maluck maluck komentáře u knih

Yarminův syndrom Yarminův syndrom Petr Heteša

V přetechnizovaném světě bývalý lovec lebek a nyní strážce zákona, milující především flašku Jacka Danielse a žluté Camelky, nejčastěji zachraňuje v nedaleké škole mládežnický výkvět spodiny. Když ho o pomoc požádá dávná spoluzačka, která postrádá svou dceru, roztočí se spirála neočekávaných událostí. Mrtvol přibývá a doposud poslušní androidi se vymykají kontrole.

"Otočil jsem se k učitelce. Nemůže z těch chemikálií, co tam jsou, vyrobit výbušninu?
Zavrtěla hlavou. On ne. Na to má moc špatný známky.
A kdyby smíchal všechny dohromady? Povýšeně se na mě podívala. Vypadá to, že jste měl z chemie stejný známky jako on."

28.02.2023 5 z 5

Neonoví bohové Neonoví bohové Katee Robert

S řeckou mytologií to moc společného nemá, ale nápad je to neotřelý. Příběh Persefony a Háda je opravdu hříšný, sladký a neuvěřitelně čtivý. Oceňuji, že kniha neoplývá vulgarismy jako jiné knihy tohoto žánru. Konec se mi zdál příliš uspěchaný, chtělo by to lépe propracovat. Celkově hodnotím kladně a další díl si přečtu.

28.09.2022 4 z 5

Rome Rome Jay Crownover

Pohodový romantický příběh bez extra velkých zvratů. Děj je předvídatelný, ale to nebrání si čtení dostatečně užít. Jen bych ocenila kratší kapitoly, jelikož se občas tok myšlenek hlavních postav v dlouhých kapitolách až příliš táhl.

22.04.2024 4 z 5

Jak svrhnout vévodu Jak svrhnout vévodu Evie Dunmore

Působivý romantický příběh zasazený do období viktoriánské Anglie, ve kterém se začala prosazovat organizace podporující ženy v boji za jejich politická práva. Hlavní postavy nebylo těžké si oblíbit. Vzdělaná, rázná, tvrdohlavá Annabelle a hrdý, zásadový, čestný Sebastian se k sobě neskutečně hodili. Příjemné čtení, za mě spokojenost.

19.02.2024 5 z 5

Infico Infico Petr Heteša

Opět za 5*. Bylo to vtipné, akční a neskutečně poutavé. Žádná hluchá místa.
Když se něco zvrtne v tajném programu Infico, je to průser. Když se ocitne mužský mozek v ženském těle, je to megaprůser...
Fakt jsem se pobavila, jak autor popisuje běžné ženské situace z mužského pohledu.

07.01.2024 5 z 5

Sladké pokušení Sladké pokušení Cora Reilly

Zase trochu jinak zpracovaná mafiánská romance. Je zde domluvený sňatek vdovce Cassia a čerstvě dospělé Guilie. Příběh se primárně zaměřuje na jejich vzájemné poznávání se, získávání důvěry a prohlubování vztahu. Mafie tady není tak dominatní a je spíše na dokreslení prostředí, ze kterého oba pocházejí. Guilia se i přes svůj mladý věk snažila chovat velice zodpovědně a byla rozhodnuta pro fungování manželství udělat vše.

25.12.2023 4 z 5

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

Příjemná, vtipná jednohubka, která mohla být delší a více rozepsána. Ale i přes zrychlený vývoj děje bylo vše uvěřitelné a styl autorky se mi líbil. Hlavní i vedlejší postavy byly sympatické. Také oceňuji zpestření v podobě receptů na začátku kapitol.

09.10.2023 4 z 5

Tajnůstkáři Tajnůstkáři Sandra Brown

Příjemné čtení, zajímavá zápletka a zlomové rozuzlení. Na hlavních postavách mi bylo sympatické, že nikdo z nich nebyl dokonalý a každý měl svůj "škraloup". Kapitoly týkající se minulosti měly své opodstatnění a doplňovaly děj v současnosti.

18.09.2023 4 z 5

Runy osudu Runy osudu Christina Courtenay

Tohle bylo skvělé, příběh mě naprosto pohltil. Při čtení této knihy na mne dýchl kus severské atmosféry. Líbil se mi v ději obsažený popis běžného vikinského života, u kterého se také dozvídáme několik historických faktů. Cestování v čase je v knize popsáno velmi uvěřitelně. Linnea a Hrafn byli pro sebe jako stvořeni.

