MaléZlo MaléZlo komentáře u knih

Zlodějská přísaha Zlodějská přísaha Mary E. Pearson

(SPOILER) U druhého dílu, jsem měla trošku obavy, aby to nedopadlo stejně jako s Falešným polibkem. První díl skvělý, druhý díl stál dle mého za prd. Jsem ráda, že tady tomu tak nebylo!
Myslím, že všichni asi očekávali nějaké potíže po návratu do Ďáblova chřtánu a byla jsem celkem překvapená, co se nám postupně odkrývalo. Musím ovšem podotknout, že celá kniha byla hezky rozepsaná a závěr byl osekaný, jak to jen šlo. Asi to mělo nabudit dojem eskalujícího napětí a akce, ale bohužel mi to přišlo spíše zmatené.
Co se mi líbilo více, než u předchozí série bylo vztah Kazi a Jase, který na mě působil uvěřitelněji a dokonce jsem to těm dvěma přála.
Krásný závěr a rozloučení se všemi bylo jen zakončení skvělé série a těším se, jaký příběh z jejich světa objevíme příště.

SPOLER:
Mrzí mě, že nebyla více rozvedena síla hvězd, o které se v knize dozvídáme. Co přesně to mělo za význam? Odkud se vzala? Co nám mohla více nabídnout? Skvělý potenciál pro strašnou hrozbu, který se vypaří stejně rychle, jako se objeví. Nu, třeba příště :)

11.08.2020 4 z 5

Pán stínů Pán stínů Cassandra Clare (p)

Kniha je rozhodně lepší, než první díl. Trošku mi dělalo problém se rozpomenout na postavy, ale po chvíli už jsem hrdiny od sebe rozeznávala.
Díky mnoha postavám se kniha místy hrozně táhne, to se pro mě ovšem změnilo od části s návštěvou dvora, kde se kniha rozjela a už mě nepustila..
Na závěr knihy jsem očekávala komplikace, ovšem ne v takové míře. Už se těším na další díl :)

06.04.2020 4 z 5

Panství krve a kovu Panství krve a kovu Sara Holland

Panství krve a kovu je opět jedna z originálnějších knížek. Z hrdinky se sice nestane ze dne na den princezna, avšak nějaké ty tajemství ukrývá :) Příběh měl pěkně našlápnuto k tomu, aby kniha patřila k těm lepším YA fantasy. Ani nevím, kde se stala chyba... Bohužel, autorka
nám celou dobu servíruje milostnou zápletku, od které následně opustí a řeší se jen hrdinčin problém. Což mě trošku mrzí, protože kniha byla v celku krátká, takže větší prostor určitě byl. Knihu jsem měla za pár chvil přečtenou a jsem lehce překvapena tím, jak skončila. Za mě to bylo zbytečně komplikované. A kolikrát jsem se vracela k řádkům, kterým jsem úplně neporozuměla. Další díl si určitě ráda přečtu :)

03.12.2019 3 z 5

Zlodějský tanec Zlodějský tanec Mary E. Pearson

Do Zlodějského tance se mi moc nechtělo, protože z minulé série jsem byla zklamaná. Falešný polibek byl skvělý a s ostatními knihami to šlo od desíti k pěti.
Jsem ráda, že jsem si knihu přečetla. Byla úžasná. Moc se mi líbila milostná linka a svět ve kterém je Jase. Potěšila mě i kapitola s Liou, takže jsem mohla nakouknout, jak to po nějaké době vůbec s ní dopadlo :)
Trošku mě zarazilo, jak královna nakonec podpořila Jaseho a neřešila už vůbec jeho obvinění. Ale jinak nemám co vytknout. Všem doporučuji a už nemůžu dočkat další knihy.

