markyticka markyticka komentáře u knih

Údolí mrtvých Údolí mrtvých Tim Weaver

Moje prvni kniha od tohoto autora. Asi bude lepsi cist je tak, jak jdou poporade v serii, protoze se obcas vraci k predchozimu pripadu, ktery ho malem stal zivot... Kniha mne bavila, i kdyz pribeh neni uplne uveritelny - treba spoluprace s policii, kdyz sli hledat Jill.

15.07.2018 4 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Knihu jsem přečetla za pár hodin. Četla se dobře - i když opakované výslechy mne až tak moc nebavily. Ale zápletka se postupně objasňovala a nakonec šlo zas hlavně o peníze, jako ve spoustě skutečných životních příběhů. Jak moc musí být někdo v úzkých, aby kvůli vidině peněz zradil sám sebe? A jak jednoduché je někoho takového zneužít?

27.05.2018 3 z 5

Poselství od protinožců Poselství od protinožců Marlo Morgan

Když jsem si knihu četla, myslela jsem, že vychází z reálného příběhu a moc se mi líbila. Když jsem si časem přečetla, že jde o fikci, byla jsem zklamaná a cítím se i po letech podvedeně… Příběh je poutavý a čte se jedním dechem, obzvlášť když je od lékařky, která u australských domorodců pomáhala. Nenechte si čtení knihy zkazit debatami o tom, že autorka měla hned přiznat, že se jedná o fikci – kniha stojí za přečtení.

18.04.2018 3 z 5

Projekt Kronos Projekt Kronos Pavel Bareš

Už opravdu velmi dlouho se mi nestalo, že bych se do děje knihy začetla tak, že si mi o tom zdály i sny, kde příběh pokračoval. To, když jsem několikrát se snažila z knihy v noci přečíst víc, než moje unavená tělo sneslo a usnula jsem uprostřed stránky. Nejen, že jsem občas měla guláš v tom, jak autor skákal mezi příběhy a časy, ale ještě k tomu jsem musela části přečíst znovu a zjistit, co byl sen a co kniha :) Příběh mne držel ve střehu, rozběhlo se spousta dějových linek a já se občas ztrácela v postavách, ale brzy jsem se zase našla. Doufám, že bude nějaké pokračování, některé linie příběhu skončily, ale jiné jsou otevřené…

26.02.2018 5 z 5

Poločas rozpadu Poločas rozpadu František Kotleta (p)

Druhý díl jsem přečetla stejně rychle jako ten první. Zdařilé pokračování příběhu naší planety po jaderné válce, tentokrát s mnohem otevřenějším koncem než jednička – napjatě čekám na listopad a doufám, že třetí a poslední díl vyjde včas. V této sérii je na Kotletu poměrně málo sexu a vůbec to nevadí.

09.10.2017 5 z 5

Zvon Zvon Neal Shusterman

Chvílemi rozvleklé, že jsem se musela nutit do čtení, jindy to odsýpalo. Přesto to bylo dobré zakončení trilogie.

21.04.2024 4 z 5

Hospodyně Hospodyně Natalie Barelli

Jednodenní čtení, rychlé, svižné, zápletka podobná jiným knihám, takže poměrně rychle víte, na čem jste. Jen nevěříte, že Claire její lži většinou druzí uvěří.

05.02.2023 3 z 5

Kostičas Kostičas Samantha Shannon

Kniha, která popisuje nový svět, je na počátku možná trochu moc složitá, ale postupem času, jak se čtenář zorientuje v postavách, kulisách i příběhu se najednou začte a už ho kniha nepustí, dokud ji nedočte.

15.01.2023 4 z 5

Dívka pod hladinou Dívka pod hladinou Andrew Mayne

Místo vědce Thea je tu mladá policejní potapěčka Sloan. Musím říct, že mne změna prostředí potěšila. Kniha se četla dobře, lehce rozvleklé vyprávění se na konci hodně zrychlilo.

15.01.2022 4 z 5

Opravář osudů Opravář osudů Robert Fulghum

Nenadchne a neurazí, první 2/3 jsem se nutila do čtení, konec už jsem zvládla přečíst rychle.

