Mark. Mark. komentáře u knih

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Některé pasáže se táhly, ale o to víc jsem se těšila na to, co se mi líbilo nejvíce. Rhysand se projevil jako "zlatíčko". Kniha je úžasná a hltající. Těším se na další díl a doufám, že si ho náležitě užiji!

05.03.2018 5 z 5

Přísaha krve Přísaha krve J. R. Ward (p)

Moc mne nebavilo vyprávění Mary a Rhage, bylo naprosto jasné, že Bitty zůstane u nich. Ale bylo milé nakouknout do dějů dalších postav, a ne aby se celá kniha motala jen kolem dvou aktérů, na které byla kniha především zaměřená. Moc už se nepíše o vyhlazovací společnosti, která mne nebavila, ale prostě k ději knihy tak nějak patřila. VEDRS byli super, především Lassiter. Ho prostě zbožňuji. Není v příbězích nijak často a když jo, je to prostě buď důležité, nebo vtipné.
Děj mezi Axem a Elis nebyl nijak dech beroucí, ale vyprávění z výcviku a především jejich první úvod do terénu mne velmi bavil. Celou knihu jsem si užila, ale čtení uteklo velmi rychle.

27.02.2018 5 z 5

Pravidlo pěti a pětadvaceti metrů Pravidlo pěti a pětadvaceti metrů Michael Pitre

Promyšlené a propracované vyprávění vybraných účastníků. Zprvu jsem byla zmatené, ale rychle jsem začala odlišovat kdo je kdo. Jen bylo zapotřebí si zapamatovat jména, přezdívky a jména v jiném jazyce ...
Líbilo se mi cítění a přiblížení vojáků, kdy slouží třeba i jenom chvíli, tak toho zažijí spousty a nadále už nejsou stejní. Chmury si ponesou dál. Např. ohňostroj. Propojenost vzpomínek a aktuální dění, kdy autor v čase přeskakoval tam a zpět ke konci bylo natolik propracované, že jsem se naplno ponořila do děje. Smutné vyprávění, nečekejte žádné akční střílečky jako ve sci-fi.

27.02.2018 5 z 5

Aloha z pekla Aloha z pekla Richard Kadrey

Nebylo to úplně akční, a bylo by možné zde dále pokračovat, na rozdíl od jiných knížek, které mají nekonečně mnoho dílů a roztahují děj jak špagetu, přičemž se již nic extra neděje. Uvítala bych ještě dva díly. Nebo něco ... co se teď bude dít s Luciferem-Samaelem? Co Sandman v pekle? Co ostatní jeho přátelé na povrchu?
Velmi jsem si užívala jeho hlášky, které seděly v knize a postavě, ale jinak kdo nečetl, některé by nepochopil. :"Tak proč si nekoupíš vlastní auto?" "Děláš si srandu? Víš, jak se kradou?"

27.02.2018 4 z 5

Můj bratr oceán Můj bratr oceán Jack Kerouac

Bez pohrůžky války, to musela být skvělá doba. S ničím se nestresovat, cestovat, vydělat si jen na potřebné věci a zábavu. Neřešit daně, pojištění, trvalý pobyt a další naše strasti, které nám brání v tomto poklidném způsobu života. Taky mám touhy někam vycestovat na dlouhatánskou dobu, ale chybí mi odvaha.

10.02.2018 4 z 5

Střela Střela Laurell K. Hamilton

Autorka píše pro mne velmi čtivou formou, ale tentokrát ten děj nebyl valný. No vlastně ani nebyl. V knize se nic zásadního neodehrálo, jen do budoucna byl poskytnut náznak nějakého "bububu" co by mohlo být, takže vzniká představa, že autorka chystá pro své čtenáře něco velmi napínavého, temného a plného děje. To ovšem asi nebude v následují knize, protože ta ukázka z následující knihy - vyšetřování s Edwardem!!! Doufám, že mi to zase vynahradí těch pár ne zrovna dobrých dílů.
Kniha sice nebyla podle obvyklých Hamiltonových standardů, ale oproti jiným autorům se stále četla skvěle.