02.11.2019 4 z 5

Válečná smršť Válečná smršť Victoria Aveyard

V první řadě bych chtěla napsat, že kniha byla skvělá. Vážně mě bavila. Asi to bude tím, že mě celá série pohltila a celý tamní svět jsem si zamilovala.
Co mě ale nebavilo, byla část Iris. Z minulého dílu vymizely části, po kterých jsem nesnášela Cameron. A Iris nahradila Cameron. Ne, že by mi byla tak strašně nesympatická jako Cameron, jen mě její části prostě nebavily. Navíc moc nechápu autorčinu potřebu nám Cameron přiblížit, když v následujícím díle o ní čteme jen párkrát.
Mám pocit, že spousta spisovatelů dokáže tak neuvěřitelně a nepochopitelně zprznit závěr, že jen kroutím hlavou.

SPOILER
Cal se v poslední bitvě Mare ptá, jestli není ještě příliš pozdě. Ona mu odpovídá, že není. Tím se chápe, že po bitvě se ti dva dají dohromady. Ovšem nakonec se Mare nechá slyšet, že potřebuje čas, že musí zjistit kým je? :D Prostě v tom vidím prachy, prachy, prachy. Nechám otevřený konec, abych mohla vydat jako už opravdu poslední knihu, která bude obsahovat pouze šest novel, nějaké mapky atd. Takže za mě má Aveyardová u mě velké mínus. A k tomu, jak byl popsán závěr s Mavenem se mi už ani vyjadřovat nechce.
KONEC SPOILERU

Takže závěrem. Ikdyž je kniha převážně o válce a bitvách, nesmírně jsem si čtení užívala a byla jsem ráda, že jsem vrátila do mého oblíbeného světa. Až na pár pro mě nepochopitelných škobrtnutí mě kniha opravdu bavila. Mrzí mě odfláknutý konec postav a vydání další knihy, které bude jen o novelách a kde se nejspíš důstojně s našimi hrdiny rozloučíme.
3,5*

22.09.2019 4 z 5

Podlý král Podlý král Holly Black

Mám ráda série, které mají v prvním díle laťku hodně vysoko a druhý díl je ještě lepší! Dějová linka na mě působila velmi dobře propracovaně a samotný závěr mě dostal do kolen... Perfektně sepsaná kniha u které se nenadějete a už jste na konci. Všem doporučuji a doufám, že co nevidět tu máme třetí díl, jinak se zblázním! :)

02.09.2019 5 z 5

Renegáti Renegáti Marissa Meyer

Kniha má zajímavý děj, ale mě nijak extra neoslovil. To jsem si říkala během čtení a když přišel konec, nemohla jsem na knihu přestat myslet. Takže kniha ve výsledku: buď nebyla tak špatná, jak mi přišlo z prvního dojmu, nebo měla skvěle napsaný závěr.
Ani postavy mě bohužel nijak neoslovili a tak budu přemýšlet, jestli se vrhnout na druhý díl, protože by mě přece jen zajímalo, jak to vše skonči..

12.08.2019 3 z 5

Věž úsvitu Věž úsvitu Sarah J. Maas

Než jsem se do knihy pustila, stále mi vrtalo hlavou, jestli to bude stát za to. Chaola jsem nijak extra neprožívala a raději bych četla další díl z hlavní série, než jen nějakou novelu.
Jak moc jsem se mýlila. Kniha byla vážně skvělá a právě u takových to knih jde poznat, jestli umí spisovatel psát. Sarah je prostě jednička. Knihu jsem četla kde se jen dalo a moc mě mrzí, že už je to za mnou.
Nemám nijak extra moc věcí, co bych knize vytkla. Snad jen, že skončila :D
Yrene, Chaola, Nesryn, Kashina a vůbec všechny jsem si moc oblíbila. Už ať je tu další díl.

25.05.2019 4 z 5

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

Měla jsem trošku problém se začíst, ale jakmile jsem se naladila na vlnu, už to šlo samo. Jasně, kniha je prakticky o ničem, nic zajímavého se neděje, ale právě proto mě fascinuje, že ikdyž se v knize řeší kraviny, i tak mě kniha dokáže bavit. Dokonce jsem se přistihla, že chci víc a víc. Škoda, že si budeme muset dát od Dvorů menší pauzu..

14.04.2019 4 z 5

Králova klec Králova klec Victoria Aveyard

Tak jak se generálové a vedoucí rozhodnout naložit s životy bojovníků, ať už mají rudou a stříbrnou krev, tak stejně s námi nakládá Aveyardová. Prostě jen přihlížíme tomu co se děje a nemůžeme to nijak ovlivnit. Můžeme plakat, smát se, ale nic tím nezměníme.

Na tenhle díl jsem netrpělivě čekala a nezklamal. Mare se trošku spravila, není to už taková sobecká mrcha, ale místo toho ji nahradila Cameron. Neuvěřitelně arogantní dívčina, která na všechny plive jed o tom jak je kdo špatný, ale sama se neviděla nikdy v zrcadle.

Když to shrnu v knize se zase nic moc nedělo, ale čte se to velmi dobře a i rychle. Konec mě zklamal. Nevím jestli můžeme očekávat na konci série Happy End, ale stejně v to trošku doufám.

29.01.2018 4 z 5

Šepotání Šepotání A.G. Howard (p)

Alenku v říši divů jsem nečetla, bohužel autorka stavěla hlavně na této knižní předloze a nijak se nezaobírala přílišným vysvětlováním pro ty, co knihu nečetli. Není to ale žádná věda, nějak se tím přelouskáte.
Začátek knihy se mi hodně táhnul, dokonce jsem v polovině přemýšlela, že se do pokračování ani nepustím, ale celý závěr mě nadchnul, takže se určitě do dvojky pustím.
Hlavní hrdinka mi přišla klasická, nijak extra zajímavá. Taky jsem čekala trošku větší zvrat - něco jako: že celou dobu byl Zach zavřený v kleci a místo něj Alyssu doprovázel Morfeus, který měl pouze Zachovu podobu. I tak jsem byla ale závěrem překvapená.
Kniha se dá přečíst rychle, takže žádné zbytečné natahování nečekejte.

Obálka se mi absolutně nelíbí, připadne mi jako by na obrázku bylo 12tileté zmalované děvčátko.

19.01.2018 3 z 5

Paní půlnoci Paní půlnoci Cassandra Clare (p)

Četla jsem všechny knihy ze světa lovců stínů, ale tato mi přišla ... nejnudnější? Asi takto bych to nazvala. Neuvěřitelné množství postav, ve kterém se ztrácím a dokonce i ke konci knihy se musím zamýšlet, kdo je vlastně kdo.

600 stran? Na první knihu v sérii, říkala jsem si WOW. Ale na konci to bylo: ještě, že je to za mnou. Jistě popsat takové množství postav zabere pár stránek, ale stejně se nemůžu zbavit pocitu, že kniha klidně mohla mít o pár set stran méně.

Ze začátku knihy jsem měla hrozně velký problém se začíst. Dokonce jsem knihu asi na týden odložila a neustále jsem se nutila do toho, abych ji dočetla. Za půlkou už to šlo rychleji a kniha ubíhala velmi svižně.

Co se týče romantické linky, autorka nás i samotné hrdiny napíná jak kšandy a pak najednou bum a napětí úplně zkazí.

Prostě, asi jsem zklamaná. Asi určitě. Druhý díl si určitě přečtu, protože vím, že Cassandra umí psát a tak pevně doufám, že to co se jí v této knize nepovedlo, napraví v další.

06.01.2018 3 z 5

Křišťálový meč Křišťálový meč Victoria Aveyard

Když to zaobalím, v této knize se nic moc nedělo. Ale velice mě zaujal vývoj hlavní postavy. Nevím jestli jsem někdy četla o hlavní hrdince, která působila tak negativním dojmem. Mare na mě působila v této knize arogantně, sebestředně, jakoby ona byla to nejdůležitější na světě. U těchto částí jsem se ušklíbala, kroutila hlavou, ale ve výsledku mě to celé bavilo. Působilo to na mě dosti reálně. Však se zkuste vcítit do její kůže, co by to s Vámi udělalo :)

Za mě tato kniha byla oproti prvnímu dílu o dost méně romantická. Jasně, něco se dělo, ale nemělo to na mě takový zasněný dojem jako u Rudé Královny. Připadalo mi to spíše odfláknutě. Jakoby se autorka více soustředila na propracování akčních scén.

