markéta783 markéta783 komentáře u knih

Vážně moc prima knížka, vtipná, inteligentně napsaná, náramně jsem se nad ní bavila. je sice větší rozsahem, ale v tomto případě bych klidně snesla i kdyby byla ještě delší. Moc povedené čtení.

27.11.2018 5 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Všude se o téhle knize mluví, ale zase taková pecka to není. Ještě klika, že jsem ji měla vypůjčenou z knihovny a neutrácela jsem za ní peníze. Obálka je ale opravdu povedená, hned člověka udeří do očí to se musí uznat. Za obálku přidávám jednu hvězdičku.

22.11.2018 3 z 5

Farma zvířat / Animal Farm Farma zvířat / Animal Farm George Orwell (p)

Velmi nadčasová kniha o tom jak se i nejlepší idea dokáže zvrhnout. Orwell byl skvělý vizionář a jeho knihy rozhodně stojí za přečtení. Tahle je snad nejlepší. nejprve se tváří jako nevinný příběh o zvířátcích, ale pak člověku začnou tvrdnout rysy.

22.11.2018

Podbrdské ženy Podbrdské ženy Jana Poncarová

Sice smutné, ale velmi poutavě napsané. Příběhy žen, se kterými se život opravdu nemazlil. Člověk si po přečtení ještě víc váží toho, do jaké doby a do jakých podmínek se on sám narodil. Doporučuji k přečtení všem ženám, které mají pocit, jak to mají těžké.

03.08.2020 5 z 5

Levhartice Levhartice Iva Pekárková

Na mě je ta kniha až příliš vulgární, snad to byl záměr autorky, ale nechápu proč. V reálu mi připadá autorka jako kultivovaná žena, tak nevím.

28.11.2019 1 z 5

Dita Saxová Dita Saxová Arnošt Lustig

Jedna z nejsmutnějších knih, co jsem kdy četla... Kniha o krutě zmařených životech lidí, kteří se "provinili" jenom svým původem. Kniha, která nastolila otázku, kdo na tom byl vlastně hůř, zda členové rodin, co zahynuli, nebo ti, co přežili a tragické ztráty jejich milovaných jim vygumovaly navždy ze života veškerou radost a učinili z nich živoucí těžce trpící "mrtvoly". Jejich traumata byla příliš silná a zničující...

15.03.2019 5 z 5

Strašně smutná, až skoro děsivá knížka o tom, čeho jsou schopny lidské bytosti. Od začátku je vám jasné, že to špatně dopadne, ale stále doufáte, že to snad ani není možné. Hrozné je, že kniha popisuje skutečný příběh jedné mladé a krásné dívky až do hořkého konce.

15.03.2019 5 z 5

Sice tady níž čtu dost nelichotivé komentáře na knihu, až mě to skutečně překvapuje, ale já si nemůžu pomoct, mě kniha připadala velmi čtivá. Někdo zde píše o nechutných scénách, což má svým způsobem pravdu, ale tyto scény jenom výstižně vykreslovaly dobu, o které autor píše. Jinak by se jako na nechutné muselo nazírat na všechny knihy např. popisující válečné běsnění, prostředí koncentračních táborů a podobně. A ty dlouhé věty? To je prostě Hrabalův osobitý styl. Podle mě kniha určitě stojí za přečtení.

24.01.2019 5 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Asi nebudu cílovým čtenářem, za mě nic moc. Možná proto, že jsem v tomhle regionu roky žila a ráda se tam vracím, vadí mi, jak jsou místní v knize popisovaní jako totální burani. Příběhy jsou vcelku nezáživné, chybí mi nějaké ukončení příběhů. Místy jsem se dost nudila.

02.01.2019 1 z 5

I když jde o motivační knihu, skvěle jsem se pobavila a na rozdíl od jiných povětšinou otravných motivačních knih jsem ani nepřeskakovala odstavce. Kniha je napsaná s lehkostí a velkým vtipem a rozhodně by si ji měl přečíst každý kdo momentálně jede na vlně přehnaného pozitivismu. Fakt všechno nemůže být skvělé a sluníčkové a hnusné věci se silou vůle prostě v roztomilé a skvělé nezmění. Můžeme změnit jenom svůj přístup k nim.

