marti7729 marti7729 komentáře u knih

Návrat čarodějnice Návrat čarodějnice Paula Brackston

Mam z knihy rozporuplné pocity. Na jednu stranu je knizka ctiva, je v ni hodne akce a momentu prekvapeni a na druhe strane mi prijde takova nedopecena. Trochu me to zklamalo.

23.11.2022 3 z 5

České princezny na evropských trůnech České princezny na evropských trůnech Jan Bauer

Úžasná kniha plná faktu. Nejlépe se mi četla kapitola o Marii Antoinette. Koho zajímá historie a všeobecný přehled měl by si přečíst i o nelehké údělu žen - princezen v historii.

30.10.2022 5 z 5

Lidice - Zrození symbolu Lidice - Zrození symbolu Vojtěch Kyncl

Úžasná kniha plná informací. Na to jak byla odborná se opravdu četla sama a rychle. Sáhla jsem po ní jen kvůli ověření několika informací, které se týkají mých předků a napojení na Lidice, ale rozhodně bych doporučila všem. Tyto hrůzy musí být stále v paměti a nezapomínat se se kdysi dělo.

30.10.2022 5 z 5

Tvůrčí psaní pro každého Tvůrčí psaní pro každého Markéta Dočekalová

Učebnice slouží jako marketingový nástroj k prodeji kurzu. Úplně zbytečná koupě. Paní Dočekalová je odbornice o to žádná, ale tato kniha je zbytečná investice. Doporučuji spíše kurz nebo sáhnout po jiném autorovi.

30.10.2022 2 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Neuveritelny pribeh jedne silne zeny. Tyto zverstva nesmi byt nikdy zapomenuty, je pro me neskutecne, ze to mohla byt i ma prababicka. Muselo to byt tezke, nechapu co za lidi maji zaludek na takovyhle veci a asi to nikd nepochopim. Nejhorsi pro me byla vykreslena scena s miminkama ve vzduchu. Opravdu tragedie. Doporucuji vsem kdo maji toto tema radi a neboji se surove pravdy bez “ulehcovani” . Mnoho pribehu je psano dost pohadkove aby to nejspise ctenari dali, tato kniha k nim ale nepatri za to ale dostanete realny obrazek o tom co se delo. Dost tezka cetba.

30.09.2022 5 z 5

Záhada domu Marwicků Záhada domu Marwicků Darcy Coates

Dum Marwicků me mile prekvapil. Uprimne jsem cekala tuctovku, ale Darcy Coates je opravdu nadana autorka, ktera to se slovy a pribehy proste umi. Moc me bavilo, ze to vypravela sousedka, hodne to knihu ozvlastnilo. Za me skvela serie vsech strasidelnych domu, sidel, panstvi…

22.09.2022 5 z 5

Vaše rodinná kronika krok za krokem Vaše rodinná kronika krok za krokem Lenka Peremská

Skvele voditko jak takova kronika muze vypadat. Pro me zatim nesktualni. Ale jsem rada, ze jsem knihu poridila. Vhodna pro kazdeho rodopisce.

21.09.2022 5 z 5

Sestavte si rodokmen Sestavte si rodokmen Blanka Lednická

Doporucuji knihu pro zacatecniky i pro pokrocile. Ja si na vse prisla sama, ale stejne se objevilo par zajimavych informaci i pro me. Velky tahak pri budovani rodove linie. Cetla se sama.

21.09.2022 5 z 5

Otázky a odpovědi - Podívej se pod obrázek Otázky a odpovědi - Podívej se pod obrázek Katie Daynes

Krásně ilustrovaná kniha plná zábavných okének což mé děti naprosto zbožňují. Procvičili jsme si chápání času a pod okénky našli spoustu zajímavostí.

11.09.2022 5 z 5

Úvod do genealogie Úvod do genealogie Kristoslav Řičař

Skvela kniha pro zacatecniky, je uz dost stara, tak nektere informace jsou zastarale, ale jinak bohate vystaci.

11.09.2022 4 z 5

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

Ctu tady, ze tato kniha je udajne jako jedna z nejslabsich, ale za me muzu rict, ze je skvela. Darcy Coates ma dar psat poutave, ctive knizky, ktere mate chut prelousknout za jednu noc. Jsou napinave. Ja osobne bych konec rada videla trochu jinak, urcite by ji linie s nakazou slusela, ale i tak to byla skvela a napinava kniha. Libil se mi pribeh Daniela. Za me urcite bude mit cestne misto v knihovne.

