MaláKnihomolka MaláKnihomolka komentáře u knih

Habibi Habibi Baja Dolce

Hned na začátek bych ráda poděkovala autorce @bajadolceautor a nakladatelství @venupress za tuto krásnou spolupráci.

Musím vás však upozornit, že jde o dark romanci. Vyskytují se zde témata jako násilí, drogy, prostituce, vulgarismy atd. Pokud jste čtenáři tohoto žánru, pak určitě můžu Habibiho doporučit. Pokud to chcete zkusit, pak s otevřenou myslí a bez předsudků.

Ani nevím kde začít, protože ve mně po dlouhé době kniha zanechala opravdu spoustu pocitů. Jsem ráda že vyšla i u nás v češtině, protože jestli hledáte dark erotiku se vším všudy, pak jste na tom správném místě.
Já se musím přidat k těm, kteří milují jak obálku s povedenou ořízkou (jež vám bude zdobit knihovnu), tak i příběh, který jsem dostala na těchto 400 stranách. Bylo to zvrácené, ale jak říká už titulek pod názvem Ukážu ti svět bez cenzury, tak to sedí.

Hlavní postavy jsou jak tu jako dva protiklady. Milá, nadějná spisovatelka Cassie se zde setkává s Harrym alias Habibim. Ten však vede život na míle vzdálený tomu jejímu a není to žádný princ na bílém koni, který ji přišel zachránit. Hned od začátku jí jasně dává najevo, že to s ním nebude jako na kopci z cukrové vaty. Ovšem ani Cassie se nebojí mu ukázat, že sebou nenechá zametat a to se mi na ní líbilo.

Navíc má autorka skvělý humor, který do knihy proniká přes Cassiiny kamarády Beu a Leviho. Víc potřeštěnou trojici jsem snad ještě nepotkala.

K ději něco možná předvídat či tušit budete, něco zase ne. Každopádně očekávejte tajemství, jiskření a hlavně pořádnou jízdu, kterou budete muset číst dál a dál. Já od druhé půlky nerada knihu dávala z rukou, protože jsem potřebovala vědět co bude dál. Hlavně vás tu nečeká žádná cukrovka, pokud nejste na přeslazené romanťárny. A ten konec? To bylo něco!
Doufám, že se brzy budeme moc těšit i na překlad Candyho. Jinak si to budu muset přečíst ve slovenštině. Takže tak či tak.

30.05.2023 5 z 5

Hra o duši Hra o duši Javier Castillo

Po tom, co jsem si ve štafetě přečetla první díl "Ztracena v bílém šumu", mi bylo jasné, že druhý díl si určitě nemůžu nechat ujít. Zvlášť když právě už ke konci prvního dílu se nám rozjíždí další případ a to v momentě, kdy novinářka Miren Triggsová dostane na autogramiádě fotku svázaného děvčete.
Osobně se mi těžko vyjadřuje jaký vztah mám s hlavní postavou Miren. Co se týká případů, tak jí vždy fandím, aby je vyřešila, ale jako člověk mi úplně nesedí.
Každopádně se zde setkáváme ještě s pohledem jejího bývalého učitele Jima Schmoera a také vyšetřovateli. Tentokrát se děj odehrává během několika dní a nenatahuje se nám tak do několika let, jak tomu bylo u Ztracené.
Tady mi úplně nesedl začátek knihy, který mě jednoduše nebavil a docela jsem se bála, aby nepřišlo nějaké větší zklamání. Jenže jak se děj konečně rozjel, tak mě to pohltilo a musela jsem číst pořád dál, protože autor usekával kapitoly/pohledy jednotlivých osob zrovna v tom nejzajímavějším. Takže vás to jednoduše nutí číst dál a dál.
Plus se nám tu prolínají osudy dvou mladých holek a na povrch vyplouvají dost ošklivá tajemství. A fanoušci knih, kde se lidé opírají o náboženství, aby tak obhájili své činy, si tu taky přijdou na své.
A ten konec? Rozhodně stál za to, protože se událo takových věcí, že mi zůstával rozum stát. Určitě se pustím do dalších autorovo knih, pokud se u nás přeloží.

