marrie5227 marrie5227 komentáře u knih

Moje (tak trochu) utajené dítě Moje (tak trochu) utajené dítě Penelope Bloom

I když mám doma kompletní sérii Objektů touhy, tohle bylo moje teprve druhé setkání s autorkou a připomněla jsem si, jak mi chybí a jak brzo musím dohnat čtení jejích příběhů!

První díl série Můj tak trochu komický románek láká na mrzutého krasavce, naivní nevinnou holku a.. jo, továrnu na hovínka.

Znáte ten instinkt, který vás nutí utíkat, když se blíží něco děsivého? Jo. No, tak já ho evidentně přehlédla.
Protože Damon Rose přišel a místo abych utekla, tak jsem otěhotněla.

Chelsea se setkává s Damonem naprostou náhodou, ale ani to je nezastaví od rychlovky před obchodním jednáním. Celá situace se zvrtne a Chelsea si z takového úletu odnáší dárek na celý život. Dceru. O které Damon nemá ani ponětí.

Nyní se posouváme o několik let dopředu a Chelsea je bez práce. Musela zanechat své kariéry profesionální tenistky a potřebuje nové místo. A kde jinde, než v Damonově agentuře.

Ledy mezi oběma protagonisty se pomalu za doprovodu vtipu a dvojsmyslných narážek, prolamují, nacházejí k sobě cestu a vše končí oblíbeným happy endem.

Kniha je velmi příjemnou oddechovkou, čte se sama, ale bohužel mi dějově i typy postav připomínala Jeho banán, který jsem od autorky četla jako první. Děj jsem si tak jako tak užila a určitě co nejdřív doženu i její další kousky.

30.04.2023 5 z 5

Duchové rodiny Folcroftů Duchové rodiny Folcroftů Darcy Coates

Duchové rodiny Folcroftů jsou mým druhým setkáním s Darcy Coates a stejně jako u toho prvního, nezklamala. Příjemná duchařina, která člověka pohltí hned po několika stránkách a vyústí v zajímavý a, rozhodně pro mě, nečekaný závěr.
Jsem člověk, který se rád bojí, ale zároveň to nesmí přehánět, protože z toho pak nespí! Naštěstí se téma knih této autorky nese v poklidném a děsivém duchu, kdy jsem konec četla na jeden nádech.
Pro mne určitě zajímavější než Fantom z Blackwoodu, ale těším se na další díly této série, i těch dalších. Darcy Coates se díky těchto mých útěků od romantiky a fantasy stala jednou z mých nejoblíbenějších autorek.

03.02.2022 5 z 5

Jak je důležité míti Filipa Jak je důležité míti Filipa Oscar Wilde

Po návštěvě divadelní hry jsem si knihu sehnala i u nás v knihovně. A byla jsem stejně nadšená.
I když divadelní hry čtu nerada, tato se četla sama a nejednou jsem se u toho nasmála. Oscar Wilde byl vynikající autor a dokazuje to mnoho z jeho děl.

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Který zákusek máte úplně nejradši a v cukrárně po něm bez váhání vždy sáhnete?

Utloukla bych se po věnečku s pudinkovým krémem. Ten jsem v sladkém příběhu Julie Caplinové bohužel nenašla, ale i když jsem přidávací lenoch, dnes se společně vrátíme k eclairkám, které mě provázely začátkem loňského léta.

Vítejte v malé pařížské cukrárně, která už má ta nejlepší léta za sebou. Jenže i na takových místech se mohou dít zázraky.

Své o tom ví Nina Hadleyová. Pomalu jí táhne na třicet, pracuje jako servírka a neví, co do budoucna se životem. Pro svou rodinu je stále malou holčičkou, kterou se všichni snaží chránit. A nevyžádaně radit.

Jako na zavolanou se jí naskytne příležitost odjet do Paříže, kde by mohla vypomáhat s přípravou cukrářského kurzu pro amatéry. Zní to jako pohádka, akorát že na místě prince sedí Sebastian, rodinný přítel, do kterého se Nina kdysi bláznivě zamilovala.

