Marketplace Marketplace komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Hodně pěkně napsaná kniha z opravdu smutného období. Postupem času do sebe vše začíná zapadat, přesto i poslední kapitola dokáže překvapit.

18.02.2019 5 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Už se nemůžeme dočkat pokračování. Na konci knihy se děj pěkně zamotává :)

01.01.2019 5 z 5

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Tak nějak doháním manko v povinné literatuře. Kniha se mi četla místy obtížněji, ale nebylo to špatné.

11.05.2023 4 z 5

Černý mustang Černý mustang Karel May

Kniha se mi opravdu moc líbila. Je to takové pohodové čtení. Jako malý jsem knihy Karla Maye hltal, ale ještě velkou spoustu shltnout musím, protože jsem jich spoustu ještě nečetl. Tahle patřila mezi ně a stála za to.

23.05.2021 5 z 5

Křížová palba Křížová palba Štěpán Kopřiva

Další super čtivá knížka od Kopřivy. S postupujícím příběhem je stále těžší knihu odložit a dělat něco jiného. Příjemné je, že v knize je spousta postav z prvního dílu, takže se čtenář dozví, co se děje s Kulíkem, manželkou, nebo novou přítelkyní... Nechybí samozřejmě hlavní detektivní příběh a nějaký ten menší případ, které se pěkně střídají a člověk se v ději nijak neztrácí. Prostě parádní detektivka.

12.07.2020 5 z 5

Rychlopalba Rychlopalba Štěpán Kopřiva

Není to žánr, který čtu často, ale po přečtení této knihy po detektivkách sáhnu pravděpodobně častěji - minimálně po druhém dílu od Kopřivy. Kniha má stále zajímavý děj a postupem času mu propadnete a budete chtít vědět co bude následovat dál a dál. Nechybí napětí ani vtip.

23.06.2020 5 z 5

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Přečetl jsem knihu a hned shlédl i film (i když jsem ho již kdysi viděl) pro srovnání. Samotná kniha je čtivá, ale některé části, které se netýkají cesty jsou zbytečně obsáhlé a raději bych se dočetl něco více o divočině, než o komplikovaných vztazích a často tragických událostech v životě "Královny PCT". Asi to do díla patří. Zdálo se mi ale, že druhá polovina knihy je oproti první zbytečně stručná. Za to * dolů. Film je hodně vydařený, ale jednotlivé události jsou oproti knize v jiné časové posloupnosti a filmaři "zapomněli" na sestru, otčíma, a mnohé další.

18.05.2020 4 z 5

Stroncium Stroncium Jiří Kulhánek

Asi prvních 80 stran to bylo jedno velké trápení. Pak se ale děj mění a člověk postupem času začne divný začátek knihy chápat. Nevím jestli bych knihu přečetl, ale bylo mi řečeno, že je to s postupujícím příběhem stále lepší a lepší a s tím 100% souhlasím. Konec knihy už jsem doslova hltal. Porovnávat tuto knihu s jinými "Kulhánkovinami" asi nejde, protože je zcela odlišná (zatím jsem všechny autorovi knížky nečetl). Za ten divný (ale později pochopitelný) začátek tedy jen 4*

06.05.2019 4 z 5

151 příběhů na Stezce Českem: Dobrodružství holky s bucket listem 151 příběhů na Stezce Českem: Dobrodružství holky s bucket listem Lucie Kutrová

Moc hezky napsaná knížka a spousta krásných fotek. Lucka popisuje nejen klady, ale i zápory stezky Českem, naštěstí to pozitivní vždy převládne a tak je kniha krásnou motivací sbalit se a vyrazit na cestu také.

21.07.2023 5 z 5

Mrtvá schránka Mrtvá schránka Kristýna Sněgoňová

Právě jsem dojedl smažák a souhlasím s Agou. Děj se konečně také odehrává na zemi a přišel mi docela zajímavý a docela vtipný. Ale už se těším na Kotletovku. Kristýna je sice o něco slabší než Franta, ale i tak si zaslouží 5*.

21.04.2023 5 z 5

Tak na tuhle perlu od Kotlety jsem se chystal dlouhlo. Super počteníčko. Kniha má spád a ani chvilku jsem se nenudil.

23.12.2022 5 z 5

Šprti & frajeři Šprti & frajeři Kristýna Sněgoňová

Teda, Amanda byla celou dobu jízda, tady byla první polovina knihy strašně rozvláčná. Zhruba 150 stran by šlo napsat na 50, aby byl děj trochu svižnější. Pak následovalo to, co jsem od knihy očekával. No a poslední kapitola... ta byla tak strašně rychlá, že by se slušelo vše trošku rozepsat. Takže mírné zklamání. No Kotleta to není. A celou dobu jsem si říkal - klobouk???! Proboha proč taková blbost?

02.10.2022 4 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Malé dítě to nepochopí, tak to podle mne není pohádka. A já zase nechápu, jak to že je tato kniha tak dobře hodnocena. Mě teda moc nenadchla.

17.05.2022 3 z 5

Operace Thümmel Operace Thümmel František Kotleta (p)

První knížka z 12dílné série Legie. Dá se říct, že klasická Kotletovka, tentokrát ale z úplně jiného prostředí. Je to povedený rozjezd space opery. Už se těším na další díly a hlavně na to, jak se s legií popasuje Kristýna Sněgoňová.

16.04.2022 5 z 5

Prázdniny v Česku Prázdniny v Česku Ladislav Zibura

Příjemné čtení, tentokrát o řadě známých míst. Některá místa i postavy, které se v Láďově knize vyskytují, jsem osobně poznal a věřím, že nejsem sám. O to zajímavější kniha pro čtenáře je. Těšíme se na jeho přednášku a samozřejmě další knížky :-)

12.01.2022 5 z 5

Perunova krev II. Perunova krev II. František Kotleta (p)

Podle mne o něco slabší díl než ten první, nebo mi to jen už připadlo jednotvárnější. Kdyby šlo dát 1/2 hvězdy, tak 4 a 1/2. Ale jinak pořád moc pěkné počteníčko.

09.05.2020 5 z 5

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

Téma - cestování autostopem - super. Jelikož jsem jako mladej stop taky trošku využíval, tak jsem si u knihy zavzpomínal i na své stopařské zážitky. Princ Ládík má opravdu skvělý smysl pro humor a kniha se čte jedním dechem. Víc se mi líbila snad jen autorova prvotina. Takže jednoznačně doporučuji a dávám 5*

17.01.2020 5 z 5

Na konci vesmíru Na konci vesmíru Kristýna Sněgoňová

Tak trochu hororový díl šmrncnutý hvězdnou bránou. Čte se to dobře, objeví se nový nepřítel. Děj celé série se ale nijak zásadně neposouvá. A přijde mi, že se autorka snaží být docela drsná, ale ke konci dost vyměkne.

21.04.2024 5 z 5

Úsměvy smutných mužů Úsměvy smutných mužů Josef Formánek

Kniha o mužích. Místy úsměvná, místy smutná. Film je velmi podobný knižnímu zpracování.

11.05.2023 4 z 5

Stezka Českem Stezka Českem Martin Úbl

Zajímavě pojatá knížka. Snad se nám také někdy podaří nějaké úseky projít.

22.03.2023 5 z 5