16.04.2023 4 z 5

Někdo zůstává Někdo zůstává Laura Kneidl

„ᴘʀᴏᴛᴏᴢ̌ᴇ ᴠšᴇᴄʜᴇɴ ᴄ̌ᴀs ɴᴀ sᴠᴇ̌ᴛᴇ̌ ʙʏ ʙʏʟ ʙᴇᴢᴄᴇɴɴʏ́, ᴋᴅʏʙʏᴄʜᴏᴍ ʜᴏ ɴᴇsᴅɪ́ʟᴇʟɪ s ʟɪᴅᴍɪ, ᴋᴛᴇʀᴇ́ ᴍɪʟᴜᴊᴇᴍᴇ.“

ᴀᴄ̌ᴋᴏʟɪᴠ ʀ̌ᴇšɪ́ ʟᴀᴜʀᴀ ᴋɴᴇɪᴅʟ ᴠᴇ sᴠʏ́ᴄʜ ᴋɴɪʜᴀ́ᴄʜ ᴠᴀ́ᴢ̌ɴᴀ́ ᴛᴇ́ᴍᴀᴛᴀ, ᴊsᴏᴜ ᴘʀᴏ ᴍᴇ̌ ɪ ᴛᴀᴋᴏᴠʏ́ᴍ ᴍʏ́ᴍ sᴀғᴇ ᴘʟᴀᴄᴇ. ᴅᴏᴄᴇʟᴀ ᴍᴇ̌ ᴍʀᴢɪ́, ᴢ̌ᴇ ᴍᴀ́ᴍ ᴢᴀ sᴇʙᴏᴜ ᴅᴀʟšɪ́ ᴊᴇᴊɪ́ sᴇ́ʀɪɪ. ɴᴇᴅᴏᴛʏ́ᴋᴇᴊ sᴇ ᴍᴇ̌ ᴛᴏ ᴢᴀᴄ̌ᴀʟᴏ ᴀ ᴏᴅ ᴛᴇ́ ᴅᴏʙʏ ɴᴇᴅᴏᴄ̌ᴋᴀᴠᴇ̌ ᴄ̌ᴇᴋᴀ́ᴍ ɴᴀ ᴅᴀʟšɪ́ ᴊᴇᴊɪ́ ᴋɴɪʜᴜ.
ɴᴇ̌ᴋᴅᴏ ᴢᴜ̊sᴛᴀ́ᴠᴀ́ ᴊᴇ ᴅᴀʟšɪ́ ᴍɪʟʏ́ ʀᴏᴍᴀɴᴛɪᴄᴋʏ́ ᴘʀ̌ɪ́ʙᴇ̌ʜ, ᴋᴅᴇ sᴇ sᴇᴛᴋᴀ́ᴠᴀ́ᴍᴇ s ᴀʟɪᴢᴏᴜ, ᴋᴛᴇʀᴀ́ sɪ ᴛᴏʜᴏ ᴠᴇ sᴠʏ́ᴄʜ 19 ʟᴇᴛᴇᴄʜ ɴᴀ sᴇʙᴇ ɴᴀʟᴏᴢ̌ɪʟᴀ ᴠɪ́ᴄ ɴᴇᴢ̌ ᴅᴏsᴛ ᴀ s ʟᴜᴄɪᴇɴᴇᴍ, ᴋᴛᴇʀʏ́ ʙᴇʀᴇ ᴊᴀᴋᴏ ᴘᴏᴠɪɴɴᴏsᴛ ᴠᴢᴅᴀ́ᴛ sᴇ sᴠʏ́ᴄʜ sɴᴜ̊ ᴀ ᴘᴏsᴛᴀʀᴀᴛ sᴇ ᴏ ᴍʟᴀᴅšɪ́ sᴇsᴛʀᴜ. ᴛʏ ᴅᴠᴀ ᴊsᴇᴍ sɪ ᴏʙʟɪ́ʙɪʟᴀ ʜɴᴇᴅ ᴏᴅ ᴘʀᴠɴɪ́ sᴛʀᴀɴʏ. ɴᴀᴠɪ́ᴄ ᴍᴇᴢɪ sᴇʙᴏᴜ ᴍᴇ̌ʟɪ ᴋʀᴀ́sɴᴏᴜ ᴄʜᴇᴍɪɪ ᴀ ᴊᴇᴊɪᴄʜ ᴠᴢᴛᴀʜ sᴇ ʜᴇᴢᴋʏ ᴘᴏsᴛᴜᴘɴᴇ̌ ᴠʏᴠɪ́ᴊᴇʟ, ɴɪᴄ ᴜsᴘᴇ̌ᴄʜᴀɴᴇ́ʜᴏ. ᴘʟᴜs sᴇ ᴢᴅᴇ ᴏᴘᴇ̌ᴛ sᴇᴛᴋᴀ́ᴠᴀ́ᴍᴇ ɪ s ᴘᴏsᴛᴀᴠᴀᴍɪ ᴢ ᴘʀ̌ᴇᴅᴄʜᴏᴢɪ́ᴄʜ ᴅᴠᴏᴜ ᴅɪ́ʟᴜ̊, ᴛᴀᴋᴢ̌ᴇ sᴇ ᴍᴜ̊ᴢ̌ᴇᴛᴇ ᴛᴇ̌šɪᴛ ɪ ɴᴀ ɴᴇ̌.
ɴᴇᴍɪ́ᴛ ᴛᴏʜᴏ ᴛᴇᴅ̌ ᴠᴇ šᴋᴏʟᴇ ᴍᴏᴄ, ʙʏʟᴀ ʙʏ ᴛᴀʜʟᴇ ᴋɴɪʜᴀ ᴄ̌ᴛᴇɴɪ́ ɴᴀ ᴅᴠᴀ ᴅɴʏ. sᴛʀᴀ́ɴᴋʏ ᴜʙʏ́ᴠᴀᴊɪ́ ᴘʀ̌ᴇᴅ ᴏᴄ̌ɪᴍᴀ, ɪ ᴋᴅʏᴢ̌ ᴘʀᴀ́ᴢᴅɴᴇ́ sᴛʀᴀɴʏ ᴘʀ̌ᴇᴅ ᴢᴀᴄ̌ᴀ́ᴛᴋᴇᴍ sᴋᴏʀᴏ ᴋᴀᴢ̌ᴅᴇ́ ᴋᴀᴘɪᴛᴏʟʏ ʙʏ́ᴛ ɴᴇᴍᴜsᴇʟʏ. ᴊᴇᴅɪɴᴏᴜ ᴠʏ́ᴛᴋᴜ ᴍᴀ́ᴍ ᴋ ᴄ̌ᴀsᴛᴇ́ᴍᴜ ᴘᴏᴜᴢ̌ɪ́ᴠᴀ́ɴɪ́ ᴏ.ᴋ., ᴘᴏᴍᴀʟᴜ ᴍᴇ̌ ᴛᴏ ᴢᴠᴇᴅᴀʟᴏ ᴢᴇ ᴢ̌ɪᴅʟᴇ ᴊᴀᴋᴏ ᴘᴇʀᴘʟᴇx ᴠ ᴛᴀᴊᴇᴍsᴛᴠɪ́ ᴠ ɴᴀ́s.
ᴢᴀ ᴍᴇ̌ ᴛᴀᴋ ᴜʀᴄ̌ɪᴛᴇ̌ ᴠᴇʟᴋᴇ́ ᴅᴏᴘᴏʀᴜᴄ̌ᴇɴɪ́, sᴋᴠᴇ̌ʟʏ́ ᴢᴀ́ᴠᴇ̌ʀ sᴇ́ʀɪᴇ.