Dokáže člověk omámen vůní vanilky odpustit a dát srdci obaleném v cukru druhou šanci?

Čtvrté dílo autorky, s kterým jsem se setkala, a po Irsku a Kodani šlo spíše o romantiku, než něco peprnějšího!

Příběh Niny a Sebastiana mě bavil, i když byl tedy pořádný protiva! Paříž jsem před X lety navštívila a tak jsem se mohla zase na chvíli přenést do stínu Eiffelovy věže!

Od Julie to pro mě není jedna z těch top, ale odpočinula jsem si, smála se i dojímala a tak to má být!

06.04.2024

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Kolik podezřelých je moc podezřelých? Díky štafetě od @betcinyknihy jsem měla možnost konečně vzít do ruky knihu jedné z nejznámějších autorek thrillerů dnešní doby. Shari Lapenu jsem samozřejmě po jméně znala, ale její knihu jsem měla možnost číst poprvé. A jsem nadšená!

Ačkoliv se kniha prezentuje jako “strhující psychothrillerc plný nečekaných zvratů, i přes svou spokojenost moc nesouhlasím.

Klidné newyorské předměstí naruší zmizení jedné z místních obyvatelek a mezi sousedy se začne šířit anonymní dopis oznamující “Omlouvám se, můj syn se k Vám vloupal. A nejen k Vám.

Mají tyto dvě události něco společného? Čí je vlastně ten syn a kdo má na svědomí smrt mladé, mezi muži příliš oblíbené sousedky?

Ze začátku knihy jsem se v jménech poměrně ztrácela, ale když jsem se do příběhu začetla, šlo to samo.

Vývoj děje a samotné rozuzlení jsem si odhadla několik stran před samotným odhalením, i když autorka podezřelými opravdu nešetřila a vlastně každý z obyvatel měl svůj motiv.

Na první setkání s autorkou jsem se moc těšila a nakonec se mi to líbilo. Seženu si od ní určitě i ostatní knihy, protože i když jde o thriller pro mě ne úplně 100%, byl velmi čtivý a já si delou jízdu užila!

*3,5

06.03.2024 4 z 5

Srdcerváči. Kniha 1 Srdcerváči. Kniha 1 Alice Oseman

O fenoménu Srdcerváči jsem po seriálovém zpracování slyšela ze všech stran. Tak dlouho jsem čtení odkládala, až se mi naskytla příležitost vypůjčit si všechny díly od mé kamarádky, tímto tě zdravím, Kájo!, a konečně zjistit, co je na celé sérii tak senzačního.
Roztomilý a vtipný příběh o mladé a zmatené lásce, hledání sama sebe, nalezení opravdových přátel, opory a potížích dnešního světa teenagerů.
Linka Charlieho a Nicka je snadno předvídatelná a nečekají nás žádná velká překvapení, ale spolu s velmi milým grafickým zpracováním si užíváme romantický příběh se vším všudy.
Jediné mínus celé série, což možná bude jen můj osobní problém, bych zmínila možná až přehnanou koncentraci sexuálních menšin. Chápu, že celá série je založena na gay postavě Charlieho a bisexualitě Nicka, ale možná by nebylo od věci, kdyby každá postava v knize nebyla gay, bi, pan nebo trans..
Možná dám po téhle zkušenosti šanci i seriálovému zpracování, ale tohle setkání s mladou autorkou mi do budoucna stačilo.

13.12.2022 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Na tento výtisk jsem narazila úplnou náhodou. Do Irska jsem přijela vybavena svými knihami, ale když jsem ji našla ve společných prostorech, ze zvědavosti jsem po ní sáhla. Hodně jsem o knize slyšela z internetu a hlavně se mi dostalo i ukázek z připravované filmové adaptace.
Kde zpívají raci je kniha krásná, zobrazuje lásku, napětí a krásu přírody. Té však na mě bylo trochu moc. Nejsem úplný fanoušek sáhodlouhých popisů rostlin, zvířat a prostředí, ale samotná dějová linka byla zajímavá. Ze začátku jsem se nedokázala příliš začíst, ale konec jsem zhltla mrknutím oka. Konec mi řádně vyrazil dech, protože jsem jej čekala úplně jiný.
Těším se na filmovou verzi a nakonec to byl vcelku zajímavý počin.

