Aloha z pekla

Aloha z pekla https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/112231/mid_aloha-z-pekla-efc-112231.jpg 4 55 55

Sandman Slim série

< 3. díl

Třetí kniha série Sandman Slim. V Sandman Slimovi se Stark vrátil z pekla, aby se pomstil. V Zabij mrtvé se dokázal vypořádat se záplavou zombií a ještě přitom dělat Luciferovi bodyguarda. Jenomže v LA pořád není všechno jak má být. Lucifer se vrátil do nebe, Bůh si vybral dovolenou a šílený zabiják vyhlásil válku peklu i nebi. V takové situaci může Stark udělat jen jedinou věc - vrátit se tam, kde to všechno začalo, na místo, které doufal, že už nikdy neuvidí. Do pekla. A to je jen první krok ve skoro zaručeně sebevražedném plánu na záchranu jeho dávno ztracené lásky, zastavení pološíleného sériového vraha a zabránění peklu a nebi, aby se navzájem zničily - případně byly zničeny démonickými kissi. Sandman Slim už dokázal nemožné. Ale tohle vidí i on krajně pesimisticky. A to je jen začátek. Pohroužit se do románů Richarda Kadreye není pouhé čtení, je to spíš jako naskočit si na horskou dráhu a ujíždět rychlostí 150 km/h punkovým podsvětím Hollywoodu rozšířeným o magický rozměr a mít za průvodce neodolatelně skvělého chytrolína. Aloha z pekla je od začátku do konce chytrý, temný, akcí napěchovaný příběh, od kterého se nedokážete odtrhnout.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Polaris

Aloha from Hell , 2010

drakamena
11.05.2023 3 z 5

Část, která se odehrávala v LA, mě bavila. Události v pekelném LA už míň. Bylo to velice... no, nevím jak jinak to říct... americké. Peklo vypadá jako postapokalyptické LA. Jak originální. Veškerá mystika toho místa - je to peklo! - obětována na oltář velkých bouchaček a silných aut. Hm.

Miruneček
15.09.2022 5 z 5

Velice podařené zakončení.

Alena_S
09.03.2019 4 z 5

Přiznám se, tenhle díl mi přišel nejzdlouhavější a dlouho jsem se knihou prokousávala. Vydržela jsem s nadějí na epický závěr. Ten ale byl!
Je škoda, že tady zřejmě v českém překladu jízda končí. Určitě zkusím i pokračování v AJ, abych viděla, jestli série bude nějak solidně pokračovat, nebo půjde o "natahování". I bez toho je ale třetí díl moc dobré zakončení příběhu.

Mark.
27.02.2018 4 z 5

Nebylo to úplně akční, a bylo by možné zde dále pokračovat, na rozdíl od jiných knížek, které mají nekonečně mnoho dílů a roztahují děj jak špagetu, přičemž se již nic extra neděje. Uvítala bych ještě dva díly. Nebo něco ... co se teď bude dít s Luciferem-Samaelem? Co Sandman v pekle? Co ostatní jeho přátelé na povrchu?
Velmi jsem si užívala jeho hlášky, které seděly v knize a postavě, ale jinak kdo nečetl, některé by nepochopil. :"Tak proč si nekoupíš vlastní auto?" "Děláš si srandu? Víš, jak se kradou?"

*Pájuše*
23.01.2018 3 z 5

Co dodat - konec dobrý, všechno dobré. Oproti předcházejícím dílům mi tenhle přišel nejslabší. Hlavně proto, že zombíci nejsou moji TOP nejlepší záporáci v knihách. Jediná postava, která mě tu neskutečně bavila, byl Lucifer.

Gustik5
10.11.2017 4 z 5

Škoda že série nevychází dál. Málokdy se mi stane, že bych si chtěl přečíst, jak něco pokračuje v originále. Tady tomu tak ovšem je, protože třetí kniha končí tak otevřeně a s tolika přísliby, že jsem prostě nemohl odolat. Stark si mě získal... Na tom jméně zkrátka něco bude. :D Zábava na třetí...

Charley
08.03.2017 4 z 5

Byl to další pěkný díl a bohužel poslední ze série. Po dočtení mám tak nějak pocit, že mě čeká ještě další díl, ale nečeká. Mám z toho pocit nedokončení. Ale jinak se mi to líbilo.

Finskej
07.12.2016 4 z 5

„No one comes near me. I’m somewhere south of sanity right now and people can tell.“

Prostě paráda. Člověk občas cituje z knížek, ale méně často se stává, že k dokonalému vyjádření postačí jedna, dvě věty... Sandman Slim pokračuje v krasojízdě. Příběh je díl od dílu je kompaktnější a barvitější a nová zjištění a odhalení ještě stále dokáží překvapovat. Vysoká úroveň cynického černého humoru zůstává zachována, takže si skoro musím začít klást otázku, co se v českém překladu tak pokazilo, když originál je tak zábavný. A to platí i poté, co jsem se mezitím prokousal k anglickému 8. dílu.

Eyghon
17.11.2016 3 z 5

Mnohem slabší než předchozí díly, ta část pobytu v pekle je vyloženě nepovedená. Ale i tak, kdyby vyšel další díl, tak bych si ho přečetl.

renefer
21.06.2015 3 z 5

Podle mě nejslabší díl trilogie. Asi je to jen můj subjektivní pocit, ale návrat do pekla, které vypadá jak LA mě zklamal. Čekala jsem aspoň nějaké velkolepé finále s Masonem, ale i tady to bylo takové nedotažené a špatně pojaté.

dobroslav9182
30.12.2014 3 z 5

Takže třetí díl osmidílné série o sedmi dílech (následující díl v originále Devil in the Dollhouse nese označení 3,5) je v podstatě rozdělen na dvě poloviny. V té první se Sandman nechá svými přáteli přemluvit k tomu, aby pomohl jedné z mála osob, která ho (zatím) nepodrazila a jednala s ním na rovinu, a vydává se na pátrání po posedlém člověku. To co ale vypátrá, se mu nejen nebude líbit, ale zároveň ho to opět dovede do pekla. Dojde konečně k rozhodujícímu střetu s Masonem? Podaří se Slimovi konečně zachránit dívku svých snů? A co na to Lucifer? Třetí díl je o maličko lepší, než předcházející zombie apokalypsa (hlavně díky návštěvě pekla, která ale v podání Kopřivy, či Kulhánka je pořád větší zábava) a je naštěstí zakončen tak, že uzavírá první tři díly jako samostatnou trilogii, takže český čtenář, kterému se Sandyho příběhy zamlouvají se nemusí cítit o nic ochuzen. A těm, kteří chtějí více, nejspíš nezbývá, než pokračovat v angličtině :-)

dusan122
09.01.2014 2 z 5

Konečně je to za mnou.UF

muchomurka
05.04.2013 3 z 5

Děj byl o něco méně roztříštěný než v předchozím díle, ale čekala jsem nějaké velkolepé finále, kterým bude zakončena tato trilogie. Závěr byl relativně překvapivý, ale nebylo to úplně ono.

městská (urban) fantasy

Richard Kadrey