23.11.2022 5 z 5

Temný amulet Temný amulet Bianca Iosivoni

ᴠ ᴛᴏᴍᴛᴏ ᴅɪ́ʟᴜ sᴇ ᴠʀᴀᴄɪ́ᴍᴇ ᴋ ɴᴀ́ᴍ ᴜᴢ̌ ᴢɴᴀ́ᴍʏ́ᴍ ᴘᴏsᴛᴀᴠᴀ́ᴍ ᴢ ᴘʀᴠɴɪ́ʜᴏ ᴅɪ́ʟᴜ. ʀᴏxʏ sᴇ ɴᴀᴅᴀ́ʟᴇ sɴᴀᴢ̌ɪ́ sᴘʟɴɪᴛ sᴠᴜ̊ᴊ ᴜ́ᴋᴏʟ ᴀ ᴘᴏsʟᴀᴛ ᴜɴɪᴋʟᴇ́ ᴅᴜšᴇ ᴢᴘᴇ̌ᴛ ᴅᴏ ᴘᴏᴅsᴠᴇ̌ᴛɪ́. ᴄ̌ᴀs ᴠšᴀᴋ ɴᴇᴜ́ᴘʀᴏsɴᴇ̌ ʙᴇ̌ᴢ̌ɪ́ ᴀ ʜᴀ́ᴢɪ́ ᴊɪ́ ᴅᴏ ᴄᴇsᴛʏ ɪ ᴊɪɴᴇ́ ᴘʀᴏʙʟᴇ́ᴍʏ ᴀ sᴛᴀʀᴏsᴛɪ. sʜᴀᴡ sᴛᴀ́ʟᴇ ɴᴇᴛᴜšɪ́ ᴋʏ́ᴍ ᴠ ᴍɪɴᴜʟᴏsᴛɪ ʙʏʟ, ᴀʟᴇ ʀᴀ́ᴅ ʙʏ ᴛᴏ ᴢᴊɪsᴛɪʟ, sᴛᴇᴊɴᴇ̌ ᴊᴀᴋᴏ ᴍʏ, ᴄ̌ᴛᴇɴᴀ́ʀ̌ɪ.
ᴄᴇsᴛᴏᴠᴀ́ɴɪ́ ᴘᴏ ᴇᴠʀᴏᴘᴇ̌, ᴅᴀʟšɪ́ ɴᴇsᴛᴠᴜ̊ʀʏ, ᴘᴏᴋʀᴀᴄ̌ᴏᴠᴀ́ɴɪ́ ᴏsᴜᴅᴜ̊ ɴᴇᴊᴇɴ ʀᴏxʏ ᴀ sʜᴀᴡᴀ, ᴍᴀɢɪᴇ ᴀ ɴᴀᴠɪ́ᴄ ʜʀᴏᴢɪ́ᴄɪ́ sᴍʀᴛ? ɴᴇᴊᴇɴ ᴛᴏ ᴅᴏsᴛᴀɴᴇᴛᴇ ᴠ ᴛᴇᴍɴᴇ́ᴍ ᴀᴍᴜʟᴇᴛᴜ.