09.02.2018 4 z 5

Flirt Flirt Laurell K. Hamilton

Líbilo se mi, že autorka v závěru zmínila svůj námět na knihu a jak ji natolik zaujala, že z toho napsala knihu. Celkový děj knihy byl vítaný, hodně to bylo o Anitě a nikom dalším. Příjemný příběh kde byl i děj a ne jen vztahy.

25.01.2018 5 z 5

Mráz ze záhrobí Mráz ze záhrobí Charlaine Harris

Napínavé! Hodně mne to překvapilo. Akce, napětí a zvraty. Nechci ni prozrazovat, ale něco mne mile a nemile překvapilo. Jak ve vývoji událostí mezi hlavními postavami tak i v celkovém ději. A ted' si dám pauzu, at' se nechám na chvíli napínat.

15.01.2018 5 z 5

Pasti ze záhrobí Pasti ze záhrobí Charlaine Harris

Značně lepší než předešlý díl. Ale obálka hrůza. Čte někdo tu knihu, než se vytvoří obálka? Milé ... hurá na další díl

15.01.2018 5 z 5

Krvavý písek Krvavý písek M. T. Majar (p)

Je znát větší odvaha autorky, ale někdy to bylo až moc, a raději bych některé úseky vynechala. Značně ubraly na kvalitě. Ale celkově je to jednoduché a oddechové čtení. Děj měl zajímavý spád a těšila jsem se, jak se kniha vybarví.

09.01.2018 5 z 5

Monument 14 Monument 14 Emmy Laybourne

Námětem, podáním děje a psychologií postav mi kniha připomínala díla Kinga (Mlha). V zápletkách ničeho nebylo příliš, ale i když jsou hlavními postavami děti, tak bych neřekla, že je to pro ně vhodné čtení.
Značně jsem postavám kecala do toho, co mají a nemají dělat. Knihu jsem si užila.
Jen jsem nepostřehla, jakou či s čím má spojitost název knihy.

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Dlouho jsem ji oddalovala, z obav, že by mne nebavila, ale jak já to hltala! Příběh napínavý, zajímavý a především čtivý! Vůbec to není odpočinkové čtení! Vůbec se Vám nebude chtít spát, a budete to jenom oddalovat, než Vás kniha praští po čumáku, že jste u ní za svítání usnuli.

29.12.2017 5 z 5

Znamení vlka Znamení vlka M. T. Majar (p)

Velmi pěkně a poutavě napsáno pro oddechové čtení. Markéta M. dokázala podat příběh naprosto skvěle, ale očividně v sexuálních scénách si buď nevěděla rady, nebo neměla na ně odvahu. Raději než krkolomně, tak ...! Bavila jsem se, těšila se na čtení i na díl.

Mrtví pro svět Mrtví pro svět Charlaine Harris

Eric je takový kouzelný jak si nic nepamatuje! Tento díl se opravdu vyvedl. Bavila jsem se a kniha byla plná zajímavých dějů.

Klub mrtvých Klub mrtvých Charlaine Harris

Stále lepší, ale Sookie je prostě láskové trdlo! Snadné hltání písmenek :-)

Upíři v Dallasu Upíři v Dallasu Charlaine Harris

Seriálové postavy mi oproti knižním přijdou chladné. Líbí se mi zápletka, děj a celková průběh knihy, kdy se střídá menší i větší napětí.

Mrtví do soumraku Mrtví do soumraku Charlaine Harris

Před dlouhou, předlouhou dobou, jsem sledovala seriál. Nyní nechápu, jak mne mohl bavit! Sookie byla v seriálové verzi takové trdlo! Snažila jsem se to srovnávat, ale i tak mi to přijde značně odlišné. Postavy jsou jinak vyvedené a je propracovanější prostředí.

Zabij mrtvé Zabij mrtvé Richard Kadrey

Kniha byla o poznání lepší, ale stále to nemělo ty pořádné grády, které očekávám v těchto typech knih.

Sandman Slim Sandman Slim Richard Kadrey

Děj nebyl nijak zvlášť napínavý, spíše šlo o seznámení s příběhem a postavami. Chyběla mi řádná akčnost a napětí. Pokud by v knize nebyly skvělé hlášky, hodnotila bych jinak.

Čistý Čistý Julianna Baggott

Téma příběhu velmi lákavé, ale samotný příběh nebyl podán poutavě a s elánem. Prostě jsem se nudila.

29.12.2017 2 z 5