Martina99 Martina99 komentáře u knih

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Přišlo mi, že se tam nic moc neděje a na posledních stránkách se děje vše. Sekretářka pracuje, jakoby shlédla všechny série kriminalek. Dočetla jsem to jen proto, abych zjistila, kdo je vrah.

15.10.2018 2 z 5

Dům u jezera Dům u jezera Thomas Harding

Na začátku jsem se lekla, protože kniha je napsána ve stylu dokumentu, ale když jsem se zbavila pocitu, že slyším známý hlas v telce, tak kniha byla velmi čtivá a hodně zajímavá. Líbilo se mi, že popisuje osud domu a jeho obyvatel a ne jedné rodiny.

30.09.2018 4 z 5

Opravář osudů Opravář osudů Robert Fulghum

Už dlouho se mi nestalo, abych knihu přečetla za pár hodin. Příběh nebo spíše příběhy mě nutily pořád pkračovat. A ráda bych i pokračovala, ale přišel konec knihy

22.08.2018 5 z 5

Víkend v Londýně Víkend v Londýně Jan Folný (p)

Zajímavý příběh a osudy lidí. Ale na začátku to znělo hrozně depresivně. Ale jinak to byl docela strhující příběh.

19.05.2018 4 z 5

3x na horké stopě 3x na horké stopě Miroslav Macek

První příběh jsem si říkala, že se zapletl s každou ženskou ve městě, že je snad pes, který se vrhne na každou co jde kolem :-) Konec mě tedy hodně pobavil.
Ve druhé jsem se pořád nějak neuměla zorientovat - přišla mi nejslabší.
U třetí jsem tipovala, že to bude nějaká socha :-) Ale příběh mě pobavil.
Celkově mi přišly příběhy občas trochu zmatečné a párkrát jsem se musela vrátit a přečíst to znova.

13.05.2018 3 z 5

Sidonie Nádherná a konec střední Evropy Sidonie Nádherná a konec střední Evropy Alena Wagnerová

Příběh o zajímavé ženě a rodinné historii. Místy trochu nudnější, ale jinak dojemný.

19.03.2018 4 z 5

Zvláštní smutek = zvláštní kniha. Základní příběh se mi líbil, ale moc se nelíbil ten příběh s bratrem. Ale jinak milá kniha.

29.01.2018 3 z 5

Tři vánoční dárky Tři vánoční dárky David Kaps

Celá knížka mi přijde, jako ty románkové sešitky. Možná ten třetí příběh je česká Bridget, ale méně vtipnější.

19.01.2018 2 z 5

Čekání na Bojanglese Čekání na Bojanglese Olivier Bourdeaut

Na začátku mi to přišlo zmatené, ale pak se děj rozjel. Byl to milý a smutný příbě jedné rodiny.

28.12.2017

Saturnin se vrací Saturnin se vrací Miroslav Macek

Já se bála, že to bude hloupost, ale líbila se mi, pobavila mě, tak, že ve vlaku se na mě dívali jak na blázna, že se směju nahlas.

20.12.2017 4 z 5

Ladič Ladič Anna Vovsová

Na začátku jsem měla trochu problém rozeznat co je minulost a co přítomnost. Pak už to bylo v pohodě. Doufala jsem, že se nakonec dozvím, kdo je ten udavač a to se splnilo.

07.12.2017 4 z 5

Paměti kata Mydláře Paměti kata Mydláře Josef Svátek

Povídání, jak šel život.

04.06.2019 5 z 5

Mapa dní Mapa dní Ransom Riggs

Pokračování mě mile překvapilo, ale trochu jsem se bála, aby to nebylo už přehnané. Zbytečně. A jsem ráda, že je tam otevřený konec, což se rovná pokračováni ????

29.05.2019 4 z 5

Trestankyně: Příběh Růženy Vackové Trestankyně: Příběh Růženy Vackové Milena Štráfeldová

Potavý příběh odvážných žen.

19.05.2019 5 z 5

Srpnový sníh Srpnový sníh Pete Hamill

Svět občas potřebuje Golema.
Milý příběh a tak ráda se projdu Prahou 20. let.

04.04.2019 4 z 5

Myslete na děti! Myslete na děti! Ian McEwan

Důvod proč nezávidím soudcům jejich pozici. Musí se rozhodovat na základě litery zákona a oprostit se o své názory a postoje. O to se soudkyně snaží a v jejich rozsudcích je to i znát, ale pak si to sebou domů a trápí se tím.
Ale výborně napsaná kniha, moc jsem chtěla vědět jak to dopadne.

31.03.2019 4 z 5

Vyšehradští jezdci Vyšehradští jezdci Stanislav Beran

Prvnímu příběhu jsem rozumněla. Těm dvěma zbývajícím na půl. Bylo zajímavé to propletení těch osudů.

05.01.2019 1 z 5

Ona, oni a já aneb Vychovatelem snadno a rychle Ona, oni a já aneb Vychovatelem snadno a rychle Miroslav Macek

Kniha byla čtivá a vtipná. Trochu jsem se bála zklamání poté předchozí knize, místy jsem se zasmála od srdce a nahlas, lidé ve vlaku se pak dívali, jako bych byla blázen ????????

23.12.2018 4 z 5

Konkláve Konkláve Robert Harris

Docela mě zklamal konec. Čekala jsem od počátku, kdo se stane papežem, ale ten závěr už mi přišel jako přehnaný.

26.11.2018 3 z 5

Senzační sestry Turnerovy Senzační sestry Turnerovy Juliette Fay

Mám ráda příběhy z dob prohibice v Americe. Je to úžasný příběh o tom, jak rodina drží pohromadě a o přátelství mezi "kočovníky".

21.07.2018