maminaOlina maminaOlina komentáře u knih

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Užasné, jsem rozmazlená z města a vdala jsem se vesnici, plně jí rozumím a prostě je to úsměvné

07.04.2022 5 z 5

Deník farářky Deník farářky Martina Viktorie Kopecká

Četla jsem knihu po částech a vždy s vědomím, že je to deník. Je to zajímavě popsaný život jedné z nás. Jsem ráda, že jsem si ji přečetla.

19.02.2024 4 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Byla to pohoda číst, to jsem právě potřebovala. Je to odpočinková kniha a tuto spisovatelku mám ráda.

02.06.2022 5 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Úplný balzám na duši oproti Půlnoční knihovně, kterou čtu již celkem s nechutí. Díky za takové knihy

24.05.2022 4 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

se spisovatelkou jsem se i setkala a vysvětlovala to, proč píše knihu za knihou, ale všechny jsou hezké, čtivé a jako červená knihovna

07.05.2022 4 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

příběh znám, ale nikdy jsem si tu knihu nepřečetla, až nyní a dostála své pověsti

17.04.2024 4 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

No velmi dobrá kniha. Dotkla se tématu, o kterém se většinou nemluví, ale spíš šušká.
Děkuji, že byla napsáná a pozvedla hodně smutných duší.

07.08.2023 3 z 5

Babička Babička Božena Němcová

Kniha, která neomrzí a můžeme se k ní vracet, také jedna z povinných školních byla a je, má něco ze života, je i zfilmovaná a pro mě v současné době odpočinková

22.06.2022 4 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Po přečtení knihy jsem byla spokojená, spisovatelka podala krásně životní strasti a slasti a rozhodně nám čtenářkám sdělila, že, co se nám nelíbí, musíme změnit sami. příjemné a pohodové čtení

13.06.2022 5 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

četla jsem tuto knihu pomalu bez dechu a uvědomila si, že si nemám na co stěžovat.
Je to krásná kniha a jsem ráda, že ji mám ve své knihovně.

08.07.2023 5 z 5

Poslední knihkupectví Poslední knihkupectví Madeline Martin

Krásná kniha o lidských osudech a soudržnosti

26.05.2022 5 z 5

Mikeš Mikeš Josef Lada

Krásná, při čtení se mi vybavily Hrusice a večerníčky

09.05.2022 3 z 5

Staré řecké báje a pověsti Staré řecké báje a pověsti Eduard Petiška

Nyní jsem knihu četla jako dospělá osoba, ale i tak má mnoho do sebe. Četla jsem ji jedním tahem a líbila se mi

09.05.2022 4 z 5

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

Nečtenáři říkají, ty knížky jsou tak tlusté, to bych nepřečetl. Tolkien píše krásně hlavně bych řekla pro kluky a nechybí tam přátelství, zrada, slušnost a ctižádost. Krásné zakončení trilogie.

22.06.2022 4 z 5

Pan Kaplan má stále třídu rád Pan Kaplan má stále třídu rád Leo Rosten

je to úsměvné v každé době, já audio neslyšela, ale i tak jsem se bavila.

03.09.2023 4 z 5

Kde jsi, když nejsi Kde jsi, když nejsi Radka Třeštíková

tato kniha mne nezaujala a v přestávkách se mi ji podařilo celou přelouskat. Mám někdy pocit, že to, co je moc preferované ve výsledku za moc nestojí. No je to možná jen můj názor.

07.08.2023 1 z 5

Cizí královna Cizí královna Rebecca Gablé

Hlavu světa jsem nečetla, přesto kniha Cizí královna byla a je kus dějin, nezávazně na první díl a kousek života královny a dalších lidí v době vlády Oty Velikého.
Doporučuji, prostě kdo má rád trochu historie, napětí, poučení.

16.05.2023 5 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Knihu jsem četla jedním dechem, jsou tam osudy lidí a charaktery, a lidské vlasntosti a život jako takový, děkuji moc

01.05.2023 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

mě se to líbílo, mám tři syny a tak vím z praxe jak jsou někdy tzv. trhlý, takže za mně dobré, úsměvné, pohodové

24.04.2023 5 z 5

Nádherné, o životě, o lidech, má to děj, prostě krásně se to četlo.

28.07.2022 5 z 5