Srpnový sníh

Srpnový sníh https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22167/srpnovy-snih-22167.jpg 4 16 16

Vyprávění o přátelství irského chlapce a opuštěného rabína, uprchlíka z Prahy, se odehrává v poválečném Brooklynu. Citlivý jedenáctiletý chlapec se seznámí s rabínem, který přežil válku a emigroval z Evropy do Ameriky. Nevšední přátelství posiluje i vzájemné vyučování americké angličtiny a jidiš. V dělnické čtvrti ale působí antisemitská tlupa místních chuligánů, kteří oba přátele vážně ohrožují. V těžké situaci může pomoci pouze zázrak. Krásné vyprávění osciluje mezi fantazií a skutečností.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Pragma

Snow in August , 1997

zdenaR
18.02.2024 5 z 5

Krásně zpracovaný román o přátelství irského chlapce a opuštěného rabína v nelehkém prostředí poválečného Brooklynu.
Vyprávěním se prolíná realita s fantazií.

Baushka
09.11.2019 2 z 5

Větší část knížky byla celkem v pohodě, ke konci se mi i začínala dost líbit. Měla spád, akci, byla napínavá a začalo mě zajímat, jak se rozuzlí. A v tom byl kámen úrazu. V tom rozuzlení. Legenda je legenda, její zreálnění patří do pohádek, ne do románu.

LuckyZ
23.10.2019 5 z 5

Krásná i když smutná kniha objevena díky Čtenářské výzvě. Doporučuji. Život po 2.svetove válce v Americe, Brooklynu, o pristehovalcich, nevinných dětech, hloupých grazlech, jidis, víře, hakovych krizich, rabinovi z Prahy a Golemovi.

ivana9593
07.10.2019 5 z 5

Knihu jsem si vybrala do Výzvy s lehkou nedůvěrou ke zcela neznámému. O to větší překvapení - velmi čtivý příběh, obohacený o překvapivé a doslova magické propojení s naší zemí, Prahou a jejími legendami. Přínosný i odstrašující byl pro mě vhled do reálií poválečného NY. Nevím jak jsem si mohla naivně myslet, že v zemi, kde je v době vyprávění barva kůže stále stigmatem, byl a je antisemitismus nepřijatelnou ideologií. Smutek, vzteklá bezmoc, ale i radost a naděje, tím spíš, že je to tak děsivě aktuální.

Martina99
04.04.2019 4 z 5

Svět občas potřebuje Golema.
Milý příběh a tak ráda se projdu Prahou 20. let.

viridiana
03.02.2019 4 z 5

Dobře napsaný realistický příběh o pokusu vzdorovat rasové nenávisti a lidské zlobě, který může být zakončen happy endem pouze s pomocí magických sil

bagel
16.05.2017 4 z 5

Hezký a zajímavý román a plusem bylo i mnoho informací o životě v New Yorku po válce.

sikope
15.01.2017 5 z 5

Amerika, rok 1946-1947, přátelství jedenáctiletého chlapce a rabína, původem z Prahy. Ze začátku mi příběh přišel spíš pro náctileté, ale postupem času, kdy rabín seznamuje Michaela s židovskou kulturou a minulostí, přichází zásadní otázky: "Kde byl Bůh když byli židé v koncentračních táborech a proč nikdo nepomohl?" Stejně tak bylo pro Michaela těžké pochopit rasovou segregaci té doby. Proč nemůže nastoupit v baseballové lize černý hráč? Otázky na které se těžko hledá odpověď. K tomu všemu procházka starou Prahou, seznámení s příběhem Golema i českými skladateli. Velice čtivý a zároveň smutný příběh.

Autorovy knížky

Pete Hamill