29.08.2022 5 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Ta knížka mě hodně donutila přemýšlet. Příběh byl fadní, asi jako když řezník vypráví den za dnem co dělal. Okořeněné to bylo o to násilí co se páchalo na chovných kusech. Nutí to přemýšlet člověka zda by se choval stejně a zda by bylo reálné takhle klesnout kvůli potravě, jenom přece protein není jen v masu. Jen za tohle dávám 3 hvězdy, protože příběh ač se četl sám, někdy mi věty přišly nedotažený a krátký. Za mě teda už ne. Život je krátký a osobně si myslím, že to za to nestojí. Kdyby neměla tak šílenou obálku, tak po té knize nikdy nesáhnu.

18.08.2022 3 z 5

Encyklopedie šlechtických rodů Encyklopedie šlechtických rodů Pavel Juřík

Skvělá knížka, plná zajímavých faktů. Potřebovala jsem jí především kvůli rodu Schwarzenbergů, kterým má rodina v minuulosti sloužila a prolínají se tedy mé kořeny. Mohla jsem rodovou knihu doplnit o informace o tomto rodu, ale kniha mě nakonec natolik vtáhla, že jsem ji přelouskala celou a je bravurně napsaná.

18.08.2022 5 z 5

Křest svatého Vladimíra Křest svatého Vladimíra Karel Havlíček Borovský

Měla jsem vždy ke klasice odstup ani nevím proč. K některým autorům a knihám člověk musí zkrátka věkem dozrát. No a ve svých 31 letech se to stalo u mě. Byl to velký muž plný humoru a odhodlání. Neumím si představit, že bych v tomto věku měla za sebou to co on. Byl to zkrátka borec, škoda že neměl možnost být na světě déle. I tak za jeho život zanechal tolik úspěšných děl.

18.08.2022 5 z 5

Král Lávra Král Lávra Karel Havlíček Borovský

Tohle by měl znát každý ať už čte či nečte. Ať už skládal maturitu či nikoliv. Je to prostě základ všeobecného přehledu. KHB byl autorem své doby, jeho tvorbu miluju. Málo kdo v té době uměl psát tak s lehkostí a humorem o nepříliš veselé příběhu.

03.06.2022 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Já se přiznám, že jsem to po dlouhé době zase nedala a nedočetl. Půl knihy nudy mi stačí. Nechci dávat úplně špatné hodnocení, protože je to psané čtivě, je to úžasně popsané do detailu. Dokonce si člověk představí, že stojí u každého rozhovoru, krásný popis této doby a ty postavy jsou napsány bravurně, ale já to nedávám. Tímto s s červenou knihovnou končím, není to nic pro mě a přenechám těm, kteří si to naplno užijí.

03.06.2022 3 z 5

Medvídek Míša a cesta kolem světa Medvídek Míša a cesta kolem světa Katja Reider

Krásná milá knížka. Pribeh se toci kolem maleho Misi (velkeho jedlika), ktery nedostane dalsi mnamku od maminky a urazi se a utece do sveta. Cestou potka pratele a zazivaji dobrodruzstvi. Nakonec zjisti, ze doma je doma. Knizka je vhodna pro nejmensi a ma i pekna velka pismena pro deti co se uci cist. Malo textu, hodne obrazku.

Jak to chodí v cirkusu Jak to chodí v cirkusu Doro Göbel

Pekna obrazkova knizka, jen jsem cekala tvrde stranky a to vidim jako minus, protoze je to kniha, ktera je dle mejo primarne pro nejmensi. Musime vic hlidat a nenechat knihu s detma o samote, jinak ji miluji.

Co skrývá noc... Co skrývá noc... Kateřina Boudriot Bažantová

Moc uzasna knizka pro nejmensi pruzkumniky. Ve tme sviti, deti nadsene !

Těžká hodina Těžká hodina Jiří Wolker

Na začátek chci přiznat, že nejsem cílovka. Celkově poezii nečtu, ale delší dobu o ní přemýšlím, že si rozšířím obzory. Obzory jsem si rozšířila, pesimistický pohled na věc mi vůbec nevadí, ale nějak mě to nezaujalo. No kniha k maturitě splněna a tím to asi končí. Zkusím jiné téma jestli je to mnou nebo stylem.

01.04.2022 3 z 5