Mark. Mark. komentáře u knih

V podsvětí V podsvětí Katy Evans

Líbivé, čtivé, s dějem a romantikou. Grayson jako mafián byl k bárbíně vhodná volba. Melanie již zkoušela drsnější hochy z okolí Remyho a prostě jí to bylo asi málo ;-)
Mi by se líbilo, kdyby v knize bylo více akcí a napěťových či bojových scén, ale to už by se kniha odklonila od svého žánru. Potěšilo mne, že se v díle nezapomnělo na Remyho, Brook, Pandoru a další postavy z předešlých dílů.

21.11.2017 5 z 5

Město noci Město noci Dean Koontz

Větší propracovanost a přímočarost děje a napění. Ovšem zklamalo mne, že se nedozvím rozuzlení. Mám mnoho otázek, abych neprozrazovala děj, kdo četl, toho to napadne co tím myslím. - Harker a jemu podobní? Porucha programů? Překoná to Deukalión? Má Arnie ještě další roli v příběhu či bude důležitou postavou? Erika pět? ....

17.11.2017 4 z 5

Nevděčný syn Nevděčný syn Dean Koontz

Příběh se čte pomalu sám a obsahuje hodně napětí. Ovšem místy mne nevtáhl přímo do děje a neměla jsem problém knihu kdykoli odložit. Něco tomu prostě chybí.

17.11.2017 4 z 5

Polibek krve Polibek krve J. R. Ward (p)

Zase jsem to baštila, ale ne tak jako začátek černé dýky. Velmi se mi líbí styl autorky. Ale už tam nebylo tolik napětí a válka s vyhlazovací společností, už byla jenom tak okrajově zmíněná, jako by to již nebylo podstatou těchto knih a byli trénování jen tak pro zábavu.

15.11.2017 5 z 5

Nick a Norah: Až do ochraptění Nick a Norah: Až do ochraptění Rachel Cohn

Kdybych neudělala tu chybu, že bych si do vlaku vzala jen jednu knihu, tak ji asi ani nedočtu. Děj žádný, časová linie kratinká, postavy vytrženy z kontextu. Prostě jsme oknem nahlídli do kousku dění a hold se ani nic neodehrálo.

12.11.2017 2 z 5

Nesmrtelná koruna Nesmrtelná koruna Richelle Mead

Jako vždy se RM ve svém psaní rozjela a nedalo se od dílu odtrhnout. Líbí se mi, jak je děj propracovaný a každému se odehrává nějaký jiný děj a zápletka. V takových chvílích se jeden úsek snažím rychle přečíst, jen abych se zase dostala k postavám, které mne baví a více mne zajímá jejich děj a jak to dopadne. Líbí se mi i to, že co chvíli se ženu za jinými postavami :-D Kniha je velmi propracovaná a linie děje, které mi přijdou v některých případech odlišné, se v závěru velmi pěkně propojí a bez nich by to bylo holé, no prostě by to nebylo ono.
Takže RM honem piš, já už se těším na další díl.

Šachovnice bohů Šachovnice bohů Richelle Mead

Z počátku mi trvalo, než jsem se zorientovala v postavách a odehrávaném ději. Mead je skvělá autorka a mám tušení, že být to jinak podané, tak by mne to tolik nebavilo. Zápletka i postavy mi byly velmi sympatické.Těším se na další díl a doufám i v ten třetí.

Šance Šance Katy Evans

Stále jsem čekala, kdy se projeví obálka v ději. Zda to bylo bráno tak, že i Brook bojovala, ale jinak než v ringu? Kniha se četla dobře, ale mnohdy jsem měla tendenci se sní majznout po hlavě s dotazem, co to vůbec čtu. Hloupé projevy Brook a Remyho, které bych z knihy vyškrtala. S celkovým nadhledem to ale nebylo úplně k zahození. Jako relax se to dalo číst.

02.11.2017 3 z 5

V ringu V ringu Katy Evans

Byly úseky, kdy jsem z knihy byla nadšená a úseky, které se omílaly stále dokola. Celkově byla kniha podaná čtivě a bavila jsem se.

02.11.2017 4 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Líbilo se mi, že jsem musela pátrat v paměti, co se kde v dané době odehrávalo a co by kdyby se v minulosti narušilo, mohlo v budoucnu změnit. Bylo zde napětí, děj, i spád a kniha se velmi dobře četla. Mnohé zápletky mi přišly povrchové a uvítala bych propracování. Mnoho úseků mi do celkového děje buď nezapadaly, nebo dle mého názoru nebyly zapotřebí. Při zjištění, že je podle této knihy seriál, se jeví jako dobrá volba v režisérových oblíbených škrtech, ale těžko soudit seriál, který jsem neviděla.
Ráda si přečtu další díly, ale nejsem z toho natolik unesená, abych se k nim rvala ihned, raději to proložím jinými knihami. Kniha skončila hezky uzavřeně, ale není to důvod, proč hned neslintám po dalších dílech.

