Srpnový sníh přehled

Srpnový sníh https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22167/srpnovy-snih-22167.jpg 4 16 16

Vyprávění o přátelství irského chlapce a opuštěného rabína, uprchlíka z Prahy, se odehrává v poválečném Brooklynu. Citlivý jedenáctiletý chlapec se seznámí s rabínem, který přežil válku a emigroval z Evropy do Ameriky. Nevšední přátelství posiluje i vzájemné vyučování americké angličtiny a jidiš. V dělnické čtvrti ale působí antisemitská tlupa místních chuligánů, kteří oba přátele vážně ohrožují. V těžké situaci může pomoci pouze zázrak. Krásné vyprávění osciluje mezi fantazií a skutečností.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Pragma

Snow in August , 1997

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Srpnový sníh. Přihlašte se a napište ho.

zdenaR
18.02.2024 5 z 5

Krásně zpracovaný román o přátelství irského chlapce a opuštěného rabína v nelehkém prostředí poválečného Brooklynu.
Vyprávěním se prolíná realita s fantazií.

Baushka
09.11.2019 2 z 5

Větší část knížky byla celkem v pohodě, ke konci se mi i začínala dost líbit. Měla spád, akci, byla napínavá a začalo mě zajímat, jak se rozuzlí. A v tom byl kámen úrazu. V tom rozuzlení. Legenda je legenda, její zreálnění patří do pohádek, ne do románu.

LuckyZ
23.10.2019 5 z 5

Krásná i když smutná kniha objevena díky Čtenářské výzvě. Doporučuji. Život po 2.svetove válce v Americe, Brooklynu, o pristehovalcich, nevinných dětech, hloupých grazlech, jidis, víře, hakovych krizich, rabinovi z Prahy a Golemovi.

Zatím zde není žádná související novinka.

Ocenění knihy (1)

1998 - YALSA Book Awards (Axel Awards)

Kniha Srpnový sníh v seznamech

v Právě čtených1x