Marthas Marthas komentáře u knih

Klíč k času Klíč k času Natalja Ščerba

Na to, jaký je kolem toho "humbuk", jsem si od knihy slibovala mnohem více, což ale neznamená, že se v knihovně nepokusím sehnat další díl. Nenašla jsem sice zatím svého favorita, psychologie postav je mi cizí, styl vyprávění příběhu mi neseděl, ale knize se přesto nedá upřít jistá čtivost, i když mi autorka orientaci ve svém světě příliš neusnadnila. Prostě to tam nahází a buď si to pamatujete a zorientujete se anebo ne. Aspoň ten cliffhanger ušel, otázka je, zda to koupí knihovna, já si ho do knihovničky rozhodně pořizovat nebudu.

03.03.2017 2 z 5

Smrt nosí rudé škorně Smrt nosí rudé škorně Pavel Hrdlička

Nádherná a s obsahem korespondující obálka, bohužel tím to končí.
Obsah by snad byl zajímavý, kdyby se autor více soustředil na to, aby mu bylo rozumět než aby byl slovně hodnověrný.
Na mne příliš odborné, než jsem si stihla zvyknout, že např. tvrze čili majetek jsou nazývány zbožím, byla jsem na konci.
Ale přesto zkusím i příští díl, když už jsem si ho půjčila.

19.02.2017 3 z 5

Zatracená kočka Zatracená kočka Mildred Gordon

Je to let, co jsem knížku ulovila v antíku. Je to můj oblíbenec, kterého si přečtu, když jsem smutná a mám chuť se pobavit.
Vždycky mne mrzelo, že manželské dvojici u nás nevyšlo nic víc. Viděla jsem i film a to několikrát, byl taky super, ale knížka je lepší. Pro milovníky detektivek, humoru a koček povinná četba.-)

22.12.2016 4 z 5

Prokletí Černé královny Prokletí Černé královny Pierre Pevel

Původně jsem váhala mezi třemi a čtyřmi hvězdami, bohužel ten konec to jasně odsoudil na nižší úrověň.
Spíše bych ocenila, kdyby to byl samostatný román a končilo to úplně jiným momentem než tím jak to končí.
Jinak jazyk knihy je takový vzletný, nevadily mi ani avizované popisy, kterých tam opravdu bylo hodně a dokonce jsem se ani moc nenudila, což platilo, až do okamžiku, kdy byla kniha dle mého názoru nastavena na další díl... Cca 30 stran před koncem jsem už dočítala se sebezapřením.
Je to takové milé, i když trochu drsnější puzzle pro dospělé, i když na knize je napsáno, že je určena dětem od 14 let.
Autor musí mít pekelný přehled a slušnou fantazii, alespoň takový byl můj dojem po té, co jsem knihu dočetla.
Já osobně bych knihu tak dobře nechápala, kdybych si nepřečetla anotaci, ta sice mnohé odhalí dopředu, ale zdá se mi, že pro pochopení toho co se v dílku děje je její znalost nutná.

03.11.2016 3 z 5

Popelka Libuše Šafránková - Hvězda našich srdcí Popelka Libuše Šafránková - Hvězda našich srdcí Dana Čermáková

Velmi zajímavá kniha o jedné z našich nejúspěšnějších hereček - Libuši Šafránkové, přečetla jsem ji velmi rychle, byla totiž velmi čtivě napsána...

PS: Čas se nemazlí s nikým, jen k paní Šafránkové se zatím zachoval celkem laskavě... Doufám, že ještě dlouho bude moci dělat radost sobě i svým dětěm a též jejím fanouškům a divákům obecně.

24.03.2015 4 z 5

Čáry a tajemství Čáry a tajemství Ellie Boswell (p)

Opět jsem přemýšlela, zda dát dvě nebo tři hvězdy, ale je pravda, že až na ten sladkobolný konec, žádnou závadu nevídím, takže.... a vše do sebe zatím vždy zapadlo...
Mimoto chystám opět recenzi...

04.02.2015 3 z 5

Kvílející schodiště Kvílející schodiště Jonathan Stroud

Pootevřený konec přímo vybízí přečíst si další díl z této série, a pokud u nás vyjde, já si to rozhodně přečtu, přinejmenším proto, abych si na tuto sérii buď upravila názor anebo se v něm utvrdila.
Možná, že jsou moje nároky na pana Strouda přehnané anebo ne, ještě uvidím...
Konec byl už lepší, takže by knížka měla na 3 a půl hvězdy ale to nejde , tak co... Třeba dám příště víc...
Za tento nic moc říkající komentář se omlouvám, doufám, že vám to vynahradím recenzí.:)

14.01.2015 3 z 5

Otrocká krása Otrocká krása Ilka Pacovská

Myslým, že autorka si stále drží přibližně stejnou úroveň! Obdivuju svět, který vymyslela, ale stále tomu něco chybí!
Uvidíme, jak to nakonec rozmotá, když už mají následovat poslední dva díly!!
Ke knize: začátek jako vždy vlažnější, ale když jsem se prokousala zhruba do poloviny, stíhala akce akci, též se mi chce říci jako vždy!!
Další díly si samo přečtu, chci vědět, jak to skončí!