ʙᴜᴅᴜ ᴘᴏᴋʀᴀᴄ̌ᴏᴠᴀᴛ ᴠᴇ sʀᴏᴠɴᴀ́ᴠᴀ́ɴɪ́ s ʟᴏᴠᴄɪ sᴛɪ́ɴᴜ̊, ᴘʀᴏᴛᴏᴢ̌ᴇ ᴠ ᴛᴏᴍ sᴛᴀ́ʟᴇ ᴠɪᴅɪ́ᴍ ᴜʀᴄ̌ɪᴛᴏᴜ ᴘᴏᴅᴏʙɴᴏsᴛ. sʜᴀᴅᴏᴡʜᴜɴᴛᴇʀs ᴊsᴏᴜ ᴘʀᴏ ᴍᴇ̌ sᴛᴀ́ʟᴇ ᴏ ᴋᴀᴘᴋᴜ ʟᴇ́ᴘᴇ ɴᴀᴘsᴀɴɪ́, ᴘʀ̌ᴇsᴛᴏ ᴠšᴀᴋ ᴍᴜsɪ́ᴍ ᴜᴢɴᴀᴛ, ᴢ̌ᴇ ᴛᴀʜʟᴇ sᴇ́ʀɪᴇ ᴍᴇ̌ ᴛᴀᴋʏ ʙᴀᴠɪ́ ᴀ ʀᴀ́ᴅᴀ ᴄ̌ᴛᴜ ᴋᴀᴢ̌ᴅʏ́ ᴅᴀʟšɪ́ ᴅɪ́ʟ. ɴᴀᴠɪ́ᴄ ᴊᴅᴏᴜ ᴘᴜ̊ʟɴᴏᴄ̌ɴɪ́ ᴋʀᴏɴɪᴋʏ ᴋᴠᴀʟɪᴛɴᴇ̌ ɴᴀʜᴏʀᴜ ᴀ ᴛᴏ ʀᴏᴢʜᴏᴅɴᴇ̌ ᴄᴇɴɪ́ᴍ.
ᴄᴏ ᴘʀᴏ ᴍᴇ̌ ʙʏʟᴏ ᴠᴇʟᴋʏ́ᴍ ᴘʀ̌ᴇᴋᴠᴀᴘᴇɴɪ́ᴍ ᴀ ᴜᴢ̌ɪʟᴀ ᴊsᴇᴍ sɪ ᴛᴏ (ʙʏʟᴏ ɴᴇᴊᴇɴ ᴄᴇsᴛᴏᴠᴀ́ɴɪ́ ᴘᴏ ᴇᴠʀᴏᴘᴇ̌), ʙʏʟᴏ ᴛᴏ, ᴢ̌ᴇ ᴄᴄᴀ ᴘᴏʟᴏᴠɪɴᴀ ᴋɴɪʜʏ sᴇ ᴏᴅᴇʜʀᴀ́ᴠᴀ́ ᴘʀ̌ɪ́ᴍᴏ ᴠ ᴘʀᴀᴢᴇ. ᴢᴀ ᴛᴏ ᴍᴀ́ ᴜ ᴍᴇ̌ ʙɪᴀɴᴄᴀ ᴘʟᴜs, ʙʏʟᴏ ᴛᴏ sᴋᴠᴇ̌ʟᴇ́.
ᴀ ᴅᴀʟšɪ́ ᴘʟᴜs ᴍᴜsɪ́ᴍ ᴅᴀ́ᴛ ᴢᴀ sʜʀɴᴜᴛɪ́ ᴘʀ̌ᴇᴅᴄʜᴏᴢɪ́ᴄʜ ᴅɪ́ʟᴜ̊ ʜɴᴇᴅ ɴᴀ ᴢᴀᴄ̌ᴀ́ᴛᴋᴜ, ᴄᴏᴢ̌ ᴊsᴇᴍ ᴜ ᴊɪɴʏ́ᴄʜ sᴇ́ʀɪɪ́ ɴᴇᴢᴀᴢ̌ɪʟᴀ ᴀ ᴍᴏᴄ ᴍɪ ᴛᴏ ᴘᴏᴍᴏʜʟᴏ sᴇ ᴢᴀsᴇ ᴅᴏsᴛᴀᴛ ᴅᴏ ᴅᴇ̌ᴊᴇ ᴀ ᴘʟʏɴᴜʟᴇ ᴠ sᴇ́ʀɪɪ ᴘᴏᴋʀᴀᴄ̌ᴏᴠᴀᴛ. ᴋᴅʏᴢ̌ ᴋᴏʟɪᴋʀᴀ́ᴛ ᴄ̌ᴇᴋᴀ́ᴛᴇ ɴᴀ ᴅᴀʟšɪ́ ᴅɪ́ʟ ᴅᴇʟšɪ́ ᴅᴏʙᴜ, ᴛᴀᴋ sᴇ ᴛᴏʜᴏ ᴢ ᴘᴀᴍᴇ̌ᴛɪ ᴅᴏsᴛ ᴠʏᴛʀᴀᴛɪ́, ᴛᴜᴅɪ́ᴢ̌ ʙʏᴄʜ ᴛᴏᴛᴏ ʙʀᴀʟᴀ ᴘᴏᴍᴀʟᴜ ᴠšᴜᴅᴇ. ɴᴀ ᴋᴏɴᴄɪ ᴘᴀᴋ ᴢɴᴏᴠᴜ ɴᴀᴊᴅᴇᴛᴇ sᴇᴢɴᴀᴍ ᴘᴏsᴛᴀᴠ, ᴘᴏᴘɪs sᴏᴜʟ, ʙʟᴏᴏᴅ ᴀᴛᴅ. ʜᴜɴᴛᴇʀᴜ̊. ᴠ ᴛᴏᴍʜʟᴇ ᴛᴏ ᴍᴀᴊɪ́ ᴀᴜᴛᴏʀᴋʏ ᴊᴇᴅɴᴏᴅᴜšᴇ sᴋᴠᴇ̌ʟᴇ ᴘᴏᴊɪšᴛᴇ̌ɴᴇ́.

