Marčullkas Marčullkas komentáře u knih

Vraní dívka Vraní dívka Erik Axl Sund

Po přečtení pociťuji mírné rozčarování "jen pro silné povahy" skvělý marketingový tah!

05.07.2015 2 z 5

Smolná kniha Smolná kniha Lenka Procházková

Pro všechny, kdo rád čte poutavé knížky z prostředí disidentu. Lásku, zklamání, naději, pravdu, hořkost, podlost, zradu to všechno knížka obsahuje a postupně odhaluje. DOPORUČUJI

29.12.2014 5 z 5

Osvětimská knihovnice Osvětimská knihovnice Antonio G. Iturbe

Silný příběh o lidech, kteří hrdě čelili nemilosrdnému osudu! Pro nás jsou hrůzy, které neustále prožívali nepředstavitelné. Knížku jsem si dlouho odkládala, protože na tohle těžké téma musíte být i psychicky připraveni, ale rozhodně Vám knihu doporučuji k přečtení!
Téma je náročné a těžké a je třeba příběh patřičně vstřebat a i po přečtení nás nutí k přemýšlení a kladení si otázek proč? Je mi smutno z toho co se dělo! Z toho, že to nedokázal nikdo včas odvrátit.
Z knihy:
"Kdykoli začneš číst knihu, cítíš se, jako bys nastoupil do vlaku, který tě veze na prázdniny.
" I kdyby štěstí hořelo jen tak krátce jako plamínek zápalky, stačí to". . .

06.05.2014 5 z 5

Strakonický dudák Strakonický dudák Josef Kajetán Tyl

divadelní představení je stejně milé jako knížka

10.04.2014

To jsme, prosím, nebrali To jsme, prosím, nebrali Stanislav Rudolf

knížka mého dospívání. Všechny holky jsme ho hltaly.

05.04.2014 4 z 5

Dospělým vstup zakázán Dospělým vstup zakázán Miroslav Plzák

zajímavá knížka, kterou jsem si ze zvědavosti přečetla a jsem spokojená. Knížka je velmi čtivá a zábavná a přitom Vás osloví!

05.04.2014 3 z 5

Jak Krtek ke kalhotkám přišel Jak Krtek ke kalhotkám přišel Eduard Petiška

roztomilá dětská knížka, kterou nám předčítali naši nejbližší!

04.04.2014 5 z 5

Léto s kovbojem Léto s kovbojem Jaromíra Kolárová

lehká oddechová knížka! Mám ráda i filmové zpracování, ale knížka se mi zdá o něco lepší :)

31.01.2014 5 z 5

Mach a Šebestová Mach a Šebestová Miloš Macourek

Mach a Šebestová ano, naše první čtení a společná knížka čtená večer před usnutím! Naše pohádky jsou nesmrtelné!

27.01.2014 5 z 5

Věra Čáslavská – Život na Olympu Věra Čáslavská – Život na Olympu Pavel Kosatík

Naprosto ÚŽASNÁ kniha! Popisující nesnadný život ženy, která toho v životě mnoho dokázala. Bohužel osud se s ní nemazlil a přesto dokázala hrdě čelit životním nástrahám! . . . doporučuji !!!

12.12.2013 5 z 5

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Před pár dny dočteno a přesto mám tu knížku pořád v hlavě, dává mi podměty k zamyšlení.
Melancholický příběh o Hance její rodině a přátelích, zaniklá vesnice a s ní spojené příběhy a životy lidí. Hančin návrat do minulosti, mnoho nezodpovězených otázek a hledání pravd.
Opravdu stojí za přečtení :) . . .

23.09.2013 5 z 5

Rafanda Rafanda Karla Kubíková

Příběh o ženě, která toho od života dostala mnoho. Snaha čelit různým životním nástrahám. Myslím si, že ve skrytu duše nebyla zlá! Neočekávané odhalení . . .
Kniha se četla moc dobře.

15.09.2013 4 z 5

Druhý život Marýny G. Druhý život Marýny G. Vladimíra Klimecká

Jemně napsaný příběh čtyř žen, které čelily svému, ne vždy lehkému osudu. Vzájemné propletení a vyprávění příběhu mě zaujalo. Zamyšlení se nad láskou, životem a cestou bytí po generace. Nejvíc se mi líbil příběh Marýny a Josefky. Poslední příběh Fany mě trošku zklamal, ale i tak to knize neubírá na kvalitě.
Kniha se četla moc dobře, během dvou večerů dočteno.

14.09.2013 5 z 5

O zvědavém štěňátku O zvědavém štěňátku Iva Hercíková

Má nejoblíbenější dětská kniha :)) !

29.07.2013 5 z 5

Pojď se mnou, Radko! Pojď se mnou, Radko! Lenka Lanczová

Je pro mě těžké hodnotit zpětně knížky, které jsem před Xxx lety četla, ale na Lanczovou se nedá jen tak zapomenout. Provázela naši generaci:) Dnes sahám po jiné literatuře :)

23.07.2013 4 z 5

Jak jsem potkal ryby Jak jsem potkal ryby Ota Pavel

Kniha se čte dobře, řadím mezi naši klasiku a klenoty literatury.

22.07.2013 4 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Byl pozdní večer – první máj –
večerní máj – byl lásky čas.
Hrdliččin zval ku lásce hlas,
kde borový zaváněl háj.
O lásce šeptal tichý mech;
květoucí strom lhal lásky žel,
svou lásku slavík růži pěl,
růžinu jevil vonný vzdech.

Moc ráda se ke knize vracím a cituji si sama pro sebe. Poklad naší literatury

22.07.2013 5 z 5

Broučci Broučci Jan Karafiát

Broučci ve mně vyvolávají vzpomínky na dětství. Naše oblíbená "dětská" kniha, kterou jsme na konci se sestrou oplakaly :)

21.07.2013 4 z 5

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Nejlepší kniha od Poláčka. Zbožňuji příběhy z první republiky (vše tady bylo ještě" normání" od podnikání až po vlastenectví). Není divu, že se Poláček vracel ke vzpomínkám na dětství, do malebného městečka v podhůří Orlických hor.

21.07.2013 5 z 5

Květ pouště Květ pouště Waris Dirie

velmi poutavé dojemné čtení :) dechberoucí životní příběh, v němž popisuje svou neuvěřitelnou cestu od kočovného života v somálské poušti na nejznámější světová přehlídková mola ...

20.07.2013 3 z 5