31.10.2021 2 z 5

Revoluce Revoluce František Kotleta (p)

Kniha se mi líbila, i když bych řekla, že první díl se mi četl snáze.

08.10.2021 4 z 5

Ikabog Ikabog J. K. Rowling (p)

Na základě informace od kamaráda jsem čekala pohádku. Tak to opravdu ne, i když některé rysy pohádky tu jsou. Místy vcelku drsný příběh o dobru, které v některých přežívá, i když okolnosti nejsou příznivé, a o lži, která může změnit mnoho a obzvlášť, když se k ní připojí strach. Přečteno za nedělní dopoledne :)

17.01.2021 3 z 5

Operace Thümmel Operace Thümmel František Kotleta (p)

Kotleta bez sexu? Ale i tak krásná kniha! Spousta mrtvol a mimozemšťanů - ke konci už jsem si začala jednotlivé druhy emzáků kreslit, abych se v nich vyznala :)

04.01.2021 5 z 5

Válkotvůrci Válkotvůrci František Kotleta (p)

Povídky jsou pěkné, dobrá je i předmluva ke každé starší. Za mne byla nejlepší povídka Ve válce. V paměti mi utkvěla i V Pomerančové zahradě a obě z Penzionu. Za mne bych vynechala v papírové podobě ukázku z knihy Spad, ten už jsme přece všichni četli :)

06.10.2020 5 z 5

Zatracená kočka Zatracená kočka Mildred Gordon

Mám ráda kočky, humor i detektivky, v této knize je vše krásně skloubeno dohromady. Z.K. mi byl sympatický, pravý kocour, jak má být.

11.04.2020 5 z 5

Pokud přijde zítřek Pokud přijde zítřek Sidney Sheldon

První kniha, kterou jsou od S.Sheldona četla. Okamžitě mne chytla. I podruhé jsem z ní byla nadšená. Až konečně budu mít knihovnu a vybalím knihy ze sklepa z krabic, chystám se na ni potřetí. Žádná jiná kniha od tohoto autora mi nepřišla lepší, i když některé byly také hodně dobré.
Kniha o tom, jak se může během chvilky život obrátit o 180 stupňů a že je dobré neztratit hlavu a zkusit s tím něco dělat. A že někdy pomsta může být sakra sladká :)

07.04.2020 5 z 5

Pondělí začíná v sobotu Pondělí začíná v sobotu Arkadij Strugackij

Kniha mě chvílemi neuvěřitelně bavila a chvílemi dost nudila, četla jsem vydání z roku 1984, přemýšlela jsem, jestli to novější vydání není trochu upravené a tím není čtivější. Pobavil mne i doslov a pozn. překladatele. Chvílemi jsem při čtení měla pocit, že jsem určitě musela vynechat pár stránek... Ale prolistování zpět nepomohlo. Prostě si to vyprávění někam přeskočilo bez dokončení předchozí myšlenky...

28.03.2020 3 z 5

Srdceboly Srdceboly Simona Monyová (p)

Knížka je útlá, přečíst se dá během odpolední ķávy. Čte se snadno, i když se to nedá nesrovnávat se smutným osudem autorky. Psychické nátlaky a násilí i ta dlouhá neschopnost utéci... Konečné řešení však narozdíl od skutečnosti bylo docela trefné.

31.12.2019 3 z 5

Nezvěstná Nezvěstná T. J. Brearton

Začátek ani konec mne moc nenadchl, je to oddechová četba bez nějaké větší myšlenky, vcelku předvídatelný děj.

09.09.2019 2 z 5

Desátý svědek Desátý svědek Leonard Rosen

Autora jsem neznala, upoutala mne obálka. Obsah mne nezklamal, i když rozjezd byl rozvleklejší. Téma nacistických zločinů by nemělo zaniknout, ani to, co se dělo po válce a jak bylo s lidmi dále manipulováno. Rozuzlení a konec se mi líbil.

25.05.2019 5 z 5