marketa3815 Online marketa3815 komentáře u knih

Ztraceni v čase Ztraceni v čase Petra Braunová

Naší devítileté dceři se knížka moc líbila.

16.05.2024 5 z 5

Jirka v ráži Jirka v ráži Richmal Crompton

Četla naše devítiletá dcera a dost se u toho nasmála.

25.04.2024 5 z 5

Černý merkurit Černý merkurit Vojtěch Matocha

Devítileté dceři se tento díl opět velice líbil, sice o maličko míň než první, ale pořád ji dokázal udržet v napětí. Četla vytrvale a téměř bez přestávek, takže super.

23.02.2024 5 z 5

Deník malého poseroutky Deník malého poseroutky Jeff Kinney (p)

Osmiletá dcera oceňuje vtip, ale nelíbí se jí nechutnosti se sýrem. Takže mírný nadprůměr.

16.04.2023 4 z 5

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

První knížka, kterou si naše druhačka půjčila v oddělení pro dospělé, čtení jí sice trvalo celý týden, ale z knížky je nadšená, ačkoli v ní nejsou žádné ilustrace.

25.02.2023 5 z 5

Sága Sága Brian K. Vaughan

Mě Sága celkem brala, nečetla jsem komplet. Kresba příjemná, příběh má spád. Nic víc od komiksu nečekám.

27.01.2023 4 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Hodně pubertální, ale dá se to. Další díly oželím, nejsem cílová skupina, nicméně dokážu si představit, že holky v tom správném věku by mohlo bavit. A proč je tam proboha Ďatlov, ten se taky vecpe všude, zřejmě.

26.08.2022 3 z 5

Julie mezi slovy Julie mezi slovy Petra Dvořáková

U nás četla sedmiletá dcera a celkem se jí líbilo. Jen na mě měla spoustu otázek, protože některým věcem nerozuměla a v knížce nebyly dobře vysvětlené. Na mě tam bylo problémů a informací zbytečně moc, ale dceři to očividně vůbec nevadilo. Vnímala smutnou i veselou linku příběhu.

05.07.2022 4 z 5

Ema a kouzelná kniha Ema a kouzelná kniha Petra Braunová

Hodně oblíbená kniha naší dcery (prvňák). Po Tramvaji plné strašidel druhá knížka P.Braunové, která u nás hodně zabodovala, ačkoli ilustrace ani jedné z knih dceru neoslovily. Jako ilustrátor se o trochu víc líbil Řízek před Chupíkovou. A nejlepší byl pochopitelně konec.

04.07.2022 5 z 5

Před usnutím Před usnutím František Halas

Škoda, že Halas nepsal pro děti víc. Před usnutím jsou nádherné verše, které u nás čte už třetí generace, s úžasnými ilustracemi.

25.06.2022 5 z 5

Legenda Emöke Legenda Emöke Josef Škvorecký

Většinu Škvoreckého jsem četla jako teenager, takže Zbabělci a Prima sezona naprosto rezonovaly s mojí pubertální duší. Po 30 letech nejvýš hodnotím Legendu Emoke, ta dokáže zaseknout drápek a oslovit i starší čtenáře.

25.06.2022 5 z 5

Ženy, které běhaly s vlky Ženy, které běhaly s vlky Clarissa Pinkola Estés

Příběhy jsou povedené, omáčka kolem už trochu zbytečná.

24.06.2022 3 z 5

Vanutí Vanutí Vladimír Holan

Spolu s Obloukem můj nejoblíbenější Holan, baví mě racionalita jeho poezie, ráda čtu hlavou, srdce je tam vždycky skryto za oponou.

24.06.2022 5 z 5

Synáček Synáček Jaroslav Havlíček

Synáček spolu s Petrolejovými lampami patří k absolutní Havlíčkově špičce, osobně mám radši Synáčka. Jde o příběh tragický, u kterého se slabší povahy (jako třeba já) neubrání slzám. V Synáčkovi jde všechno od desíti k pěti a stejně se pořád nemůžete ubránit pocitu naděje.

24.06.2022 4 z 5

Stín kapradiny Stín kapradiny Josef Čapek

(SPOILER) Pokud si mám vybrat Čapka, vždycky to bude Josef a jeho Stín kapradiny. Pokaždé, když tuhle knihu čtu, mám neodbytný pocit, že jsem v lese, který je také jednou z hlavních postav, spolu s prchajícími vrahy, kteří se stávají lesní zvěří, postupně se mění ze zajíců (utíkajících) v rysy (lovící) a naopak, les je pronásleduje, někdy je přátelský, jindy nepřátelský, ale stále vystrkuje uprchlíky na svůj okraj, pomáhá v lovu.
Zjistíte nejen, co postavy říkají, ale i co si myslí. Jako v každé správné baladě můžete očekávat krvavé vyústění jako jediné logické a správné.

24.06.2022 5 z 5

Uspávanky Uspávanky Jan Skácel

Skácelova poezie, nejen pro děti, je milá a něžná. Ilustrace její něhu jen podtrhují.

23.06.2022 5 z 5

Zlý začátek Zlý začátek Daniel Handler

Dceři (7 let ) se knížka hodně líbí, já ji pořád přesvědčuju, že se nám nelíbí. Vadí mi všechno to zlo a žádný protipól dobra. Dcera to tak zřejmě nevnímá, sleduje jen děj. Humor jsem v knížce žádný neobjevila. Hvězdičky dávám za dceru.

23.06.2022 4 z 5

Zapomenuté světlo Zapomenuté světlo Jakub Deml

Zapomenuté světlo asi nejvíc připomíná koláž, protože styly se poměrně dost různí, od vyprávění přes dopis, deníkové záznamy až ke kdovíčemu. V knize jde o hledání kořene nebo kořenů ve chvíli, kdy člověk byl vykořeněn ze všech svých jistot a cítí hluboké neporozumění svého okolí. V tomto hledání by mu měli pomáhat hned 3 jazyky - čeština, němčina a latina. Pasáže prosáklé sebelítostí a chudinkovstvím mě velmi pobavily, nicméně kniha je mnohovrstevná, dá se číst mnoha různými způsoby.

23.06.2022 4 z 5

Podivný případ se psem Podivný případ se psem Mark Haddon

Hodnotím s odstupem mnoha let a kniha nezanechala vůbec žádnou stopu, nepamatuju si jediný detail, jedinou emoci, nic. Čas je pro mě takovým prubířským kamenem, jestli je kniha opravdu dobrá.

23.06.2022 3 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Příjemná čtivá oddechovka, která nezanechá hlubší stopy.

21.06.2022 3 z 5