02.11.2017 5 z 5

Poklidné a tiché místo Poklidné a tiché místo Peter S. Beagle (p)

Z mého pocitu soudím, že autor knihu hodně přepracovával, aby byla v této podobě. Snažil se to čtenáři podat v co nejlepší podobě. Ale jde poznat, že je to autorova prvotina. Musím uznat, že na věk 20 let je to velmi povedené dílo. Ovšem při rozpravě havrana s veverkou, jsem si to musela připomínat.
Výstižné byly projevy citů a popisy míst a postav. Kniha jde do hloubky, a nutí přemýšlet na vyvedeným dějem

02.11.2017 5 z 5

Pletky s osudem Pletky s osudem Simona Monyová (p)

Zase něco, co jsem přečetla najednou. Zajímavý příběh, kdy jsem měla velkou potřebu dotyčným osobám radit :-D

Ztracená naděje Ztracená naděje Colleen Hoover

Kdybych četla knihu hned po vyprávění Hope, nenadchla by mne. Některé knihy si ráda přečtu znova a takto to bylo skvělé. Pár nových poznatků, které ovšem nebyly natolik procítěné jako u předešlé knihy a některé úseky zde chyběly. Srdcervoucí bylo zjištění o Les, i to, že to matka věděla.

15.10.2017 5 z 5

Remy Remy Katy Evans

Když se něco z "romantiky" škrtne a ze součastnosti by se přidalo, nebylo by to špatné. Takhle mne to moc nenadchlo, ale jako oddech to nebylo špatné.
Dilema s hodnocením, ale dočetla jsem, zabavila mne i pobavila, takže asi 3. (necelé)

15.10.2017 3 z 5

Otcomilky Otcomilky Simona Monyová (p)

Milé oddechové čtení od kterého se dá odbíhat a není nutné se plně soustředit. Vtipné podání z úhlu více postav.

05.10.2017 5 z 5

Krvavá horečka Krvavá horečka Karen Marie Moning

Napínavost a děj si ponechal stejnou kvalitu, jako předchozí díl. V dalších dílech doufám ve zlepšení a pojmenování bytostí.

01.10.2017 3 z 5

Temná horečka Temná horečka Karen Marie Moning

Děj byl velmi pěkný, ovšem s jeho podáním to již bylo horší. Opět mi chybí půl hvězdičky. Za děj by si ještě tu půlku zasloužila, ale za některé ošemetnosti, bych ji zase sebrala. Některé části mi na knize hodně vadily, ale zasmála jsem se, odpočinula si a to je hlavní. Ještě bych chtěla přijít na to, proč se to jmenuje horečka. Horečka vyvolává zvracení? Nebo, že vrcholí průchod bránou?

01.10.2017 3 z 5

V náruči temnoty V náruči temnoty Keri Arthur

Díl mne zaujal natolik, že mi bylo teskno po dalších dílech. A jelikož žádný další není a doufám, že bude, přečetla jsem si sérii znova. Stále mne baví a to co mne nebaví jsem přeskočila :-)
Autorka nás stále drží v napětí s detektivní zápletkou a spoustou romantiky, ve které nesmí chybět trable a zklamání.

01.10.2017 5 z 5

Bestie Bestie J. R. Ward (p)

U celé této série, se nikdy nemohu dočkat dalšího dílu. Každý díl mne neskonale bavil a hltala jsem každý řádek. (Ne každý řádek mne neskonale bavil). I když si nepamatuji, co se přesně odehrálo v minulém díle, nikdy to nebylo na obtíž. Dílů je mnoho a názvy jsou podobné, takže si nepamatuji, co se v které knize odehrálo, ale i tak mi stále celý příběh dává smysl, navazuje na sebe a těším se, jak se to bude vyvíjet.
Velkým plusem pro mne byly ostatní postavy v pozadí. Ráda jim nahlížím do života a těším se na další příběhy postav. Pokračování Rhage a Mary bylo fajn, ale kdyby nebyly postavy okolo, tak by mne to netěšilo natolik.

01.10.2017 5 z 5

Živly Calderonu Živly Calderonu Jim Butcher

Kniha nebyla stylisticky napsaná špatně, ale buď je něco se mnou, nebo není natolik poutavá. Prostře mne nenadchla. Měla jsem problém dočíst. Vyloženě jsem se trápila. ale zase mi uvízne v paměti. Dalším dílem se trápit nebudu. Třeba se někdy vrátím. Velké plus dávám za formátování a písmo knihy.

01.10.2017 2 z 5