30.08.2022 3 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Tuto knihu jsem si koupila spíše ze zvědavosti, protože mne 1984 nesmírně nadchl.
Kniha není špatná, čte se rychle, dává smysl i předává myšlenku, každopádně jsem z ní nebyla nadšená tolik jako z antiutopické sestry s Velkým bratrem.

28.12.2021 2 z 5

Fantom z Blackwoodu Fantom z Blackwoodu Darcy Coates

Páni.. hodnotit tuto knížku je pro mne opravdu těžké. Mám doma všechny díly série Strašidelné domy a touto jsem začala. Ze začátku se mi kniha zdála trochu zdlouhavá, možná mírně nudná, ale postupně se rozvinula ve velmi příjemný, strašidelný příběh, který mě moc bavil. Chvílemi jsem byla opravdu napjatá a moc jsem si to užívala.
Konec knihy se mi líbil, příběh měl příjemné zakončení.
Jednu hvězdičku ale odebírám, protože mi vůbec nesedla hlavní postava, a to hlavně na začátku. Mara mi připadala chvílemi opravdu nepříjemná a doslova mne vytáčela! :D
Jinak nemohu porovnat s ostatními knihami, ale moc se těším, až se k nim dostanu, autorka mě baví a moc mi sedí!

16.11.2021 4 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Jsem šťastná, jsem nadšená, jsem nadmíru spokojená.
Příběh mne příjemně pohladil, četl se skoro sám a rychle jsem se dostala do děje i nálady. Jsem vážně šťastná, že jsem po tomto kousku sáhla a nemůžu se dočkat pokračování.
Moc příjemný příběh.

12.10.2021 5 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Aňa Geislerová patří spolu i se svou sestrou Ester k mým nejoblíbenějším herečkám, proto jsem s knihou moc dlouho neváhala. Přečetla jsem ji skoro na jeden nádech, občas si poplakala, občas se zasmála. Po grafické i obsahové stránce je velmi příjemná a můžu vřele doporučit.

04.07.2021 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Tajemné komnatě jsem nikdy příliš ve filmové adaptaci nefandila, každopádně jako knížka mne mile překvapila. Děj je příjemný, vtipný a velmi mě mrzelo, že se do filmu některé části nedostaly.
Tuto sérii by měl přečíst opravdu každý.

04.07.2021 3 z 5

Ted Bundy, vrah po mém boku Ted Bundy, vrah po mém boku Ann Rule

Jméno, které bude navždy rezonovat společností. Jméno, které změnilo život stovkám lidí. Ale dnes se podíváme na příběh jen jednoho z nich. Někoho, kdo mu byl blízko skoro až do úplného konce.

U nás ne tak známá, avšak v Americe uznávaná novinářka Ann Rule, přivedla na svět nejen své 4 děti, ale také sérii knih a článků založených na skutečných zločinech a skutečných zločincích.

V čem je kniha o Tedu Bundym jiná?

Ann a Ted se spřátelili, když spolu pracovali na krizové lince. Byl mladý, empatický student práv, který jí pomohl v těžkých chvílích. Našli jeden v druhém blízkého přítele.

Ačkoliv ji všechny jeho činy šokovaly, vždy měla někde vzadu vzpomínku na toho milého chlapce z kanceláře. Dokážeme rozeznat zlo, které vedle nás kvete pod usměvavou tváří?

Za zabití nejméně 36 žen byl Bundy odsouzen k trestu smrti na elektrickém křesle. Byl to charismatický mladý muž, který díky své znalosti práva bojoval až do konce. A tisíce žen z něj šly do kolen, stejně jako dnes.

