MarNe Online MarNe komentáře u knih

Kniha ztracených jmen Kniha ztracených jmen Kristin Harmel

Přečteno téměř jedním dechem. Silný příběh z velmi těžké doby. Nezdolná, odhodlaná, vytrvalá, pracovitá Eva, která pomohla zachránit mnoho životů nejen židovských dětí. Kniha o vytrvalosti, nasazení, přátelství i osudové lásce. To vše během hrůz druhé světové války ve Francii.

07.05.2023 5 z 5

Muž, který se nechtěl vrátit domů Muž, který se nechtěl vrátit domů Roger Pihl

Asi jsem očekávala něco jiného. Každopádně bych nezařadila knížku pod hlavičku humor. Spíše neveselé místy rozvláčné čtení, občas humorná nadsázka. I když v nemocnici se může dít cokoliv a osudy lidí jsou různé. Ale kdo z nás by dobrovolně protahoval pobyt v nemocnici.

28.04.2023 3 z 5

Domov jako talíř Domov jako talíř Olga Bušková

Hezká knížka nejen přehlednými krátkými texty, ale i mnohými ilustracemi. Takový stručný návod, jak si zorganizovat domov tak, aby v něm bylo útulněji a energie volně proudila prostorem.

01.02.2023 3 z 5

Nespoutaná - Probuďte se a začněte žít Nespoutaná - Probuďte se a začněte žít Glennon Doyle

Knížku jsem se chystala dlouho přečíst, a to kvůli pochvalným anotacím a krásné obálce.
A nevím... První půlka mě i bavila, měla švih. Druhá už se vlekla a nebyla pro mně to pravé ořechové. Aneb v Americe je možné asi všechno. Některé myšlenky jsou nosné, zajímavě podané, ale v druhé části je na mě asi příliš feminismu a vůbec zcela odlišný způsob života a řešení problémů.

02.11.2022 3 z 5

Pohodové rodičovství Pohodové rodičovství Milan Studnička

Kniha napsána srozumitelným jazykem pro všechny typy rodičů. Dobrá inspirace, jak by rodičovství mělo fungovat. Místy ovšem s autorem nesouzním a neumím si v praxi představit být stále klidná a nad věcí. Přesto jsem si odnesla pár tipů a rad k zamyšlení.

17.06.2022 4 z 5

Macbeth (převyprávění) Macbeth (převyprávění) Paloma Valverde González

Stručné jasné a výstižné zpracování pro děti. Kratičké kapitoly s obrázky.
Musím uznat že i já jsem konečně pochopila.

25.02.2024 4 z 5

Tady a teď Tady a teď Ann Brashares

Ke knížce jsem se dostala náhodou. Čte se dobře, námět je super, ale zpracování pokulhává.

23.10.2023 3 z 5

Jakou barvu má pondělí Jakou barvu má pondělí Carrie Cariello

Zajímavá knížka o sondě do života početné americké rodiny, v níž je jedno z dětí autista. Osobně mi vadil až přímo čišící optimismus matky, ale americké prostředí i mentalita jsou na hon vzdálené tomu našemu.

23.09.2023 3 z 5

Pověst potížistky Pověst potížistky Elle Kennedy

Letní oddechovka. Neurazí, nenadchne. První díl se mi líbil více. Pokračování jako kdyby bylo vynucené.

24.08.2023 3 z 5