Markysek45 Markysek45 komentáře u knih

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Trilogie, která ze žánru fantasy udělala to, čím je dnes. Hluboce smekám před fantazií a inteligencí Tolkiena. Kéž bych měla aspoň desetinu jeho znalostí a nápadů.

Vaříme s Láďou Hruškou Vaříme s Láďou Hruškou Ladislav Hruška

Nepovedený dárek k Vánocům. Vyvstala jediná otázka, kam ji nenápadně "uklidit".

15.04.2015 odpad!

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Tak vážení, tohle byla jízda! Napínavé od začátku do konce, charakterní postavy, které nelze nemilovat a jeden geniální šílenec, kterého mi bylo ve skutečnosti líto. U většiny spisovatelů detektivek je největší překvapení jméno samotného vraha, ale to King ne! Ten to tam nafrká už od začátku, aby náhodou nedošlo k mýlce :D Kapitoly s Bradem byly úžasné. Jeho popsané dětství a dospívání vám sice ukáže, jaký je to magor, ale také jaký to byl chudák.

SPOILER
K úplnému začátku knihy. Jenom King Vás donutí zamilovat si postavy po 6 stránkách a jenom King Vám je poté bez milosti vezme.

07.08.2015 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Malá kniha s velkými myšlenkami.

18.06.2015 5 z 5

Krásná pohádka a dokonalé hádanky ve tmě.

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Píseň ledu a ohně je jako droga. Lákavá, vysoce nakažlivá, s trvalými následky. Stačí jedna stránka, abyste do toho "spadli", jedna jediná stránka a už nikdy nebudete stejní.

Ze srdce děkuji G. R. R. Martinovi, že mám tu čest být součástí jeho světa!

25.03.2015 5 z 5

Na lovu Na lovu Meagan Spooner

Krásné zpracování klasické pohádky do verze pro odrostlejší čtenáře. Ideální pro vánoční období. Aspoň tak jsem si užila trochu sněhu a zimy.

30.12.2018 4 z 5

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

Jedním slovem: Dokonalé! Velmi silné dílo s hlubokými myšlenkami.

15.04.2015 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Musím popravdě říct, že horší věc jsem nečetla. Ke knize jsem se dostala kvůli obrovské mediální masáži, abych aspoň tušila, o co jde. Ale takovou tragédii jsem nečekala. Děj žádný, spád žádný, jenom nafouklá prázdná bublina. Hlavní hrdinové jsou naivní husa a úchylný magor, ke kterým se prostě vztah vytvořit nedá. Navíc jsem čekala pořádné sexuální scény, ale i ty mě zklamaly. O slabé slovní zásobě ani nemluvím. Moje vnitřní bohyně, prosím, už nikdy více!

23.03.2015 odpad!

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Důstojný závěr trilogie. Oceňuji, že autorka se nebála zabít některé oblíbené hrdiny, což myslím přidalo knize na dospělosti. Akorát jsem na konci postrádala více informací o dalších postavách, například Hurikánovi.

15.04.2015 4 z 5

Jiskra v popelu Jiskra v popelu Sabaa Tahir

Výborná fantasy se skvěle propracovaným světem, s těžkými rozhodnutími a ještě těžšími a děsivými zkouškami. Jako velmi pozitivní vidím hned první kapitolu, kdy autorka jasně naznačí, jak krvavé a násilné celé dílo bude. Pro děti to rozhodně není. Hlavním hnacím motorem je láska k bratrovi a snaha o jeho vysvobození, což je příjemná změna. O romantické části ovšem i tak nejsme ochuzeni. Hvězdu ovšem musím strhnout za občasné nelogické myšlení a bohužel i současné velmi populární klišé milostného trojúhelníku, který je tady dokonce dvakrát.
Každopádně je to jedna z nejlepších fantasy knížek, které jsem v poslední době četla a neskutečně se těším na další díly.

02.01.2019 4 z 5

Les sebevrahů Les sebevrahů Jeremy Bates

Jediné, co můžu říct je promarněná příležitost. Výborný začátek se skvělým námětem a velmi děsivou atmosférou by byl na 5 hvězdiček. Ale co ten konec, proboha? Ten pro mě zabil celou knihu. Je to škoda :( Do dalších knih autora se rozhodně hnát nebudu.

30.10.2018 3 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Moje první kniha od Nesba a určitě ne poslední. Prostě paráda, především ty velké zvraty na konci. A ještě se mi nestalo, abych tak moc fandila vrahovi :)

22.01.2016 5 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Krásné jednodenní dílo. Velmi citlivě napsaný závěr, který nelze soudit. Jenom nad ním přemýšlet.

02.11.2015 5 z 5

Dvě věže Dvě věže J. R. R. Tolkien

Doufám, že mi odpustíte rýpavou poznámku, ale takhle má vypadat druhý díl trilogie. Takto má být napsaný. A opět 5 *.

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Slušné pokračování, přesto slabší než první díl. Ale takový už bývá osud druhých dílů u trilogií. Nástrahy v hodinách mě trochu zklamaly, myslím, že autorka mohla vymyslet lepší pasti, ale konec opět moje hodnocení vyšvihl na 4 hvězdičky.

15.04.2015 4 z 5

Zhubni Zhubni Richard Bachman (p)

Další výborné dílo z pera Stephena Kinga nejen o zločinu a trestu, ale hlavně o lidské společnosti. Žádná postava není jenom černá nebo bílá a každá má svoji pravdu. Můžete si fandit, komu chcete. Proto ani hlavní "hrdina" nebyl moje oblíbená postava. Soucítila jsem s ním, to ano, ale chápala jsem, že si to všechno zasloužil. Popravdě asi nejvíc jsem si oblíbila mafiána Ginelliho. Konec skvělý. Přesně takový, jak v bachmanovkách bývá.

20.04.2019 5 z 5

Devět nocí Devět nocí Zuzana Strachotová

Skvělé pokračování už tak nadupaného příběhu, kde akce střídá akci a vy se prostě nemůžete od čtení odtrhnout. Děj se mi celou dobu odehrával před očima jako film a to se až tak moc často nestává. Výborné! Jen je škoda, že jsou pouze dva díly, protože bych jich zvládla klidně pět.

15.03.2019 5 z 5

Smrt před branami Smrt před branami Sabaa Tahir

Skvělé pokračování příběhu a příprava na epické finále. Tahir vytvořila komplexní dílo, kterému nechybí vůbec nic. Jsou zde všechny pozitivní i negativní vlastnosti, emoce, všechny možné druhy lásek a sporů a já jí to věřím. Přestože byl rozjezd pomalejší, tak díky závěrečným 100 stranám jsem na něj úplně zapomněla. 4 * a to jen proto, že si plný počet šetřím na finále. Doufám, že mě nezklame.

Spoiler:
Jak Helena v mých očích roste, tak Elias padá. Jeho linka byla až na pár světlých okamžiků celkem nudná. Ale doufám, že poslední kapitola prozradila přesně to, co jsem pochopila. Že to byl všechno plán. A já doufám, že se snad ještě může vrátit jeho staré já.

13.02.2019 4 z 5

Nejprve se mi do ní nechtělo, přece nebudu číst knihu z pohledu malé holčičky, ta nemůže být o ničem. Jak velmi jsem se mýlila! Geniální a děsivé!

30.09.2015 5 z 5