Kniha má spoustu skvělých dobrodružných částí. Příběh stál za prd, ale kniha je velmi čtivá. Romantika byla za mě na bodu mrazu, ale vynahradila to Mare.

Už se těším na další část. Trošku si i pohrávám s myšlenkou, že by mi ani nevadilo, kdyby závěr celé série skončil smrtí hlavní hrdinky.

15.12.2017 4 z 5

Winter Winter Marissa Meyer

Na závěr knižní série jsem se nesmírně těšila (musím podotknout, že jsem Winter začala číst po knize dvůr mlhy a hněvu a pak ve čtvrtině přestala, abych si přečetla the court of wings and ruins, což má možná za následek, můj názor na tuto knihu, jelikož jsem sérii dvoru posedlá). Každopádně musím říct, že jsem byla mírně zklamaná. Samotný závěr, asi nejspíš 1-2 poslední kapitoly to jakž takž zachránily (až na poslední větu). Ale kniha by klidně snesla o 200 stran méně. Celý střed knihy se mi nepříjemně táhl a přistihla jsem se, jak se nutím do čtení. Přišlo mi to zbytečně nudné a možná jsem byla i zklamaná z celého průběhu dobývání království zpět.
A co ten závěr s Kaiem? Takový otevřený konec? A samotná věta na konci? Čekala jsem něco více nápaditého. Namísto toho, aby Marissa ubrala uprostřed knihy a obohatila závěr, když už je to teda závěr celé série, udělala přesně vše naopak :(
Zkrátka a dobře, nejoblíbenější kniha celé série je pro mne Scarlet a hned po ní Cinder.
Jsem ráda, že to čtení mám za sebou a zároveň mě mrzí, že to takto skončilo :(

23.08.2017 3 z 5

Večeře s vampýrem Večeře s vampýrem Abigail Gibbs

(SPOILER) V první řadě bych chtěla říct, že kniha nebyla ve výsledku tak špatná, každopádně tolik věcí, co mě rozčilovalo a co nedávalo smysl jsem v knize hodně dlouho nečetla. Jestli vůbec někdy. Dovolila jsem si je sepsat do bodů na které jsem si vzpomněla, každopádně jich bylo mnoho víc:

1, Opravdu nešlo vymyslet lepší námět než to, že uprostřed Londýna potká holka bandu upírů, kteří zmasakrují několik lidí, ale ji si odnesou do svého panství a drží ji tam jako vězně?

2, Neuvěřitelně otravně ubrečené hrdinka.

3, Náznak milostného trojúhelníku, který zmizí tak rychle, jako se objevil.

4, Nesmyslný zákaz doteků hlavních hrdinů v závěrečné části knihy. Jako opravdu? Vždyť to nemělo sebemenší důvod. Sice to bylo v knize vysvětleno, ale tak neuvěřitelně špatně...

5, Když Violet potká svého bývalého v Londýně, vůbec ho nenapadne, že je to celostátně hledaná osoba, že by měl možná někomu něco říct..

6, V začátku knihy se autorka rozepsala o spoustě postav, jací jsou, následně je ukázala i v jiném světle a pak najednou puf a o ostatních ani zmínka, jakoby se vypařili..

Myslím, že autorka měla svět rozmyšlený tak moc, že se do toho sama zamotala a spoustu věcí nedotáhla do konce. V knize je mnoho věcí, které opravdu nedávají smysl, nejsou pořádně vysvětlené, rozjela spoustu příběhů, které nedokázala dotáhnout do zdárného závěru a přitom kniha měla docela hodně stránek. Pokud tahle kniha byla hodnocena tak dobře, tak absolutně netuším, jestli se pustím do druhého dílu, který lehce v hodnocení zaostává...

