martin7679 martin7679 komentáře u knih

Blackout – Zítra bude pozdě Blackout – Zítra bude pozdě Marc Elsberg (p)

Z kraje mi přišlo, že je tam postav jak v Bibli, ale velmi rychle se to uklidnilo. Od první stránky strhující děj, vše účelné a precizní, žádná zbytečná vata. Super počteníčko.

05.01.2018 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Dostal jsem "od Ježíška", to musí být kulišák ... dvě scény ve mě vyvolaly pocit bližícího se nebezpečí a tím, že jsem ve většině případů četl po nocích u lampičky spolootevřenými dveřmi v zádech, nutilo mě to k neustálému otáčení ... fajn styl, díky za příběh.

11.02.2018 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Druhá světová, vlastně jakákoli válka, je téma, kterého nejsem fandou. O utrpení okupovaných a dobývaných toho bylo napsáno mnoho. Tento příběh mě zaujal tím, že vypráví jak to asi vypadalo v německu, že to jsou taky lidé, překvapivě, a že mnohdy nesouhlasí s vedením a mají veliký strach.
Příběh, jehož průvodcem je nestranná smrt, je ve finále velmi dojemný a zanechá šrám na srdci.

10.06.2017 5 z 5

Temná hmota Temná hmota Blake Crouch

Od nádechu Jediného (Richard Bach) až k Hunger Games (Suzanne Collins) běží strhující příběh Jasona a jeho rodiny.
Pro mě, jedna z nejrychleji přečtených knih, protože se stává drogou ...
Hrubou kostru jsem odhadnul a tak nějak tušil i alternativy, ale přesto mě autor potěšil zajímavými nápady a zápletkami.

10.06.2017 5 z 5

Neviditelný svět Neviditelný svět Liz Moore

Pozor, možná se jedná o spoiler:
Vztah dcery a otce, její pocity, jak o sobě přemýšlí, vzorce chování a sžívání se s kolektivem třídy ... to pro mě byl zajímavý zážitek. Líbil se mi příběh otce, zasazený do doby, která mu nepřála.
Struktura příběh je dobře poskládána z časových linií, které se nepředbíhají, naopak přesně do sebe zapadají.
Mysteriózní asi moc ne, sci-fi hlavně v epilogu, ale pozor, jsem IT člověk, tedy mé vnímání je tímto zkreslené.

19.04.2018 5 z 5

Artemis Artemis Andy Weir

Artemis popisuje alternativu k pozemskému životnímu stylu. Tím, že se odehrává na měsíci, stanovuje zajímavá pravidla a zvyklosti. Hlavní hrdinka "Jazz" je kapku svéráznější než byl "Mark" a také disponuje hrubším jazykem. Ten mi trochu kazí celý dojem z díla, neboť místy působí až oplzlým dojmem. Tím mě tedy autor nemile překvapil.
Samotný závěr knihy je na můj vkus až překombinovaný, vzhledem k jednoduchosti celé dějové linie. Finále příběhu bych popsal nesmrtelnou větou od Franka Herberta z Duny: "Koření musí proudit!"

08.06.2018 4 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

To je hnus humus, myslím to jakým barvitým způsobem jsou vylíčeny vraždy, až to se mnou zacvičilo, a to si nemyslím, že bych byl nějaký měkoň. Příběh je napínavý, rozuzlení se dalo očekávat a to druhé rozuzlení bylo velmi nečekané, až se mi chce pročíst určité pasáže znovu, zda-li neodhalím nějakou indicii, která mi při čtení utekla.

05.01.2018 4 z 5

Spící obři Spící obři Sylvain Neuvel

Líbil se mi styl vyprávění příběhu. Argumentace tajemného pána vedoucího rozhovory byla fenomenální. Těším se na pokračování.

11.02.2018 4 z 5

Kvantová noc Kvantová noc Robert J. Sawyer

Kapka spoilerů nebude na škodu!
U té cesty autem, kde se snoubily různé teorie v jednu "teorii všeho", jsem 2x usnul, přestože toho byly sotva 2 stránky ... tam jsem pocítil určitou komplikovanost, na úkor čtivosti.
Zbytek knihy se četl dobře, ke konci to bylo kapku přitažené za vlasy a jakoby rychle ukončené. Osobně mi nestačilo rozdělit lidi do 3 typů a dělat kolem toho světové spiknutí.
Koukal jsem, že autor se v problematice kastování lidí docela vyžívá i v jiných románech, spíše zvážím, jestli si od něj dám další kousek, né proto, že by mě téma nezaujalo, ale něco tomu chybí ...

21.05.2018 4 z 5

Podsvětí Podsvětí Michal Šefara

Velká reklama na průměrné dílo, bych to shrnul. V ostatních komentářích je zmíněno nadužívání citoslovce "huh", proto jsem se na něj bohužel zaměřil a nebylo to tak rušivé (znám spíše z komiksů) jako to, když se přepne scéna s dějem, která začíná "Šel podchodem bla bla bla ..." a až po půlce stránky se dozvíme kdo. To mě odvádělo od děje, protože potřebuju vědět kdo a né si hrát na "překvapení".
Na druhou stranu respekt za uvěřitelnou charakteristiku i vyjadřování hlavních postav ... problémy, které řeší jsou takové typické, pochopitelné a nesnadné.

10.06.2017 4 z 5