Uspávanky

Uspávanky https://www.databazeknih.cz/img/books/85_/85782/uspavanky-85782.jpg 4 72 10

Poezie, která se má číst dětem, aby lépe spaly. Obsahuje napínavé, dobrodružné a zábavné příběhy pro děti, např. Uspávanka s vosou, která píchla Viktorii, Uspávanka s plavčíkem a velrybou, Uspávanka s loupežníky a nebojácným chlapcem, atd. Najdeme tu nově zpracované pohádkové motivy o ovečkách jdoucích přes lávku, o popelčině oříšku, o hloupých kocourech a chytré myši i krásnou parafrázi na klasickou básničku o studánce v lese.... celý text

daria887
27.04.2023 5 z 5

Opravdu krásná knížka pro děti i dospělé. Pokud chcete vést děti k poezii, toto je cesta.

marketa3815
23.06.2022 5 z 5

Skácelova poezie, nejen pro děti, je milá a něžná. Ilustrace její něhu jen podtrhují.

Jessica007
27.11.2021 5 z 5

Krásné a milé verše - uspávanky - pro děti. A nejen pro ně...

IvetKl
02.04.2020 3 z 5

Některé byly opravdu krásné, ale poezie asi nikdy nebude mou silnou stránkou.

3nitka
11.06.2019 5 z 5

Nádherná kniha.

"Podél cesty jabloně,
tolik jablek,
tolik jablek
leželo pod stromy v trávě,
obilí už vymetalo,
plné chrp,
a létal rorýs,
léto bylo v plné slávě,
ticho padlo na motýly,
na lukách se pásly krávy,
peří rozkládali pávi,
vážky v letu vodu pily.
Uslyšelli, jak ta včela
u ucha jim zabzučela,
potůček jak nahlas bublá,
voda v městě dávno zhubla,
by se vešla do kohoutku,
tady ale,
v lesním koutku,
teče volně mezi břehy,
zajíci, ti mají běhy,
a jak s nimi peláší,
počkáme si na další.
..´"

Doslova vidím tú krásnu prírodu, cítim vôňu pokosenej trávy a počujem bzukot včiel.
Nie je nič krajšie.

ddkk
25.01.2019 5 z 5

Uspávanky - příběhy plné fantazie a překrásného jazyka. Skácelovy verše, které se dají vyložit i čtyřletému dítěti, protože vyvolávají jeho obrazotvornost, fantazii, zvídavost a záplavu otázek...Nádherně ilustrované vydání z roku 2018 je jednou z nejhezčích knih, které mám. Doporučuji nejen rodičům a prarodičům malých dětí.

Eeli
30.10.2018 4 z 5

Milé verše pro děti s prvky nonsensové poezie.

milunka21
19.05.2018 5 z 5

Moc krásná kniha která se líbila mě i dětem. A také ilustrace. :-)

knihamouder
13.04.2018 5 z 5

Soubor dětských básní od Jana Skácela je radost číst. Před spaním se s dětmi vydáte na dobrodružné výpravy. Jistě se budete při čtení bavit tak, jako jsem se bavila já se svými malými nespavci. Uspávanky doslova zpívají o přírodě, zvířatech, pohádkách, umělcích a dalších věcech. Krásné příběhy doprovází stejně poutavé obrázky, ať už jde o jednoduchou černobílou nebo hřejivou barevnou tvorbu.
Jde o opravdu zdařilé dílo. Já i moji malí posluchači vám knihu vřele doporučujeme.

Nora_Viky
11.01.2017 5 z 5

Nejmilovanější kniha v dětství. Nejčtenější kniha mého života. Uspávanka zpívaná Ivou Bittovou ♥