30.08.2023 5 z 5

Princ Princ Devney Perry

Další příběh z Clifton Forge. Tahle série mě fakt baví a jsem ráda, že si autorka drží úroveň i s přibývajícími díly. Scarlett s Lukem byli skvělí a úžasně se k sobě hodili.

02.07.2023 4 z 5

Cosi o tobě Cosi o tobě Julie James

Skvělá romantická oddechovka, kde nechybí i napětí. Tohle se mi opravdu líbilo, přečteno na jeden zátah.

22.06.2023 4 z 5

Nečekej slitování Nečekej slitování Linda S. Howington

Autorka patří mezi mé oblíbené, umí skvěle spojit romantiku s dobrodružstvím.
Tady se spíše jednalo o napínavou povídku se šťastným koncem. I když určitě by se mohl děj více rozvinout a přidat několik stránek. Taková příjemná jednohubka na vyplnění času při jízdě v dopravních prostředcích.

23.03.2023 4 z 5

Rytíř Rytíř Devney Perry

Druhý díl se mi líbil ještě o něco víc než první. Tentokrát v popředí příběhu vystupují Isaiah a Genevieve, kteří se kvůli okolnostem rozhodli pro sňatek z rozumu. Je zde krásně vylíčeno jejich postupné sbližování, poznávání se, a také plno emocí. Dočkáme se i rozuzlení zápletky z předchozího dílu.

14.02.2023 5 z 5

Sladká nevědomost Sladká nevědomost Danielle Lori

Úžasná pohádka pro ženy odehrávající se v mafiánském prostředí. Příběh jsem zhltla jako malinu. Žádná hluchá místa, vše do sebe zapadá, chemie mezi hlavními postavami byla odzbrojující. Řadím knihu mezi jednu z nejlepších v daném žánru a těším se na další díl.

04.01.2023 5 z 5

Po západu slunce Po západu slunce Linda Howard (p)

Autorky nám tentokrát naservírovaly postapokalyptický román. Solární bouře způsobí výpadek elektrické energie na celé planetě, který trvá jeden rok.
Příběh vypráví o komunitě menšího města Wears Valley, která se snaží s nastalou situací vypořádat. Je to velmi čtivě napsané, takže i přes pocit, že se nic moc významného neděje, vás to vtáhne.

28.12.2022 5 z 5

Temné vábení Temné vábení Loreth Anne White

Napínavý příběh o ženě, která dokázala jako jediná uniknout šílenému zabijákovi. Já osobně mám spojení romantiky s jakýmkoliv žánrem ráda, ale zarytým milovníkům klasického thrilleru nemusí v této knize vložená romantická linka vyhovovat.

23.09.2022 4 z 5

Obránce mimo hru Obránce mimo hru Leah Brunner

Velmi vydařený romantický příběh, který neobsahuje jedinou erotickou scénu? No, proč ne. Funguje to i tak skvěle a alespoň jsme ušetřeni těch pořád se opakujících výrazů v erotických knihách. Plynulý děj s jedním menším zvratem, bez zbytečných vyplňujících textů. Opravdu povedené.

02.05.2024 5 z 5

Sparrow Sparrow L. J. Shen

Zase jeden romantický příběh z mafiánského prostředí. Není to něco, co bych nečetla jinde, i tak mě to stále baví. Děj reálný moc není, ale o to v tomto žánru knih nejde. Zpracování řadím k těm lepším, kniha se mi líbila.

02.01.2024 4 z 5

Každé další léto Každé další léto Carley Fortune

Čistě romantický příběh o Persy a Samovi, kteří se seznámí jako děti a tráví spolu každé léto, než se mezi nimi něco pokazí. Přestanou se spolu stýkat a nakonec i komunikovat. Po 12 letech se při jedné události opět setkají. Kapitoly střídající minulost a přítomnost postupně posouvají děj k závěrečnému odhalení, co se kdysi stalo. Vytkla bych ale na můj vkus příliš dlouhé kapitoly, které někdy tvořily až nudné pasáže a konec by mohl být zpracován lépe.

16.12.2023 3 z 5

Zrádná touha Zrádná touha Danielle Lori

No páni! Tohle bylo drsné, zvrácené, romantické a naprosto dokonalé!!!

04.12.2023 5 z 5