markulka markulka komentáře u knih

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

Vážně perfektní kniha... Ze všech dílů mi přišla asi nejlepší. Nesčetněkrát jsem se zasmála a okusovala si nehty při napínavých scénách. Avšak nemohu si odpustit drobnou poznámku... Na to, že téměř v celé knize zachraňovaly říši podivných jen dvě postavy, se jim nějak podezřele moc dařilo. Autor to aspoň mohl vykompenzovat nějakou tragédií... Nicméně celou sérii doporučuji :-)

28.07.2016 4 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Perfektní kniha. Autorka do příběhu přimíchala několik nových postav, z nichž mi všechny jistým způsobem přirostly k srdci. Jsem ráda, že jsem se konečně dověděla více o Celaenině minulosti - pomohlo mi to pochopit její chování. Moc se mi líbilo město Doranelle a tudíž mi bylo trochu líto, že se tam hlavní hrdinové moc nezdrželi... Taky musím přiznat, že jsem se moc těšila na válečné hry s čarodějnicemi a zklamalo mě, že je autorka více nerozvedla. Napětí před koncem se téměř nedalo vydržet a samotný konec knihy mi vyrazil dech! Autorka děj utnula v té nejnapínavější situaci a nutí mě čekat na další díl! :D Moc se těším na pokračování... :-)

18.07.2016 5 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

Než mě kniha začala bavit, musela jsem se prokousat několika desítkami stránek... Oceňuji, že se v knize objevilo i vyprávění z Tobiasova pohledu, i přes skutečnost, že pro mě bylo obtížné si na tuto změnu zvyknout. Konec trilogie mě vážně dostal (v dobrém slova smyslu)... Jsem moc ráda, že jsem si knihy přečetla, protože si stojím za tím, že autorka vymyslela vážně skvělý a originální příběh! :-)

04.07.2016 3 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

Skvělá kniha! Ať už jste příznivcem takového žánru nebo ne, prostě musíte číst dál. Eadlyn sice byla odtažitá a měla o sobě dost velké mínění, ale celkem jsem si ji oblíbila a nelezla mi (jako třeba jiné hlavní hrdinky) vůbec na nervy... Zápletky se mi taky líbily. Asi z celé klučičí party jsem si nejvíc oblíbila Henriho... :-) Zjistila jsem, že autorka má ve zvyku psát takové konce, po jejichž přečtení sedíte u počítače a netrpělivě sledujete, kdy má vyjít další díl! O dechberoucím obalu knihy je zbytečné se zmiňovat...

19.06.2016 5 z 5

Střet králů Střet králů George R. R. Martin

Rozhodně kniha na úrovni. Autor má skvělou slovní zásobu a fantazii, kterou by mohl rozdávat a stále by jí měl víc než dost... Líbilo se mi, že se nebojí během příběhu zabít třikrát více kladných postav, než záporných. xD Jsem zvědavá, jaké překvapení na mne bude čekat v dalším díle!

15.06.2016 5 z 5

Dračí znamení Dračí znamení Lucie Fidlerová

Kniha byla povedená. Jak už je zde zmíněno, kniha je psaná trošku na jiné úrovni, než u starších a zkušenějších autorů. Taky jsem čekala větší přítomnost draků... xD Co se týče zápletek, rozhodně byly napínavé, ale při jejich vyřešení jsem určitě nezačala zírat s otevřenou pusou. Nicméně super oddechovka, kterou určitě není na škodu přečíst. :-)

29.05.2016 3 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Kniha se mi líbila, ale Divergence mě bavila o něco víc... Nikdy jsem se nesetkala s postavou podobného charakteru, jako je Tris, což mi přijde jako velké plus. Byly pasáže, které mě prostě dostaly a četla jsem je s otevřenou pusou, ale byly taky pasáže, které se daly předvídat. Děj knihy bych zařadila do kategorie "nic moc", což ale neznamená, že jsem se nudila... Musím se přiznat, že jsem se doslova zamilovala do prostředí, ve kterém žijí Mírumilovní! :D Těším se na další díl :)