22.09.2014 3 z 5

Velikost L: Šaty pro nevěstu Velikost L: Šaty pro nevěstu Meg Cabot

Kniha naprosto splnila má očekávání, nechybí v ní nic, na co jsme si u této série zvykli, ať už humor hlavní hrdinky, napětí, ale hlavně i poučení, které se autorka snažila do každého dílu vždy vtěsnat!!
Jestliže ovšem někdo očekává bombu, tedy výrazné vybočení, z těchto zajetých kolejí, nedočká se ho, a že tam jsou vrazi by němělo nikoho překvapit, je to přece závěrečný díl detektivní série!!:)

29.08.2014 5 z 5

Moje kamarádka je koza nebeská Moje kamarádka je koza nebeská Patricia Schröder

Knihu bych nehodnotila špatně, pokud by se mi už tenkrát nezdála strašná!!

17.08.2014 odpad!

Bella a Sebastián: Útulek na Velkém Baou Bella a Sebastián: Útulek na Velkém Baou Cécile Aubry (p)

Jako malá jsem milovala příběhy o Belle a Sebastiánovi, ale upřímně si myslím, že první díl byl nej...

17.08.2014 5 z 5

Mikeš Mikeš Josef Lada

K této knize jsem si nikdy nenašla pozitivní vztah, byla to povinná četba ve škole a jako k povinné četbě jsem se k ní také chovala!

17.08.2014

Eliška a táta Král Eliška a táta Král Hana Doskočilová

Tato knížka byla jednou z prvních, které jsem samostatně přečetla a jednoznačně při prvních krůčcích mezi knihami má nejoblíbenější!!

17.08.2014 5 z 5

Jde o všechno Jde o všechno Lauren Brooke (p)

Knížka je taková tenoučká, spíš takový zákusek, pojednává vždy o jedné z kamarádek a jejích problémech, ne vždy se člověku zdá, že je příběh stejně silný, ale vždy je to napsáno kvalitně a autorce se nepletou postavy, nejsou v ní gramatické a jiné chyby, takže je to takové krátké pohlazení po duši!!

25.07.2014 5 z 5

Kadri a labutě Kadri a labutě Silvia Rannamaa

Když jsem ji jako málá četla nedokázala jsem se od ní odtrhnout, i když kniha byla dost smutná, jen mě mrzelo, že další díl Macecha nebyl vydán!!

24.07.2014 4 z 5

Strašidlo cantervillské Strašidlo cantervillské Oscar Wilde

Knížku jsem četla a je to velmi dlouho, ani nevím, jestli jsem nejdříve viděla ten film a později četla knihu, možná, že ani ne!!
Obojí se mi líbilo, i když jsem se nesnažila číst ty anglické pasáže, jelikož jsem v té době neuměla vůbec anglicky!!
Prostě jsem chtěla mít přečtené něco od Wilda a toto mi přišlo nejstravitelnější a rozhodně to předčilo má očekávání!!

19.07.2014 5 z 5

Vykoupení Vykoupení Lauren Kate

Skoro až do konce nuda okořeněná haldou mrtvol, násilí a utrpení (jako se mi první dva díly líbily, tak u třetího jsem si nadávala do blbců a u čtvrtého jsem tiše trpěla)!
Ale opravdu do tří třetin knihy jsem se musela nutit, aby byl na konci děj jakoby násilně utnut - že by oblíbený otevřený konec v ještě horším podání...
Tu třetí hvězdičku jsem dala za alespoň malý náznak spádu ke konci knihy!!

11.05.2014 3 z 5

Černý hřebec Černý hřebec Walter Farley

Tuto sérii jsem v dětství milovala, a jen díky ní jsem začala nenávidět albatros,protože z celé 21 dílné serie vydal pouze 3 díly!!!
Až do patnácti let jsem marně doufala, že vyjde další díl (myslím tím čtvrtý), místo toho samozřejmě vyšel první díl a to znovu , nedoporučuji těm, co nemají rádi nedovydané serie!!

Ke knize: Není to nejnovější hit,
přesto mám stále chuť ji číst,
co mi chybí ke štěstí,
čtvrtý díl si přečísti!!

I přes to, že tam bylo pár chyb v logice děje, jako příklad uvádím provaz, který se najednou jakoby zhmotnil ze vzduchu,
patří tato kniha neodbytně k mému dětství!! Ale předpokládám, že ani kdybych se naučila anglicky, tak bych si to nemohla dočíst, myslím totiž, že tak stará kniha už by nebyla k sehnání!!

13.04.2014 4 z 5

Podvod Podvod Carol Higgins Clark

Já se nemohu donutit poslední dva vyšlivší díly přečíst, autorka nepíše špatně ale po nějaké době se její styl trochu přejí anebo okouká, jak je libo!! Jinak jsou to takové ty knížky s minimem násilí a i celkem napínavé ale s maximem postav!!
Americký styl šťastného života je člověku trochu cizí - až nereálný ale furt asi lepší čtivo než knihy její matky!! Můj názor!!

11.04.2014

Písmeno X Písmeno X Ivona Březinová

Knihu jsem četla, je to už dlouho, ale pamatuju si z té doby, jak mě na ní zaujali ilustrace a zklamalo, že nevyšel další díl!!

03.04.2014 4 z 5