I když nejsem fanynka dlouhých knih, zde jsem hltala stránku za stránkou. Autorka čerpala také ze své korespondence a setkání s Tedem během jeho zatčení. Byla s ním v kontaktu do samotného konce a ačkoliv šlo o jejího přítele, dokázala si po celou dobu psaní udržet novinářský nadhled. Balancovala mezi vzpomínkami na láskyplného kolegu a sadistické monstrum, kterým se během několika let stal.

Touto nezapomenutelnou kronikou Bundyho života, jeho případu a jejich vzájemného vztahu, Ann Rule změnila směřování literárního žánru true crime.

Jediným mínus pro mě byl neustálý přísun nových jmen a dat, kde jsem se začala později už trochu ztrácet. Jinak jde o geniální knihu.

Moc děkuji @stafety.rachel.roo za možnost zapojení do štafety a další pohled na celý případ. <3

*4,5

17.02.2024 5 z 5

Marné prosby mrtvých Marné prosby mrtvých Roxann Hill

K mé nemalé radosti došlo k výměně překladatelky a některá slova se nezdají tak krkolomná!

Jestli pro něco žiju, je to napětí mezi Annou a Pavlem, které by se hlavně v tomto díle dalo krájet.

Ani na dovolené zločin neotálí a i přes opětované uhodnotí pachatele, tahle moje oblíbená pětka opět nezklamala!

*3,5

21.01.2024 4 z 5

Jeho balík Jeho balík Penelope Bloom

Dnešní příspěvek bych ráda věnovala opět skvělému kousku, který jsem měla šanci přes léto přečíst. Jeho banán mě moc bavil a jako další jsem zovlila právě Jeho balík, který byl ještě stokrát lepší!

Co se stane, když jeho balík skončí v cizí schránce? A ten její zase v jeho. Hlavně když jde o pořádný.. pořádný balík.
Ale opravdovou poštovní schránku, prasátka.

Věc se má takhle. Když se kvůli nešťastné náhodě potká sexy uspořádaný chlápek se svou ironickou nešikovnou sousedkou, je z toho pohroma. A nebo ne?

Oddechový, humorný, lechtivý. To je další román z pera Penelope Bloom, který mě nalákal svou jednoduchou obálkou, dvojsmyslným názvem a humorným dějem.

Knihu jsem si užila ještě víc než Jeho banán, bohužel ostatní jsem zatím nečetla, ale už se na poličce třesou nedočkavostí. U příběhu jsem se opět hodně nasmála a bavil mě skrytý odkaz na díly předchozí! Penelope je za mě skvělá a její knihy patří mezi mé bezpochyby nejoblíbenější.

Jestli se potřebujete zasmát a nevíte u čeho, tohle je vaše kniha!

ig: @annewithbook

13.09.2023 5 z 5

Daisy Jones & The Six Daisy Jones & The Six Taylor Jenkins Reid

Všichni tam byli a každý si to pamatuje jinak. Tak se prezentuje příběh inspirovaný světoznámou kapelou Fleetwood Mac a zobrazuje vrcholnou éru rockové hudby v sestřihu fiktivních rozhovorů. Jednou mi ji Dobrovský nabídl jako dárek zdarma a tehdy jsem ji odmítla. Jenže pak se naskytla příležitost další štafety a hned po dočtení putovala i do mé knihovny, protože tenhle příběh potřebuje každý.

Datum 12. července 1979 s sebou přineslo rozpad jedné z nejslavnějších rockových kapel 70. let. Co vedlo všech sedm členů skupiny k tomu, aby se nečekaně a navždy rozešli?

Zpěvačka a písničkářka Daisy Jones se po společném turné chystá spolupracovat s kapelou The Six a jejím frontmanem Billym Dunnem na novém albu. Setkání dvou silných a mimořádně talentovaných osobností nemůže zůstat bez následků pro celou skupinu. Na jedné straně stojí osobní sympatie a antipatie, na straně druhé závislosti a tvůrčí vypětí.

