Marplet Marplet komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Krásné vyprávění o době a kraji, o nichž jsem do té doby věděla hodně málo.

05.05.2020 5 z 5

Mistr a Markétka Mistr a Markétka Michail Bulgakov

Úžasná kniha, velmi jsem si užívala vtipné scénky i filozofii a hloubku celého příběhu. V kombinaci s ilustracemi Iwana Kulika je to pozoruhodné dílo.

19.01.2022 5 z 5

Ztracený dopis Ztracený dopis Jillian Cantor

Hezký se to četlo.

16.09.2021 4 z 5

Ztracený symbol Ztracený symbol Dan Brown

Záhady, hádanky, filozofie, historie - to mě baví a zajímá. Proto jsem si tuto knihu velice užila. Typický Dan Brown

25.07.2021 5 z 5

Praskliny Praskliny Klára Vlasáková

Začínám mít dojem, že v dnešní době už tato kniha není sci-fi, ale stává se realitou. Přečteno jedním dechem, chvílemi mě z toho jímá hrůza.
Je třeba spojit síly a vyvinout mnohem větší tlak stejným směrem...

18.04.2021 4 z 5

Mlýn Mlýn Michal Vaněček

Mlýn určitě stojí za přečtení a doporučila bych ho hlavně lidem, kteří tak trochu "zapomněli" na staré časy před rokem 1989.

25.04.2019 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Silný příběh a poutavé vyprávění vás prostě nenechá dělat nic jiného než číst dál.

19.11.2017 5 z 5

Opuštěná společnost Opuštěná společnost Erik Tabery

Krásně ucelený přehled historie i současnosti naší společnosti. Ráda se ke knize budu vracet. Mluvíte mi z duše, pane Tabery.

12.11.2018 5 z 5

Císařovna Císařovna Roman Bureš

Bylo to napínavé čtení. Knihu nešlo odložit, ačkoliv tyhle apokalyptické příběhy mě moc nebaví. Ale smíchání různých dob mě zaujalo už v prvním díle. I když na můj vkus je tam dost násilí. Fakt je, že ve většině historických období to tak asi bylo.

03.08.2018 4 z 5

Frankenstein Frankenstein Mary Wollstonecraft Shelley

Na svou dobu skvělé vyprávění - z dnešního pohledu trochu naivní. Možná první scifi vůbec a to vše napsáno velmi mladou autorkou.

20.04.2022 3 z 5

Poslední Laponec Poslední Laponec Olivier Truc

Líbila se mi. Bylo to zajímavé z hlediska prostředí, jinak průměrná detektivka, která se dobře četla.

25.11.2020 3 z 5

Uštknuti Saharou Uštknuti Saharou Pavel Šuba

Tak toto je jedna z těch knih, která se dá číst vícekrát. Ještě se k ní vrátím.
Napsáno krásně poeticky. Myšlenka posílání dopisů se mi taky moc líbila. Četla jsem během vánočních svátků. Do vánoční atmosféry skvěle zapadla. Díky

30.12.2019 5 z 5

Tajemné cesty parfémů Tajemné cesty parfémů Cristina Caboni

Do ženského románu se mi vůbec nechtělo. Ústřední téma parfémy a špetka mysteriózní zápletky ho aspoň trochu ozvláštnily. Jinak je to pořád ženský román s celkem předvídatelným dějem. Přesto nelituji, že jsem se do něj pustila. Četl se dobře a hezky jsem si u něj odpočinula.

21.11.2019 3 z 5

Opravář osudů Opravář osudů Robert Fulghum

Už předem jsem se těšila na další miniportréty obyčejných lidiček a typickou laskavou fulgumovskou filozofii. Nečekejte ale více než oddechové čtení. Ale to vůbec nevadí. Autor navíc příběh daroval nám, Čechům. Díky za něj.

26.11.2017 4 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Čtenáři se o knize vyjadřují dost protichůdně. Námět se totiž na začátku zdá být tak trochu omšelý - nic nového pod sluncem. Ale postupně zjistíme, že vše je trochu složitější. Podle mě jde o skvěle propracovaný psychothriller. Nehledejte v něm jen jednoduchou detektivku typu "whoddunnit". Nedá se tu ani prvoplánově "fandit" jednomu z hrdinů. Tady prostě není žádný dobrák na jedné straně a padouch na druhé. Kniha se mi moc dobře četla, i když bohužel moc nejde se k ní znovu vracet. Je to hodně o těch zvratech a překvapeních.

08.05.2017 4 z 5

Život za životem Život za životem Kate Atkinson

Hlavní hrdinka prožívá svůj život několikrát. Stejně tak stojí za to si knihu několikrát přečíst. Mozaika životů, příběhů a drobných scének s nádechem staré Anglie je jako plátno namalované ve stylu pointilismu. Když si ho chcete prohlédnout, je třeba trochu poodstoupit.

11.02.2017 5 z 5

Vedlejší pokoje Vedlejší pokoje Radovan Menšík

Tohle postmoderní dílo jsem si užívala. Bohatý jazyk a zajímavá slovní spojení mě bavila, i když tam občas bylo až moc kudrlinek a autor nechal postavy květnatě promlouvat, což někdy úplně nesedělo. Motiv různých pokojů s různými postavami a osudy není nový, ale na konci přece jen překvapil zajímavým rozuzlením.
Dobrá práce :-)

04.01.2017 4 z 5

Soukromá vzpoura Soukromá vzpoura Karel Hvížďala

Toto je Prostě dokument o tom, jaký byl Pavel Landovský neuvěřitelný pábitel. Přestože měla tahle knížka své kouzlo hlavně před revolucí, i teď stojí za přečtení, aby si starší člověk vzpomněl a mladší se dozvěděl, jaká absurdní byla ta totalitní doba...pokud se to dá vůbec pochopit.

22.01.2022 4 z 5

Pět jazyků lásky Pět jazyků lásky Gary Chapman

Tyhle návody na život moc nevyhledávám, ale musím přiznat, že to bylo poučné.

09.03.2019 4 z 5

Muž v hnědém obleku Muž v hnědém obleku Agatha Christie

Od knihy jsem nic moc nečekala, i po přečtení recenzí. Ale musím říct, že jsem se bavila dobře. Příběh nebyl vůbec nudný a četl se dobře, i když je znát, že toto dílko mé oblíbené autorky opravdu patří k těm slabším. Ale poznávala jsem tam známé špeky, které autorka čtenářům předkládá, a zase jsem jí na to skočila.

30.12.2018 3 z 5