Zabij mrtvé

Zabij mrtvé https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/110268/mid_zabij-mrtve-dew-110268.jpg 4 64 12

Sandman Slim série

James Stark alias Sandman Slim se vyplazil z pekla, krvavě se pomstil za vraždu své dívky a při tom zachránil svět. Jenomže, co dál? Zdá se, že mu nezbývá než vzít mizernou práci lovce odměn a živit se stopováním a decimováním všech stvůr, za jejichž zabití mu zaplatí. Je to depresivní zaměstnání, ale zajišťuje mu peníze na pivo a cigarety, a on od života nic moc víc nečeká. Jenže v LA vždycky může být hůř. Jako když do města přijde Lucifer, aby dohlédl na natáčení své filmové biografie a Starka si najme jako bodyguarda. Sandman Slim musí plavat mezi lidskými i nelidskými žraloky elity losangeleského podsvětí. To ještě než začnou ty vraždy. A než narazí na českou pornohvězdu, která - jak se brzy ukáže - není tak docela tím, čím se zdá být. A ještě před tím, než se zavraždění lidé začnou vracet a připojovat se k armádě zombií, která hrozí změnit svět i Starka navždy. Smrt cení zuby. Život nestojí za nic. Když se to vezme kolem a kolem, v pekle nebylo zase tak zle.... celý text

Romány Thrillery Fantasy
Vydáno: , Polaris

Kill The Dead , 2010

drakamena
27.03.2023 4 z 5

Druhý díl se mi líbil víc než první. Nevím, jestli autor trochu zmírnil své pichlavé ironické metafory, nebo jsem si prostě zvykla. Příběh to byl zajímavý a líbilo se mi, jak se Stark v průběhu knihy vyvíjel. Trochu mě však zklamal konec. Ne že by byl přímo špatný, to vůbec ne, ale zklamal mě Lucifer. Byl spíše taková... unavená vykopávka než, no, Lucifer.

Miruneček
15.09.2022 5 z 5

No nechtěl bych to prožívat v realu. Palec nahoru

Mark.
29.12.2017 4 z 5

Kniha byla o poznání lepší, ale stále to nemělo ty pořádné grády, které očekávám v těchto typech knih.

Gustik5
10.11.2017 4 z 5

Jsou tu andělé, je tu velkoměsto a v něm Lucifer, jsou tu zombíci, upíři, pornoherečka/zabijačka zombií z Čech, mluvící hlava na skateboardu a uprostřed toho cynický bijec, který se v tom všem plácá... Je potřeba něco dodávat? Stačí se zakousnout a číst. Zábava na druhou...

*Pájuše*
18.07.2017 4 z 5

V Zabij mrtvé máte opravdu pocit, jako byste se prodili po kolena ve s*ačkách. A ten pocit ne a ne zmizet. V této knize je svět velmi, velmi kruté místo a Stark je jeho králem. Kdyby cynismus mohl být jídlo, Stark by ho jedl po vagonech. Kniha je čtivá, svižná, vtipná a nad některými hláškami jen poulíte oči. Přesto paradoxem zůstává, že Stark - jedno z monster - zachraňuje svět před dalším monstrem, které by mělo být na té straně "hodných". Tady můžete vidět, jak dobro dává na prdel zlu a zlo si to nenechá líbit. Jooo, svět Sandmana Slima prostě miluju!

Finskej
22.11.2016 4 z 5

První díl Sandmana Slima byl docela zábavný a druhý to nepokazí, příjemně cynická jízda plná sebenenávisti pokračuje. Vlastně je to svým způsobem povzbudivé čtení, protože si člověk občas říká, že jeho vlastní život je moc príma :-)

Charley
26.08.2015 3 z 5

Sice o něco slabší než první díl, ale i tak to bylo pěkně počtení. Jsem zvědavá, jak to nakonec dopadne :)

renefer
11.06.2015 5 z 5

Opravdu jsem se bavila. Dokonce si myslím, že druhý díl byl lepší než první. Neotřelé nápady jako mluvící hlava nebo česká romská pornoherečka coby přemožitelka nemrtvých. Málokteré knížce dávám plný počet, ale tahle si to rozhodně zaslouží.

dobroslav9182
28.12.2014 3 z 5

Dvojka se drží na úrovni prvního dílu. Město zachvátí zombie nákaza a Sandman Slim se musí spojit s českou pornoherečkou a lovkyní nemrtvých aby se z toho vůbec dostal. Navíc ještě musí dělat bodyguarda Luciferovi, který si vyrazil z pekla aby dohlédl na natáčení své biografie...

dusan122
05.12.2013 3 z 5

Mluvící hlava,to jsem už někde četl.Jinak taková jednohubka.

muchomurka
21.03.2013 2 z 5

Dočetla jsem ji! Ne, že by mě to nebavilo, ale děj mě rozhodně neuchvátil, že bych ho zhltla za odpoledne. Chvílemi mi přišel roztříštěný, hlavní dějová linie byla slabá, do dvou třetin knihy jsem nevěděla, kam autor směřuje. Co se mi na knize líbilo, byla různá přirovnání a nápad, že jedna postava přepisuje oxfordský slovník na zrna písku :-)

N10Tikky
16.04.2012 2 z 5

Nevěřím, že tomu někdo mohl dát 5 hvězdiček... :( To jste ještě nečetli dobrou, vtipnou, akční urban fantasy?

Richard Kadrey
americká, 1957