14.05.2016 4 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Ze začátku mi děj přišel oproti prvnímu dílu "chudý". Nicméně, jen co jsem si tohle pomyslela se to pořádně rozjelo! Jedno překvapení za druhým. Překvapily mě Celaeniny názory a určitá rozhodnutí... Občas mi také lezla na nervy (například jsem vůbec nepochopila, proč byla tak strašně moc naštvaná na Chaola). xD Postavy taky super, ale vůbec by mi nevadilo, kdyby jich bylo víc. Taky si myslím, že kdyby autorka trošku rozvedla určité pasáže, kniha mohla být minimálně o sto stran tlustší! :D V závěru však říkám, že to byla super kniha, nikdy nebudu váhat přečíst ji znovu a co nejdřív se chystám do knihkupectví pro další díl. :-)

28.04.2016 5 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Bylo to velmi obtížné čtení, ale stálo to za to. Ze začátku to byl doslova masakr, když autor zmiňoval jednotlivá jména a rody. Příběh plný zrad, nečekaných spojenectví a hlavně teda toho boje mě naprosto uchvátil... V knize umírá jedna postava za druhou, většinou teda ty kladné, což je oproti jiným knihám dost zajímavé. Dodatek na konci určitě není k zahození. Těším se na další díl a nepochybuji, že bude stejně dobrý, ne - li lepší než tento...

15.04.2016 5 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Než jsem knihu začala číst, vůbec jsem nevěděla, co od ní mám čekat... Byla jsem mile překvapena. Hlavní hrdinka mi občas lezla na nervy, ale líbily se mi její myšlenkové pochody. Celkem mě překvapilo, kolik lidí nechala autorka během příběhu umřít. Co se týče "Čtyřky" - samozřejmě nejoblíbenější postava, ale jeho milostná zápletka s Tris mi ke knize moc neseděla. Ne, že by mi vadila, nebyla extra přeslazená jako v jiných knihách. Jsem si však jistá, že kdyby tento románek neobsahovala, pořád by byla perfektní. :-) Těším se na další díl!

28.03.2016 5 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Druhý díl nezklamal... Kniha dokáže čtenáře vtáhnout do děje, takže nebyl problém ji během pár dnů přečíst. Všechny okamžiky jsem prožívala s hlavní hrdinkou Katniss, kterou mám mimochodem moc ráda. Úplně nejoblíbenější postavou se však stal Finnick Odair! :D Viděla jsem i film, ale jsem moc ráda, že jsem si přečetla i knihu, protože věci, které mi ve filmu nebyly jasné mi kniha objasnila. Prostě super kniha!

25.03.2016 5 z 5

Minotaurus Minotaurus Michaela Burdová

První myšlenka, která se mi prohnala hlavou po dočtení knihy byla: tak napínavý příběh může napsat jen Míša Burdová! :D Zhruba od poloviny jsem knihu nedala z ruky. Chtěla jsem si dát pauzu, ale prostě to nešlo... Ta kniha byla jako magnet! S koncem jsem byla na jednu stranu spokojená, na druhou ne. Nejedna slza mi ukápla, když jsem četla epilog. Ještě bych chtěla dodat, že mi bylo líto Leji... xD No zkrátka....celá série byla vážně skvělá a v budoucnu si ji určitě přečtu znovu! :-)

21.03.2016 5 z 5

Věž zkázy Věž zkázy Michaela Burdová

I tento díl mě nezklamal... Všechny hlavní postavy jsem si zamilovala (dokonce i, občas dost protivnou, Neilin :D ). Během čtení jsem se ani chvíli nenudila. Závěr byl vážně napínavý a kdybych nebyla spoiler a nezjistila si, jak to nakonec všechno dopadne, tak bych asi nezamhouřila oka! :D Jediné co mi na knize přišlo vážně trochu naivní je to, jak si Neilin strašně rychle ochočila draka... Nicméně si stojím za tím, že kniha byla perfektní a nikdy nebudu váhat přečíst ji znovu a znovu. :-)

18.03.2016 5 z 5

Pomsta Pomsta Michaela Burdová

Kniha mne naprosto uchvátila! Když jsem se dozvěděla, že se kniha odehrává v současné době, tak jsem se trochu obávala, ale ke svému překvapení jsem zjistila, že mi to vůbec nevadilo. Přijde mi, že po celou knihu se něco dělo, takže jsem se ani chvíli nenudila. Také jsem měla pocit, že autorka měla knihu velmi promyšlenou. Všechny záhady příběhu do sebe tak hezky zapadaly... No a konec, tak ten mě naprosto uchvátil! :) Bomba kniha!

