marketa3815 Online marketa3815 komentáře u knih

Čarodějnice školou povinné Čarodějnice školou povinné Jill Murphy

Koupili jsme tuhle sérii osmileté dceři k svátku a s nadšením ji celou přečetla během 2 dnů. Pro menší školáky je prostě skvělá.

16.07.2023 5 z 5

Medovníček detektivem Medovníček detektivem Jan Lebeda

Medovníčky čte naše osmiletá dcera a líbí se jí hodně, je to prý trochu poučné, o zvířátkách a zachraňování zvířátek. Ilustrace se jí líbí také.

07.07.2023 5 z 5

Místo určení neznámé Místo určení neznámé Agatha Christie

Je to takové naivní, nicméně čtivé, doporučuji od úrovně intermediate s mírně nadprůměrnou slovní zásobou. Čte se rychle a člověk si mírně obohatí svoji SZ. Konec celkem blbost, ale nevadí.

25.05.2023 3 z 5

Medvídek Pú  (20 příběhů) Medvídek Pú (20 příběhů) A. A. Milne

U obou našich holek byla oblíbená audiokniha, načtená M. Ebenem. Naprosto perfektní.

02.05.2023

Wíbuch Plýny Wíbuch Plýny Jeffrey Patrick Kinney

Naše druhačka (8 let) má poseroutku fakt ráda, ale tento díl je prý hrozná blbina, která ji vůbec nebaví.

29.04.2023 2 z 5

Páté kolo u vozu Páté kolo u vozu Jeff Kinney (p)

Osmiletá dcera některé díly čte, některé poslouchá, podle toho, jaká verze se k ní dostane. Prý se jí líbí všechno, každé slovo. Takže pro děti 7-9 let asi dobrý. Jako dospělá tolik nechtěně poslechnutých dílů neocením, místy vtipné, ale hodně se opakující a taky dost čerpající z jiné humoristické literatury. Každopádně všechny díly hodnotí 5*.

20.04.2023 5 z 5

Belinda a tajemný výlet Belinda a tajemný výlet Jolka Krásná

Naší osmileté dceři se knížka celkem líbila, hlavně pasáže s dětmi, části o dospělých a jejich problémech ji zas tolik nebavily.

10.04.2023 5 z 5

Společenstvo klíčníků Společenstvo klíčníků Daniela Krolupperová

Tohle se naší osmileté dceři hodně líbilo, tajemství, dobrodružství a napětí má zkrátka ráda. Jen ji zklamalo, jakou nakonec našli hloupost a že tam bylo moc smutných příběhů z minulosti.

08.04.2023 5 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Knížka pro holky tak o 35 let mladší než já. Přečetla jsem v angličtině a doporučuju (od levelu pre-intermediate + dost podprůměrná slovní zásoba). Budete mít pocit, jak dobře umíte anglicky, protože je to napsáno celkem prostince. Česky bych to nečetla, to by se nedalo, ale anglicky do toho klidně jděte.

29.03.2023 2 z 5

Hotel pro psy Hotel pro psy Lois Duncan

Četla naše druhačka, za den měla přečtené, byla nadšená a chce si půjčit Psího zpravodaje.

11.03.2023 5 z 5

Psí domov Psí domov W. Bruce Cameron

Opět četla naše osmileťačka, v první čtvrtině se trochu trápila, že prý je to nuda, ale pak se začetla, a za týden mi oznamovala, že si knížku musím přečíst, protože je dobrá.

11.03.2023 4 z 5

Baobaba a jiné příběhy Baobaba a jiné příběhy Zuzana Pospíšilová

Naší druhačce se líbila moc a měla ji přečtenou za chvilku, párkrát se i zasmála a celkově vypadala, že je s knížkou spokojená.

19.02.2023 5 z 5

Po stopách lišáčka, veverky a králíčka Po stopách lišáčka, veverky a králíčka neznámý - neuveden

(SPOILER) Krásné ilustrace a reálné příběhy z přírody, lišky ukradnou noru jezevci, veverka si dělá hodně skrýší na jídlo,...

17.02.2023 5 z 5

Návštěvníci Návštěvníci Ota Hofman

Prý pro čtenáře od 9 let, takže hodnotit nebudu, počkám, jestli si přečte i dcera. Ve srovnání se seriálem o něco horší, ale čte se docela dobře, i díky tomu, že jsem viděla seriál a jednotlivé scény si vybavuju, jinak by mě přílišná stručnost a útržkovitost knihy nenadchla.

10.02.2023

Nekonečný příběh Nekonečný příběh Michael Ende

Dcera vydržela knížku číst do poloviny. Jakmile se Bastián dostal do Fantázie, bohužel se to zvrtlo v neskutečnou nudu. První půlka 5 hvězdiček, druhá polovina odpad. Celkově za 3.

09.02.2023 3 z 5

Sluhové zla Sluhové zla Åsa Larsson

Tenhle díl dceři (8 let) připadal nejstrašidelnější, ze zatím 8 čtených dílů. Myslím, že se na tom hodně podepsaly i dost děsivé ilustrace. Celá série se jí čte strašně dobře, rychlostí jedna knížka denně. Myslím, že na Pax nalákala i své spolužáky.

04.02.2023 4 z 5

Správná pětka a únosci Správná pětka a únosci Enid Blyton

Všechny díly Správné pětky jsou na jedno brdo, navíc bez ilustrací, přesto naši osmiletou dceru baví, takže v sobě zřejmě mají nějakou ingredienci, které nedokáže odolat, a musí číst.

25.01.2023 5 z 5

Martinka ztratila svého pejska Martinka ztratila svého pejska Gilbert Delahaye

Dcera četla teď ve druhé třídě a je na takovou jednoduchoučkou knížku už velká, doporučit lze max. pro věk 4-5 let.

19.01.2023 3 z 5

20 výjimečných kluků, kteří změnili svět 20 výjimečných kluků, kteří změnili svět Jacopo Olivieri

Pár výjimečných kluků dceru (8 let) zaujalo, ale většinou se spíš nudila. Málokterý příběh je dostatečně zajímavý. Zaujali ji sportovci a nebavili ji hudebníci.

12.01.2023 3 z 5

Sám doma 2 - Ztracen v New Yorku Sám doma 2 - Ztracen v New Yorku A. L. Singer

Dceři (8 let) se obě knížky Sám doma líbí hodně, připadají jí zábavné a dobrodružné, ale dvojka víc, protože v jedničce se opravdu něco děje až na konci a dvojka je zábavná hned od začátku.

02.01.2023 5 z 5