Všichni si užívají uvolněnou atmosféru kalifornských hudebních klubů a nahrávacích studií i život na turné, avšak hudební producenti mají své vlastní zájmy.

Příběh Daisy a celé kapely je jako horská dráha vedoucí od vrcholu slávy po drogové dno. Chlapská ješitnost, rodinné spory nebo neopětované lásky dokáží zničit spoustu krásných příběhů, přesto si Daisy Jones & The Six udrželi noblesu do poslední stránky.

Do knihy jsem se bezhlavě zamilovala a rozhodně se na žebříčku mých oblíbenců vyhoupla na nejvyšší možné příčky.

29.04.2023 5 z 5

Únikovka Únikovka Marc Meller

Když jsem narazila na knižní štafetu této knihy, přihlásila jsem se, aniž bych vůbec věděla, o jaký příběh jde. Zaujala mě slova na obálce - osm účastníků, sedm zamčených místností, jeden zabiják. Čekala jsem táhnoucí se zamotaný příběh snažící se plést doměnky čtenářů. Nakonec se z ní vyklubal kvalitní thriller ve stylu B.C. Schiller a Mlčící pacientky, který jsem zhlthla za víkend.

V knize se setkáváme se sedmi, navzájem se neznámými lidmi, kteří se nechávají odvézt na neznámé místo, aby se zúčastnili psychologického experimentu známého univerzitního profesora Andrease Zargerta.
Ve stejný okamžik, kdy se účastníci experimentu ocitnou v první únikové místnosti, zjišťuje policie spolu s profesorem, že tito lidé nedorazili na určené místo experimentu, ale místo toho zmizeli beze stopy. Spolu s nimi zmizela také studentka psychologie Hana Preussová. Ta se ocitá na neznámém místě se ztrátou paměti.

Osm, naprosto rozdílných lidí musí společně doslova bojovat o přežití cestou z jedné únikové místnosti do druhé, přičemž každá je nebezpečnější než ta předchozí. Místo experimentu se tito lidé stávají figurkami ve zvrácené hře.

Otázkou nadále zůstává, kdo tuto hru nakonec vede? Kdo tahá za nitky? A jak je do všeho zapleten profesor Zargert? A proč je tam jeho bývalá studentka Hana? Vzpomene si Hana včas, aby si zachránila život svůj a možná i někoho dalšího?

Díky goodreads jsem se dozvěděla, že autor napsal další díl, kde se setkáváme s komisařem Kapplerem a já upřímně doufám, že se dočkáme dalšího českého překladu.

Jsem vděčná, že jsem se mohla zahájit tak příjemnou a záživnou štafetu, a objevit tak další skvělý a napínavý příběh.

10.04.2023 5 z 5

Popelka a další pohádky bratří Grimmů Popelka a další pohádky bratří Grimmů Melita Denková

Některé pohádky jsem znala, jiné pro mne byly nové a bylo příjemné si ji konečně přečíst, protože jakožto dítěti mi ji maminka opravdu nečetla. :D
Každopádně se mi jedna z pohádek moc nelíbila a asi bych ji úplně nezařadila, proto ubírám jednu hvězdičku. Jinak moc pěkné ilustrace.

25.11.2021 4 z 5

Polibek v Paříži Polibek v Paříži Catherine Rider

Příběh na mne působil skutečněji než Polibek v Římě. Jean Luc a Serena mezi sebou měli krásnou chemii a konec mne opravdu bavil.
Těším se na další díly!

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Stmívání jsem četla možná před devíti lety a i když tento díl nepatří ve filmové podobě mezi mé oblíbené, určitě je dobrým kouskem pro všechny fanoušky fantasy pro mládež. Stejně jako například Harry Potter se dostává mezi naprostou klasiku a věřím, že se k ní jako starší ještě někdy vrátím.

04.07.2021 4 z 5