ᴠ ᴛᴇᴍɴᴇ́ᴍ ᴀᴍᴜʟᴇᴛᴜ sᴇ ᴋᴏɴᴇᴄ̌ɴᴇ̌ ᴅᴏᴄ̌ᴋᴀ́ᴛᴇ ᴅᴏsᴛ ᴏᴅᴘᴏᴠᴇ̌ᴅɪ́ ɴᴀ sᴠᴇ́ ᴏᴛᴀ́ᴢᴋʏ. ɴᴇᴊᴠᴇ̌ᴛšɪ́ ᴢᴠʀᴀᴛ ᴏᴠšᴇᴍ ᴄ̌ᴇᴋᴇᴊᴛᴇ ᴋʟᴀsɪᴄᴋʏ ᴀᴢ̌ ᴋᴇ ᴋᴏɴᴄɪ ᴋɴɪʜʏ. ᴊᴀ́ ᴘʀ̌ɪ ᴊᴇᴅɴᴏᴍ ᴏᴅʜᴀʟᴇɴɪ́ ʙʏʟᴀ ᴘᴏᴘʀᴀᴠᴅᴇ̌ ʟᴇʜᴄᴇ ᴠʏᴋᴏʟᴇᴊᴇɴᴀ́ (ᴠ ᴅᴏʙʀᴇ́ᴍ), ᴘʀᴏᴛᴏᴢ̌ᴇ ᴛᴏ ᴊsᴇᴍ ᴠᴀ́ᴢ̌ɴᴇ̌ ɴᴇᴄ̌ᴇᴋᴀʟᴀ. ʀᴏᴍᴀɴᴛɪᴄᴋᴀ́ ʟɪɴᴋᴀ, ᴛᴜ ɴᴀ ᴛᴏᴍ ɴᴀᴘʀᴏsᴛᴏ ᴢʙᴏᴢ̌ɴ̌ᴜᴊᴜ, ᴀᴄ̌ᴋᴏʟɪᴠ ᴊᴇ ᴅᴏsᴛ sʟᴏᴡʙᴜʀɴ, ʜᴇʜ.
ᴊᴇᴅɪɴᴇ́ ᴍɪ́ɴᴜs, ᴋᴛᴇʀᴇ́ ᴊᴀ́ ᴍᴀ́ᴍ, ᴊᴇ ᴘʀᴏsᴛᴇ̌ ᴛᴏ, ᴢ̌ᴇ ᴊsᴇᴍ sᴇ ᴍɪ́sᴛʏ ɴᴜᴅɪʟᴀ. ɴᴇᴘᴏᴛʀ̌ᴇʙᴜᴊᴜ ᴅᴇ̌ᴊ ɴᴀᴄᴘᴀɴʏ́ ᴀᴋᴄᴇ, ᴊᴇɴᴢ̌ᴇ ɪᴏsɪᴠᴏɴɪ ᴍᴀ́ ɴᴀ ᴍᴇ̌ ᴍɪ́sᴛʏ ᴛᴇɴᴅᴇɴᴄɪ ᴢʙʏᴛᴇᴄ̌ɴᴇ̌ ᴠᴇ̌ᴄɪ ɴᴀᴛᴀʜᴏᴠᴀᴛ ᴀ ᴘʀ̌ɪᴍɪ́ᴄʜᴀ́ᴠᴀᴛ ᴋ ᴛᴏᴍᴜ ᴢʙʏᴛᴇᴄ̌ɴᴏᴜ ᴏᴍᴀ́ᴄ̌ᴋᴜ. ɪ ᴘʀ̌ᴇsᴛᴏ ᴀʟᴇ ᴍᴜsɪ́ᴍ ᴜᴢɴᴀᴛ, ᴢ̌ᴇ ᴛᴇᴍɴʏ́ᴍ ᴀᴍᴜʟᴇᴛᴇᴍ sɪ ᴜ ᴍᴇ̌ šᴘʟʜʟᴀ ᴀ ᴅᴀ́ᴍ šᴀɴᴄɪ ɪ ᴊᴇᴊɪ́ ɴᴏᴠᴇ́ ʀᴏᴍᴀɴᴛ̌ᴀ́ʀɴᴇ̌, ᴋᴛᴇʀᴀ́ ᴜ ɴᴀ́s ʙʀᴢʏ ᴠʏᴊᴅᴇ.