02.12.2018 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Trochu jsem se obávala vzhledem k mediální masáži, že to bude jenom nafouknutá bublina a v závěru pěkná blbost, ale jsem moc mile překvapená. Příběh je to napínavý, to se musí uznat. Pěkně se čte.

23.11.2018 5 z 5

Nemodlenec Nemodlenec Karolina Světlá (p)

Přesto, že od napsání knihy uteklo už poměrně hodně času, kniha se moc pěkně čte. Dá se říct, že je i napínavá a kdo má rád červenou knihovnu, přijde si na své.

15.03.2019 5 z 5

Kříž u potoka Kříž u potoka Karolina Světlá (p)

Nemůžu si pomoct, ale i přes archaický jazyk, kterým jsou knihy Karolíny Světlé psány, se mi moc líbí a myslím, že je škoda, že pozvolna upadají v zapomenutí. Zvláště Kříž u potoka rozhodně stojí za přečtení,

15.03.2019 5 z 5

Stužkonoska modrá Stužkonoska modrá Petr Bezruč (p)

Jsem šťastná, že mám toto vydání knihy ve své knihovně. Nádherné ilustrace Maxe Švabinského krásně doplňují verše, které rozhodně stojí za přečtení. Velmi vydařená kniha. Doporučuji.

29.12.2018 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Poprvé jsem četla na základce a pamatuji si, jak jsem po přečtení měla z toho všeho ještě dlouho pocit zmaru a hnusu. Snad proto jsem se nikdy jakýchkoliv drog ani nedotkla, i když k tomu jistě byla příležitost. Teď jsem z nedostatku jiné četby četla cestou vlakem podruhé (Našla jsem ji v knihobudce na nádraží) a pocit jsem z ní měla stejný. Myslím, že by si ji měli všichni už v mládí povinně přečíst a určitě by o dost ubylo feťáků.

13.12.2018 5 z 5

Domácnost bez odpadu Domácnost bez odpadu Bea Johnson

Kniha je velmi zajímavá a podnětná. Taky se snažím minimalizovat odpadky, co za sebou zanechám, ale tak do extrému se asi nikdy nedokážu dostat. Každopádně je zde spousta zajímavých námětů, co lze ještě vylepšit, aby se člověk nechoval k naší planetě jako bezohledné prase. (Tímto se omlouvám všem slušným čuníkům.)

23.11.2018 5 z 5

Ruce pryč od této knihy! Ruce pryč od této knihy! Jan van Helsing (p)

Jo, měla jsem poslechnout a fakt od té knihy dát ruce pryč. Ale člověk se nepoučí. Poslechla jsem zhruba v polovině knížky, abych neztrácela čas planým plkáním. Hvězdičku dávám za název knihy, který mě nalákal.

23.11.2018 1 z 5

Protože Protože Petr Casanova

Knihy Petra Casanovy mám ráda, ráda čtu i jeho články. Ač jde o motivační knihy, rozhodně nejsou nudné, opsané z jiných motivačních knih, jak je teď povětšinou zvykem mezi těmito autory. Naopak. Petr Casanova dovede náramně dobře vyhmátnout jádro problému a dát inteligentní radu.

Mnich, který prodal své ferrari Mnich, který prodal své ferrari Robin S. Sharma

Na knihu jsem se velice těšila, ale jsem trochu zklamaná. Další z dlouhé řady motivačních knih, které melou na jedno brdo jako kolovrátek. Klidně by mohla být nejmíň o třetinu kratší a nic by se nestalo, jen by to prospělo věci. Sice jsem ji dočetla, ale s přemáháním.

23.11.2018 3 z 5

Bývalá manželka Bývalá manželka Jess Ryder