13.09.2020 3 z 5

Svůdné zlo Svůdné zlo Wendy Higgins

Normálně bych se do knihy nepouštěla, protože má naprosto (pardon) přiblblý název. Chápu, že to s knihou souvisí, ale určitě by šlo vymyslet něco lepšího :) Jsem ale ráda, že jsem si knihu přečetla, protože byla dobrá! Nikde nebylo zbytečného natahování, postavy se mi celkem líbily, až teda na Annu, ta mi přišla kolikrát až moc dokonalá... Sem tam mi příběh přišel až moc přitažený za vlasy, ale ve výsledku mě to fakt bavilo... Myslím, že kdybych byla mladší, z knihy bych byla hotová, takto se řadí k lepšímu průměru :)

24.08.2020 4 z 5

Diabolik Diabolik S. J. Kincaid

Jak už jsem jednou někde psala, nerada čtu anotace, protože mě pak můžou připravit o překvapení z knihy. A tak jsem byla lehce překvapená, že Diabolik je spíše sci-fi. Měla jsem problém se začíst a přiznám se, že přídomky san, van, don a bůh ví co ještě dalšího, mi dělaly problém a nechápala jsem, který co označuje. Postava Nemesis měla jeden z nejhezčích vývojů postavy v knize, které jsem zatím četla. Tak trochu nám dává naději, že i ti nejstudenější čumáci jsou schopni milovat.
Kniha určitě disponuje krásným promyšleným světem (vesmírem) a od druhé poloviny nabere grády, ale nemohu pochopit, proč je to proboha zase roztáhlé do vícero dílů? Kniha byla moc hezky zakončena a klidně to tak mohlo i zůstat. Budu hodně přemýšlet o tom, jestli se vůbec pustit do dalšího dílu, navíc, když se jedná o trilogii a závěrečný díl nebyl ještě ani vydán v originále, natož, když nevím, jestli bude vůbec vydán v češtině.

25.07.2020 3 z 5

Warcross Warcross Marie Lu

Nečekala jsem, že mě kniha tak pohltí. Sice se dal lehce předvídat závěr, ale i tak jsem byla překvapená. Celou knihu jsem hltala a nakonec přišlo zklamání.. Asi stejné, jako ho pocítila Emika. Rovnou se vrhám na další díl! Doporučuji!

16.04.2020 4 z 5

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Velmi propracovaná a velmi čtivá fantasy kniha. Od prvního podfuku jsem pak jen přemýšlela, jak to celé dopadne, co Kaz vymyslí, aby to dopadlo dobře v jejich prospěch. Bylo to jako mistrně vymyšlená hádanka, na kterou jsem hledala indicie z každého slova. A stejně jsem se na konci usmívala, jak to celé vymysleli. Postavy byly velmi uvěřitelné a velmi dobře propracované. Zkrátka to byl skvělý příběh :)

20.11.2019 3 z 5

Nikdynoc Nikdynoc Jay Kristoff

Myslím, že jsem někde četla, že Nikdynoc je trochu surovější, než ostatní YA knihy. Začátek rozhodně tak působil, ale jak kniha ubíhala, tak mi to ani tak hrozně surové nepřišlo. Vlastně jsem ani nevěděla, co od knihy čekat. Začátek mě moc neoslovil a říkala jsem si, že tohle nebude nic pro mě. Ani nevím, kdy přišel zlom a já se do knihy začítala víc a víc, až jsem přemýšlela jen nad tím, kdy se do knihy zase pustím.
Trošku mě mrzí některé věci nedotáhnuté do konce. Jako například, jejich láska. Jednou jsou zamilovaní, podruhé zase ne. A mrzí mě, jak to celé s Tricem skončilo. Závěrečná pouštní část mi přišla nudná a přeskakovala jsem řádky, jak to jen šlo. Poznámky pod čarou mi přišly kolikrát zbytečné, moc jsem z nich nepochytila. Celkově jsem zvědavá na další díl a myslím, že kniha rozhodně stojí za přečtení.

26.10.2019 4 z 5