ᴢᴀ ᴘᴏsᴋʏᴛɴᴜᴛɪ́ ᴋɴɪʜʏ ᴋ ʀᴇᴄᴇɴᴢɪ ᴅᴇ̌ᴋᴜᴊᴜ @ᴋɴɪʜʏᴅᴏʙʀᴏᴠsᴋʏ ᴠ ʀᴀ́ᴍᴄɪ #sᴘᴏʟᴜᴘʀᴀᴄᴇ.

29.10.2022 4 z 5

Všechno, co jsme měli Všechno, co jsme měli Jennifer Bright (p)

Tenhle příběh byl jednoduše pohádkově hezký. Kate byla milá hlavní postava, která si v životě zažila otřesnou událost a jejíž stíny ji pronásledují dodnes. Nebudu prozrazovat o co jde, ale kniha řeší dost vážné téma, i když v takové rovině, že je to stále přeci jen oddechovka s romantickou linkou. Děj je dost předvídatelný, což mi vůbec nevadilo, četlo se to samo a to jsem teď po čtecí pauze přesně potřebovala. Aidan byl ze začátku na ránu, ale i on už si s láskou něco zažil a nakonec si ho stejně oblíbíte.
Bavila jsem se, když si na začátku ti dva dělali různé naschvály. Aidan totiž chce mít v celém prostoru knihkupectví, zatímco sen Kate je mít vlastní kavárnu. A jak situaci vyřeší? To se dozvíte, když si knihu přečtete.
Romantická linka je tu od nenávisti k lásce. Co si budeme, takových knih je teď spousta, ale autorka psát umí a tak se mi to líbilo.
! Asi všichni víme jak kniha skončí, ale kdyby náhodou, tak varuji - možný spoiler! Mám jen výtku ke konci knihy. Nevím co se stalo, ale autorka to mezi nimi vzala za mě najednou moc rychle a "miluji tě" přišlo během chvíle.
Jinak je to však taková milá romantická pohádka se závažným tématem.

01.09.2022 4 z 5

Korunovace Korunovace Lena Valenová

Moc děkuji autorce za oslovení a poskytnutí eknihy k recenzi ještě před oficiálním vydáním knihy.

Hned na začátek musím říct, že tohle jsem si užila. Originální nápad o tom, že bychom místo prezidenta měli královskou rodinu, se mi hodně líbil. Navíc má kniha povedenou obálku, která na první pohled zaujme.

V příběhu je však spousta postav, ve kterých jsem se občas ztrácela a až u konce jsem zjistila, že je vzadu seznam všech postav. Takže taková rada pro vás. Každá postava je jiná, má svůj charakter a vy si tak najdete své oblíbence i ty, kteří vám nejspíš zase tak nesednou. Já si oblíbila Konstance a Leontýnu s Jonášem. V jejich lince narazíte na několik pohádek o princeznách a s tím i lehké zamyšlení. Zároveň jsou tu zakomponované i legendy, což také beru jako plus. A pokud jsem někoho neměla ráda, pak Viktorii, spolu s ní jsem pak podezřívala ještě jednu postavu, ale to si asi nechám zatím pro sebe.

