martini.ce martini.ce komentáře u knih

Země Země Marek Epstein

Nemám slov. Smršť emocí. Silná kniha. Jedna z nejlepších, co jsem kdy četla.

10.10.2023 5 z 5

Děti nade vše Děti nade vše Delphine de Vigan

Uf, to byla knížka. Ze současnosti, ze světa sítí, followerů a srdíček. Místy to bylo děsivější než kdyby tam tekla krev a pobíhal sériový vrah. Jako mámě mi bylo těch dětí líto. A docela by mě zajímalo, jak by knížku hodnotily různé Insta mámy/ celebrity, jestli by to změnilo jejich pohled na sdílení života svých dětí s celým světem. Doporučuji k přečtení.

23.03.2023 5 z 5

Polednice Polednice Jiří Březina

Tomáš Volf mi přišel jako sympatický detektiv, tak jsem mu fandila. Četlo se to lehce a rychle, byl to příjemně strávený čas.

08.03.2023 4 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Přečteno za jedno líné nedělní odpoledne. První půlka mě bavila dost, pak zájem trochu opadl a zbytek knížky jsem prolistovala, abych zjistila, jak to vlastně bylo. A umím si to představit ve filmové podobě.

05.03.2023 3 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Na začátku byla parta obyčejných 12letých kluků a jedné holky. Jezdili spolu na kole, chodili na hřiště a jednou vyrazili spolu na pouť a kolotoče. A tato příhoda začne měnit jejich životy. Ve vyprávění se prolínají dvě časové období - rok 1986 a 2016. A jednotlivé střípky se pomalu skládají dohromady... Bavilo mě to. Taková ta knížka, kdy se mi chce spát a zbývá posledních sto stran - a spánek musí počkat.

30.01.2022 5 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Přečteno už před delší dobou. Tenkrát se četla dobře a rychle, v hlavě mi z ní nezůstalo nic. A mám pocit, že stejný komentář můžu zkopírovat i k dalším knihám RT.

Mnich, který prodal své ferrari Mnich, který prodal své ferrari Robin S. Sharma

Byla jsem na ni zvědavá, ale nebyl to můj šálek čaje. Prvních asi 5 stran jsem přečetla a zbytek knížky pak rychločtením, věnovala jsem jí hodinu :) Forma (dialog mezi ex-právníkem a právníkem) mě nebavila. Některé myšlenky zajímavé, ale nic nového. Pokud je to pro někoho první knížka s jiným pohledem na svět, je to snadné ke čtení a k pochopení.

Otázka viny Otázka viny Jørn Lier Horst

Mám nového oblíbeného detektiva! Výborná kniha.

19.01.2024 5 z 5

Jizva Jizva Danuta Chlupová

Pro mě největší přínos v tom, že jsem se vůbec o událostech v Životicích dozvěděla. Líbilo se mi střídání dvou časových rovin, ale jinak mě příběh moc neoslovil. V historii jsem nerozuměla Martě a jejímu chování, pletli se mi bratranci a sousedé. A v současnosti mi přišla podivná linka s otevíráním pobočky v Ostravě, která sloužila jen k tomu, aby měla Katka důvod v Ostravě být a pátrat.

12.12.2023 3 z 5

Příběh ztracené holčičky Příběh ztracené holčičky Elena Ferrante

Poslední díl mě bavil nejméně. Hlavní hrdinky jsou dospělé a stárnou, děti odchází, Lenu jako spisovatelka je pořád někde na cestách. A vztah s Lilou se mění, vyvíjí, občas mu nerozumím, někdy fandím více jedné a pak druhé. Do toho Itálie, Neapol a příběhy dávných kamarádů.

První díl mě chytil za srdce, pohled malých holčiček mi přišel geniálně napsaný. A od knihy jsem se nemohla odtrhnout. Teď už jsem se těšila na konec a přiznávám, že jsem ho čekala jiný. Že tam bude nějaká pecka, která vysvětlí, doplní nebo úplně obrátí některé dřívější události. Tak jsem byla mírně zklamaná. Ale opravdu jen mírně.

Byl to výjimečný příběh a geniální přítelkyně se na pár týdnů staly součástí mého života.

16.07.2023 5 z 5

Hoši od Bobří řeky Hoši od Bobří řeky Jaroslav Foglar

Když jsem byla malá, tak mě to úplně minulo. Doháním resty a přečteno společně se synem. A i v dnešní době je to hezký příběh o přátelství.

04.05.2023 5 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Nestává se mi to často, ale musela jsem ji odložit, cca na 30 straně. Vím, že nejde zavírat oči před historií, ale bylo to pro mě tak těžké téma, že mi bylo při čtení fyzicky špatně.

14.09.2021

Mistr a Markétka Mistr a Markétka Michail Bulgakov

Při prvním čtení mě oslovil příběh Piláta. Bylo to pro mě poprvé, kdy jsem měla možnost představit si ho jako "obyčejného" člověka s bolestí hlavy. Některé další části pro mě byly složité a zamotané. Asi je třeba ji přečíst víckrát a mám to v plánu.

02.11.2019 4 z 5

To prší moře To prší moře Radka Třeštíková

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

I když jsem ve věku rodičů hlavních hrdinů, tak se mi knížka opravdu líbila. Layken je sympatická holka, která by ve svých 18 měla řešit jiné věci - ale život se s ní nemazlí. Líbil se mi způsob vyprávění, jednotlivé postavy. A Eddie byla taková kamarádka, kterou bych chtěla taky.

Jen těch chyb co tam bylo.

21.04.2024 4 z 5

Krysí ostrov a jiné povídky Krysí ostrov a jiné povídky Jo Nesbø

HH je můj oblíbenec, ale tady jsem vůbec nepřemýšlela o tom, že jde o stejného autora. Jiné světy a prostředí, skvěle vystavěné. Většinou temně a depresivně. Moc se mi to líbilo, Nesbo je pro mě pan Spisovatel.

15.04.2024 5 z 5

Nerez Nerez Marek Epstein

Výborně popsané postavy, uvěřitelné charaktery i situace. Moc se mi to líbilo.

01.04.2024 5 z 5

Před povodní Před povodní Anna Bolavá (p)

Neobyčejná kniha. Posledních asi 30 stran se nedala odložit, finále bylo strhující.

19.03.2024 4 z 5

Labyrint pohybu Labyrint pohybu Pavel Kolář

Musela jsem některé části přeskakovat, protože kvůli oslavným částem a názoru na výchovu bych jinak knihu odložila. Což by byla škoda, protože příběhy pacientů byly zajímavé. Líbil se mi popis provázanosti zdraví, psychiky a života vůbec. To je podle mě zásadní sdělení, které by se mělo dostat k co nejvíce lidem.

23.11.2023 4 z 5

Přitažlivost planety Krypton Přitažlivost planety Krypton Jiří Mádl

Zvláštní kniha. Bavilo mě prostředí - škola v Rakousku, Budějice (Piaristické náměstí mám moc ráda), Itálie. A více mě bavila první polovina knihy, prolínání skutečného života a online chatu. Ke konci už jsem přestávala rozumět motivaci Martina i Veroniky a už jsem to chtěla "mít za sebou".

21.11.2023 3 z 5