevyzaduje :-)

23.11.2015 2 z 5

Žhář Žhář Torkil Damhaug

Knihu jsem zakoupila za 66,- Kč v levných knihách a byla jsem mile překvapena dějovou linií, která pro mě měla spád, při čtení jsem se ani jednou nenudila a až do konce jsem neodhalila původce Karstenova zmizeni, který podle mě ke všemu přišel tak nějak ne úplně vlastním rozhodnutím.

19.06.2015 4 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Četla jsem od tohoto autora již lepší knihy. Bylo to zcela něco jiného než na co jsem u jeho knih zvyklá. Neříkám, že špatné, jen jiné a mě to až tak nesedlo. Chvílemi mi to přišlo dost ukecané, chvílemi zas moc krvavé, byly i okamžiky, které mi přišly trochu moc vykonstruované. Při pasáží s kadibudkou jsem měla nepříjemně stažený krk. Ale nutno přiznat, že Roger Brown si zachoval svou tvář arogantního chlapa až do konce.

06.05.2015 3 z 5

Před zraky Tzulana Před zraky Tzulana Markus Heitz

Děj plynul pozvolna, žádné velké zvraty se zde neudály, mě osobně to nijak nevadilo, jelikož kniha se četla velmi dobře a rozhodně mě navnadila na následující díly. Znovu-objevení se na scéně "starých postav" vítám s jásotem.

27.07.2014 4 z 5

Eso v rukávu Eso v rukávu James Hadley Chase (p)

Kniha to nebyla špatná, zápletka mě zaujala, ovšem nemohla jsem přijít na chuť Larryho způsobu vyjadřování.

11.07.2014 3 z 5

Spřízněni krví Spřízněni krví Felix Francis

Kniha se mi velmi líbila, do poslední chvíle jsem netušila, kdo je tím záhadným pachatelem.

11.07.2014 4 z 5