12.03.2016 5 z 5

Prokletí Prokletí Michaela Burdová

Kniha se mi líbila. I přes skutečnost, že kniha neobsahovala žádnou pořádnou zápletku, jsem ji nedala z ruky. Hlavní postavy byly zajímavé a konec mě celkem dost překvapil. Ovšemže měla kniha nedostatky, které jsou v mnoha komentářích zmiňovány, ale mě to nijak neovlivnilo. Míša má zkrátka tak skvělý styl psaní, že všechny ty nedostatky přebije! :-)

06.03.2016 4 z 5

Hry o život Hry o život Suzanne Collins

Kniha byla jedním slovem skvělá. Byla poutavá a čtivá, nic mi na ní nechybělo. Katniss je ukázkou mé ideální hlavní hrdinky. Myslím, že autorka měla skvělý nápad na příběh a nejeden autor její nápad "okopíroval". :D Musím dodat, že film je také perfektní, ačkoliv na knihu nemá... :-)

04.03.2016 5 z 5

Hněv Pána ohně Hněv Pána ohně Michaela Burdová

Kniha byla perfektní! Byla velmi čtivá a stránky ubíhaly jedna za druhou. Autorka umí čtenáře také pěkně napínat! :D Líbilo se mi, že se k Awrixelovi a Neilin přidaly další dvě postavy - dosavadní příběh tím byl příjemně zpestřen. Nemohu se dočkat na další díl! :-)

27.02.2016 5 z 5

Zrada temného elfa Zrada temného elfa Michaela Burdová

Kniha byla jedním slovem úžasná! Ihned jsem si zamilovala Awrixela a Sorgana... Ke svému překvapení jsem zjistila, že se v knize nenachází postava, kterou bych neměla ráda. Nejsem schopna slovy vyjádřit, jak moc se mi kniha líbila! Nikdy nebudu váhat přečíst si ji znova a znova! :-)

20.02.2016 5 z 5

Elfové II Elfové II Bernhard Hennen

Kniha se mi líbila o něco více než první díl. Postavy byly velmi zdařené, stejně jako prostředí, ve kterém se děj odehrával. Také velmi oceňuji nepředvídatelnost po celou dobu děje. Konec byl velmi propracovaný a zajímavý, avšak mi, jakožto milovníkovi výhradně šťastných konců, se moc nezamlouval.... Na závěr bych už jenom dodala, že i přes skutečnost, že byla kniha vážně zajímavá, místy tak napínavá, že jsem se nemohla odtrhnout od čtení, mi na ní cosi vadilo. Možná to cestování v čase...

16.02.2016 3 z 5

Jsem rozohněná Jsem rozohněná Tahereh Mafi

Celkově knihu hodnotím jako zdařenou... Tohle byl ten největší skok v chování hlavní hrdinky, jaký jsem kdy zažila. Myslím, že se autorce vážně povedla postava Kenjiho - vážně jsem se zamilovala do jeho vtipů! To ale nemění skutečnost, že postavy Warnera a Adama jsou taky perfektní. Na knize mě vážně štvaly, celkem dost časté, hádky... Taky jsem si při pročítání komentářů všimla, že jsem nejspíš jediná, kdo si myslí, že Adam má právo se zlobit. :-D Moc se mi nezamlouval konec. Jsem si téměř na sto procent jista, že všichni přežili, ale ráda bych to viděla černé na bílém... :-) Zkrátka, toto byla vážně povedená četba, určitě mohu vřele doporučit. :-)

02.02.2016 4 z 5