Malunka Malunka komentáře u knih

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Oddechovka, velmi příjemná. Ráda jsem si připomněla Kodaň a zapsala pár míst, která jsem ještě neviděla.

15.05.2022 4 z 5

Není-li to nemožné: Životní příběh sira Nicholase Wintona Není-li to nemožné: Životní příběh sira Nicholase Wintona Barbara Winton

Myslím, že v této chvíli není lepší způsob, jak Nickyho poznat lépe. Barbara ho popisuje ze všech možných úhlů a není to jen bezduchá oslava otce, který kdysi zachránil 669 dětí z Československa.

17.01.2015 5 z 5

Temnota Temnota David Lagercrantz

Lagercrantz mi přirostl k srdci už jako pokračovatel Milénia. O to víc jsem byla napnutá, kdo budou jeho vlastní hrdinové a jakými tématy se bude zabývat jeho vlastní tvorba. No, knihu jsem zhltla za 3 dny, takže to už o něčem svědčí a těším se na další příběhy!

20.05.2022 4 z 5

Mona Mona Dan Torsten Sehlberg

Naprosto fascinující příběh. Na to, že je Sehlberg nováček, tak o to větší nadšení, čím maminky ta mal Švéďatka krmí, je mi záhadou. Popisuje různé oblasti, ale takovým způsobem, že tomu musí porozumět každý ;-)

17.01.2015 5 z 5

Pavouk Pavouk Lars Kepler

Pro mě asi nejslabší díl celé série...

21.01.2023 3 z 5

Knížku jsem vybrala, protože jsem zažila diskuzi s autorem na Světě knihy :-) Je krásně graficky zpracovaná a i když nejsem fanoušek haiku a moc toho nevím o japonské literatuře, ráda jsem se začetla do zajímavého příběhu, plus jsem získala spoustu informací, a to nikdy neuškodí :-)

19.07.2020 4 z 5

Loutkář Loutkář Jostein Gaarder

Prvních sto stran jsem si říkala: co jsem si to zase vybrala ke čtení. A pak přišlo to překvapení. Skvělá kniha!

06.05.2017 4 z 5

Tvůrci náhody Tvůrci náhody Joav Blum

Dlouho jsem pátrala po knize, která mě ohromí svým námětem - a je to konečně tady!!! Nad podobnými věcmi už jsem přemýšlela a představovala jsem si je, a je fajn, že se někdo chopil nápadu a stvořil ho do knižní podoby.

12.09.2020 5 z 5

Než natáhnu brka Než natáhnu brka Antti Tuomainen

Ten ironický finský humor je perfektní. Hlavní postava mi strašně připomínala kultovní finskou postavu Uuna Turhapura.

15.08.2018 5 z 5

Hledání přítomného okamžiku Hledání přítomného okamžiku Ruth Ozeki

Silný příběh, otevřený konec, a dost mě děsí, jestli se popisované idžime opravdu děje tak brutálním způsobem. Po dlouhé době kniha, která mě donutila si vyhledat o autorce a jejím životě více...Stále jsem se sice nedobrala všeho, co je v knize inspirováno jejím reálným životem, ale její matka se stejně jako v knize jmenovala Masako a její manžel Oliver. Jdu brouzdat dál.

24.01.2015 4 z 5

Denník Anny Frankovej Denník Anny Frankovej Anne Frank

Deník Anny Frankové odstartoval můj zájem o příběhy lidí, kteří přežili válku. Vždy pro mě bude výjimečný!

24.04.2014 5 z 5

Člověk nula Člověk nula Anna Starobiněc

Moc se mi líbil námět knihy. Ale tak od půlky jsem bojovala s tím, jak se to vyvíjí. Měla jsem trochu jinou představu.

05.11.2020 3 z 5

Průvodce smrtelníka Průvodce smrtelníka Ondřej Nezbeda

Perfektní kniha o tématu, které se dotýká nás všech.

10.10.2020 5 z 5

Spolčení hlupců Spolčení hlupců John Kennedy Toole

Knihu jsem vybrala na doporučení Mardoši z Tata Bojs :-) Asi jsem čekala třaskavější humor a méně krkání...Možná, kdyby byla kniha kratší, tak by byla svižnější. Velmi mě bavila postava slečny Trixie :-)

22.08.2020 3 z 5

Poslední vlak do Helsingøru Poslední vlak do Helsingøru Heidi Amsinck

Krátké povídky, někdy jsem tušila konec, někdy ne. Na volný den akorát vhodná lahůdka. I když zas taková duchařina to nebyla, jak slibovaly anotace. Přesto jsem se pobavila a ráda jsem vzpomínala na některá místa v Kodani :-)

10.08.2020 4 z 5

Vařila jsem pro Picassa Vařila jsem pro Picassa Camille Aubray

Povedená pohádka pro dospěláky :-)

05.04.2018 4 z 5

Nebe v kleci Nebe v kleci Christine Leunens

U knihy je důležité si uvědomit, že tvůrci filmu Králíček Jojo opravdu jen vyzobali něco málo z kostry. K dobrému zážitku z knihu je vhodné na film úplně zapomenout a na knihu se dívat jako na něco samostaného. Pak si myslím, že by zde nebylo tolik negativních komentářů. Za mě se kniha četla dobře a přinesla zajímavé informace o válečné Vídni. A samozřejmě bolestný příběh o dvou mladých lidech, které ovlivnily válečné události.

18.04.2021 4 z 5

Podzemní železnice Podzemní železnice Colson Whitehead

Kniha je skvěle napsaná a zase o něco rozšíří vaše obzory.

18.10.2020 4 z 5

Se čtením jsem sice trochu bojovala, ale rozhodně je pravda, že je to kniha, která tu ještě nebyla :-)

26.07.2020 3 z 5

Strážkyně pramene Strážkyně pramene Emmi Itäranta

Na začátku jsem litovala, že jsem knihu koupila, ale nakonec mě přesvědčila. A konec mě překvapil, to je spousta bodů navíc.

17.02.2017 4 z 5