marie.kolarova marie.kolarova komentáře u knih

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Kniha se vcelku pěkně četla, i když jsem pořád čekala na nějaké wow nebo zápletku, která vlastně nikdy nepřišla. Postavy v knize tak nějak řeší vlastní traumata, starosti, co se životem, jak najít sebe sama a jak se nějakým způsobem identifikovat. Musím přiznat, že hlavní postava - Aljaška - mi přišla nesympatická a s chmurným charakterem. Kniha není jen pro teenagery, to já už nejsem :-) Myslím, že může být zajímavá i pro dospěláky.

04.03.2023 3 z 5

Deník člověka Deník člověka Salvo Cabrin (p)

Velice pěkně napsané, kniha se hezky čte. Řada myšlenek se mi líbila, musela jsem si některé zapsat.
V zásadě všichni víme, jak bychom se měli k lidem chovat, jak bychom se měli k sobě chovat, jak uvažovat a jednat, pokud jsme na dně, atp. Teorie je ale jedna věc, praxe je pak mnohem složitější. Za mě velmi pěkná motivační kniha.

17.09.2022 5 z 5

Desiderata štěstí Desiderata štěstí Max Ehrmann

Krásná kniha s přenádhernými ilustracemi.

22.03.2024 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Skvělé čtení. Už teď se těším na další díl.

04.02.2024 5 z 5

Budu nejspíše opakovat to, co je tu již mnohokrát zmíněno. První polovina knihy byla opravdu velmi napínavá a četla jsem jí jedním dechem. Doplnění o dobové fotografie dává příběhu na autentičnosti. Druhá polovina knihy už byla o dost slabší a měla jsem problémy knihu vůbec dočíst. Nicméně celkový námět knihy je velmi povedený.

30.10.2023 3 z 5

Rodina z podkroví Rodina z podkroví Lisa Jewell

Zvláštní příběh odehrávající se ve třech dějových liniích. Při představě, že se něco takového může stát, tak mě i po přečtení knihy mrazí. Jednu hvězdičku strhávám za zvláštní styl psaní, který mi asi úplně nesedl a za občasnou zbytečnou spletitost příběhu.

06.10.2023 4 z 5

Bretaňské zlato Bretaňské zlato Jean-Luc Bannalec (p)

Krasné počteníčko o komisaři Dupinovi.

06.09.2023 5 z 5

Hezký, ale narovnej se! Hezký, ale narovnej se! Johana Fundová

První část knihy s dětskými hrdiny mě hodně bavila. Ve druhé části sledujeme již hrdiny třicátníky, kteří se díky školnímu srazu opět setkávají. Ovšem na to, že je má dát dohromady samotný sraz, tu je o něm jen pár slov. Celkové provázání mezi současností a minulosti jsem nějak neodhalila a nepochopila.

03.04.2023 2 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Fajn oddechové čtení.

04.03.2024 5 z 5

Děvčata první republiky Děvčata první republiky Dita Pepe

Vzpomínky osmi žen narozených ve 20. letech minulého století. Příběhy o radostech a strastech života, o šťastných i těžkých okamžicích. Některé příběhy byly opravdu velmi silné a hodně mne dojaly. Vždy jsem měla ráda poslouchání příběhů mých babiček a dědečků a toto bylo hodně podobné.

03.12.2023 5 z 5

Truly Truly Ava Reed (p)

Slaďárna, která se sice hezky čte, ale nic zajímavého vlastně nepřinese. Je to typ knihy, kterou odložíte a za měsíc nebudete vědět, že jste ji četli.

06.10.2023 3 z 5

Bretaňská idyla Bretaňská idyla Jean-Luc Bannalec (p)

Moje druhá kniha od tohoto autora. Moc se mi líbí, jak autor dokáže vylíčit atmosféru Bretaně včetně vůní, chutí a zvuků.

06.09.2023 4 z 5

Žárlivost a jiné povídky Žárlivost a jiné povídky Jo Nesbø

Zajímavá změna. Některé povídky lepší, jiné slabší. Všechny je spojovalo téma vztahy a žárlivost a možná proto mi přišly na jedno brdo.

29.06.2023 3 z 5

Zajímavá kniha a vlastně první svého druhu, kterou jsem četla. Ztotožňuji se s autorem, že moderní technologie nás zbavují nutnosti více přemýšlet, používat rozum a běžné instinkty. Na druhou stranu kniha skáče z jednoho tématu do druhého, obsahuje hromady odkazů na jinou literaturu či vědecké články a není zrovna čtivá. Zároveň jsou v knize některé názory, které mi přijdou spíše přáním autora než podloženou informací. Co se mi líbilo, bylo shrnutí každé kapitoly. Když si člověk přečte jen to, tak vlastně chybu neudělá.

04.03.2023 3 z 5

Joan a její cesta k novému životu Joan a její cesta k novému životu Ella Perkins

Poměrně zdařilý začátek trilogie o anglické chůvě, která bude pečovat o děti z velmi vysoké vrstvy. Příběh o lásce, osamělosti, společenských rozdílech a touze je zbořit. Kniha se hezky čte, takže už se těším na další díl.

09.02.2023 3 z 5

Volání hvězd Volání hvězd Emma Donoghue

Knihu jsem četla v rámci čtenářské výzvy a nelituji. Na plný počet hvězdiček mi tam něco chybělo, ale příběh je moc hezký a čtivý.

04.02.2024 4 z 5

Pokrývač Pokrývač Miloň Čepelka

Chvilku mi trvalo, než jsem si zvykla na autorův styl psaní. A když jsem si konečně zvykla, tak byl najednou rychlý konec.

04.02.2024 3 z 5

Není přání jako přání Není přání jako přání Alexandra Potter

Škoda, toto se mi nelíbilo. Kniha byla plná pseudovtipných situací, které ale byly jen trapné a nereálné a z hlavní hrdinky dělaly hlupačku.

17.08.2023 2 z 5

Erekce srdce Erekce srdce Petr Soukup

Velmi vtipná kniha. Mnohokrát jsem žasla nad tím, jak vtipné a výstižné slovní spojení jde vymyslet. Autor má evidentně dar jazyka (a to doslova :-))

21.04.2023 5 z 5

Etiketa pro elegantní ženu Etiketa pro elegantní ženu Julie Balobanova

Tak tato kniha mě svým stylem psaní a poučování vůbec neoslovila. Dle předchozích komentářů je autorka evidentně z řady instagramové a tiktokové generace. V knize "radí", jak v životě lépe jíst těstoviny, lépe používat ubrousek, lépe pokládat kabelku, lépe se obléct na divadelní představení, atp.

04.03.2023 1 z 5