Manifest blech Manifest blech komentáře u knih

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Moje první od Agathy a pecka. Krásně plynule se to čte a ať si myslím, co chci, stejně je to jinak.

13.08.2021 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Začala jsme ji číst s velkými očekáváními od ostatních, jak je to úžasné. Ano ono vážně je. Zhltla jsme to za dva dny. Troufnu si to přirovnat ke Zlodějce knih.

26.08.2019 5 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

U této knížky je vidět, že nezáleží na tloušťce knihy, stačí několik stran a už víte, že má důležité poselství a že i ve vás něco zanechá a třeba to bude růst, stejně jako ty duby.

03.05.2016 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Morštajnová je brilantní. Přetočila běh dějin, co by kdyby nevyšla revoluce roku 89. A je to dechberoucí. O téhle autorce by se mělo učit na školách.

30.03.2023

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Dechberoucí dobově zasazený příběh. Zejména o vztazích matka-dcera a jak je těžké v té době mít natož porodit dítě nebo vychovávat kukačku nebo si upírat celý život na úkor jiných a mnoho dalšího. Skvělé dílo.

28.03.2023 4 z 5

Neskutečné. Sir Attenborough je mistr a navíc ta skutečnost, kterou vypráví. V polovině knihy mi bylo až úzko. Poslechněme ho. Není to těžké, stačí postupně.

10.01.2023 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Na to, jaké je to historické téma je to tak krásně napsané. Moc doporučuju.

07.06.2022 5 z 5

Sofiin svět Sofiin svět Jostein Gaarder

Báječně čtivý přehled filozofie pro lidi každého věku.

04.05.2020 5 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Tolik emocí, krásný styl, nečekaný průběh.

25.11.2020 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Jako každá autorčina kniha je to krásné dílo.

Život obyčejných lidí a jak se dá srdceryvně napsat, že i ty postavy, co byly méně sympatické, jste pochopili lépe.

19.03.2020 4 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

To bylo neskutečné, hodně syrové. Kolik toho zvládne jeden člověk zažít a má v sobě stále dost sil na přežití. U konce mi i slza ukápla.

22.10.2021 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Velké zklamání. Čekala jsem něco o dost jiného, také díky tolika pochvalným recenzím a názorům.

Bohužel mám raději autora než jeho knihy. Nepobavilo, nedojalo. Občas kýč. Pokud budou filmy, to jsem zvědavá.

Plus - čte se hezky.

08.01.2020 1 z 5

Než vystydne káva Než vystydne káva Tošikazu Kawaguči

Moc příjemně mne to překvapilo. Jen začátek byl trochu křivolaký. Tolik jsem nečekala. Spoustu emocí přes čtyři příběhy a na konci jsem si dokonce poplakala. Takže určitě moc doporučuju, krásná oddechovka.

02.07.2022 5 z 5

Lovec draků Lovec draků Khaled Hosseini

To bylo neskutečné, šíleně emotivní, smutné, tak silné přátelství a přitom úplně jiná mentalita než evropská.

07.04.2022 5 z 5

Introvertka v hlučném světě Introvertka v hlučném světě Deborah Tung

To byla bomba. Až v knihovně jsem zjistila, že se jedná o komiks. O to víc jsem si to užila - škoda, že nebyla už dřív. Ta se hodí každé mladé dívce introvertce, i těm, kteří jim chtějí porozumět.

18.02.2022 5 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Sci-fi nečtu, ale tohle mě dostalo.

14.06.2013 5 z 5

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

To bych znovu dechberoucí příběh. Určitě si přečtu i A hory odpověděly. Pro mě jako člověka žijcího v evropě je tohle neskutečné, jak dokáží zacházet se ženami, v těhle chvílích se všude řeší věcí jako trans a LGBT a když si přečtete tuhle knihu, dá vám znovu jiný rozměr.

29.07.2022 5 z 5

Všichni žijem' v blázinci Všichni žijem' v blázinci Radkin Honzák

Pan Honzák je velká kapacita, a tahle jeho kniha, která je jeden velký rozhovor dělený na témata se čte krásně plynule. A dá Vám tolik.

04.05.2021 4 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

U této knihy se nudit nebudete. A pokud nejste nějak špatně naladěni, tak to správně pochopíte.

Moc si cením tohoto dílka autorova.

14.08.2013 5 z 5

Dámský gambit Dámský gambit Walter Tevis

Přečteno za dva dny. Tady to nebyl případ, kdy jsem si oblíbila hlavní postavu, spíš jsem ji pozorovala a doufala, že se "neutopí".
Seriál jsem neviděla, a tohle je hodně dobré, ještě navíc založené na skutečné osobě.

13.07.2022 4 z 5