Jirka v ráži

Jirka v ráži https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13583/jirka-v-razi-13583.jpg 5 66 17

Obsahuje povídky: To byla noc! - Douglasův zážitek - Jirka jde do biografu - Holčička v bílém - Májový král - Televizní hra - Duch ze záhrobí - Osel - Jirka dohazovačem - Joan zasahuje - Útěk - Jirka dvojčetem - Strašidelný kouzelník - Záhada "Dubového háje". Výběr z veselých příběhů o Jirkovi a jeho přátelích z malého anglického města.... celý text

Dobrodružné Povídky Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

William , 1942

marketa3815
25.04.2024 5 z 5

Četla naše devítiletá dcera a dost se u toho nasmála.

maryzka
13.04.2023 5 z 5

Kdysi jako dítě jsem si to půjčila v knihovně a po několika letech jsem to našla na bazaru knihovny. Tak jsem si ji vzala a nezklamala mě. I když jsem si v dětství ve fantazii malovala jak by některé situace vypadali a dobře jsem se u toho bavila, tak nyní po tolika letech by mě bavili některé situace také, ale už jsem se u pár povídek moc nezasmála. Ale hodnotila jsem z nostalgie.

jaroiva
16.02.2023 5 z 5

Už jen za Holčičku v bílém musím dát celé knize plný počet. Opět jsem se pobavila.

KAJAMA
16.02.2022

Kniha,která mi vrátila do dětství.Četla jsem ji několikrát. Miluji tenhle typický anglický humor.

Disease
08.12.2021 5 z 5

Kult! Předchůdce Boříkových lapálií i Mikulášových patálií.

Broukodrak
28.07.2021 5 z 5

Jirka sám i se svojí partou kluků neustále dělá ve vesnici, kde bydlí, nějaké lumpárny nebo skopičiny. Často u toho něco zničej, jindy zas omylem udělají dobrodiní... Strašně jsem se u čtení řehtala, jelikož to, co Jirka prováděl, bylo vždy k popukání. Doporučuju číst spíše starším dětem, jelikož kapitoly jsou strašně dlouhé (cca 10 nebo 15 stran). Jinak moc prima knížka.

Lassie777
04.05.2021 4 z 5

Vtipná knížka o rošťákovi Jirkovi. Příhody Jirky a Psanců mě opravdu pobavily. Skoro jim ta dobrodružství závidím. Škoda, že dnes už většina dětí Jirkova věku tráví čas raději u počítače a tato dobrodružství ani neznají.

ArwenAragorn
20.07.2020 5 z 5

Znovu jsem si tuhle skvělou knížku mého dětství přečetla a myslím, že jsem se smála stejně, jako tehdy. Nejvíc se mi líbila povídka Jirka dvojčetem.

sgjoli
18.12.2019 4 z 5

Nevím, jestli by tato kniha dokázala oslovit současnou mládež, ale já to ve svém pubertálním věku doslova hltala. Jirka byl sympatický rošťák, který mne prostě bavil. :-D

DominaCZ
04.08.2019 1 z 5

Logicky příliš podobné s Bylo nás pět.
Mě to nikdy nezaujalo, a ňák mě to prostě nebralo ani jako dítě, ani jako dospělou.
Mně jsou hnusný ty postavy, děj i kresby.
Lidičky jsou karikatury, jasně, ale nevím zda by děcka měla číst o boji paniček u dortíku a kafi proti pitvání zvířat zaživa (= vivisekci, povídka Osel).
Malý dítě neví co to je, ale autor mohl sáhnout prostě po označení "nepěkné zacházení se zvířátky".

Leňa287
10.02.2017 5 z 5

má velmi oblíbená dětská kniha. Příhody Jirky mě vždy pobavily.

Vladísek
29.01.2016 5 z 5

Vedle Neználka a Nových příhod starého džina moje nejoblíbenější dětská kniha, kterou jsem přečetla snad stokrát. Skvělý anglický humor, který potěší malé i velké čtenáře. V mojí knihovně má tohle dílo své čestné místo.

9703
30.07.2015 5 z 5

Jedna z nejvtipnějších dětských knih, které jsem kdy četla. Nabízí se sice srovnání s Malým Mikulášem, ale pro mě to na celé čáře vyhrál britský Jirka (v originále William). Ačkoliv již nejsem ve věkové skupině čtenářů, kterým jsou Jirkovy patálie (!) určeny, určitě znovu ráda po knihách sáhnu, když bude dlouhá chvíle.

Patapuf
02.05.2015 4 z 5

Vzdálený příbuzný Malého Mikuláše :) úsměvný soubor nezbedného Jirky a jeho skvělých nápadů :)

barunkaandilek
22.10.2014 5 z 5

Tak to je jedna z knížek, které čtu, když je mi vážně bídně a smutno, protože nad Jirkou a jeho nápady se musí člověk vždycky pousmát.

markétka2002
21.03.2014

pecka hustý super.PS:Na Agathu Christie nemá.

Dorothea
23.05.2013