Autorka zde také používá dost popisů, přeci jenom prostředí Pražského hradu si o to přímo říká. Bylo skvělé pohybovat se v prostředí, které je mi blízké a ocitnout se také jednou v příběhu v Čechách. A pro nás, kteří Prahu zase tolik neznáme, je na začátku krásná mapička. A ten konec? Mám dost otázek, takže se těším na druhý díl, který vyjde na jaře 2023.

01.08.2022 4 z 5

Dívka ze země Venku 1 Dívka ze země Venku 1 Nagabe

Dívka ze země Venku mě zaujala už když byla představena nová nakladatelská značka Gate. Nikdy dřív jsem mangu nečetla, jen jsem viděla párkrát nějaké to anime. Například Pokémony nebo Cestu do fantazie, kterou jsem měla jako malá ráda a viděla ji několikrát. Proto jsem si řekla, že mangu zkusím.

Dívka ze země Venku byla tedy moje premiéra a já jsem spokojená. Největší problém pro mě byl nezvyk číst zprava doleva, oči mi neustále bloudily úplně někam jinam, ale dá se na to docela rychle navyknout. Občas jsem musela na některé kresby koukat o něco déle, abych je pochopila a ze začátku jsem byla lehce zmatená. Jste totiž rovnou vhozeni do příběhu, nevíte jak se Šiva ocitla na onom místě, ale postupně se to zlepšuje a já jsem zvědavá co dalšího nám odkryje druhý díl. Budu si ho muset co nejdřív sehnat.

Originální pojetí dvou světů, milá atmosféra příběhu, pěkné kresby a stránky, které vám budou ubývat před očima jako nic.

Úplně nevím jak hodnotit hvězdičkami, když je to mé poprvé a nemám s čím srovnávat, takže to nechám čistě slovní a budu doufat, že vás přesvědčím k přečtení.

09.07.2022

Tajemství v nás Tajemství v nás Anna Savas

Na českou romantickou knižní scénu přichází další německá autorka, která mě svým příběhem nadchla, ač menší výtky mám. První polovina pro mě postrádala nějakou jiskru, díky které bych si to opravdu zamilovala. V té druhé jsem tomu už ale propadla, četlo se to samo.
Tessa se mi moc líbila hned od začátku, po delší době opravdu milá hlavní ženská postava, kterou nejde nemít rád. Zvlášť když přijdete na její tajemství, co ji potkalo, že i přesto je taková jaká je.
Cole byl ze začátku docela mrzout, ale postupem času si najdete cestu i k němu a zjistíte že je vlastně taky fajn. Plus jsem si oblíbila i vedlejší postavy, proto se těším na druhý díl s Julianem a chci si ještě nechat v hodnocení prostor.
Musím pochválit i prostředí a námět, ocitnout se uprostřed natáčení filmu a zároveň propojení s novinařinou bylo super. Hate to love romantická linka to potom jen okořenila, navíc když si na první pusu musíte docela počkat. Na Zapatu to sice ještě nemá, ale bylo to docela slow-burn. Jednoduše, tu chemii mezi nimi cítíte a tu lásku jim opravdu věříte. Mě si autorka získala a těším se co si pro nás připravila v dalším díle, snad se ho dočkáme brzy.
Miluju tu obálku, mám z ní takový milý, pozitivní vibes a taková je přesně i kniha.

Než zapomenu, dost mě rušilo hodně časté používání slova perplex. Vůbec to do překladu nesedí, ještě v takovém množství a bohužel to má pro čtenáře opravdu jen rušivý efekt. Nevím jak vy, ale já to slovo do teď snad ani neznala.
4/5 ⭐️

19.04.2022 4 z 5

BreakAway BreakAway Anabelle Stehl

Máme tu další autorku z německé stáje, hezky se nám to rozrůstá, že? Upřímně zpočátku jsem se bála že budu číst další knihu na styl Strmého pádu, který mi úplně nesednul. Prvních 100-150 stran je dost pomalých, táhlých, nic se neděje, ale nenechejte se tím odradit, protože pak je to lepší. I když by knize přesto neuškodilo mít o několik stran méně. Ale ta obálka! To je láska na první pohled. Nejsou na ní praskliny, ale mapa.

Příběh Noaha a Lii se mi nakonec líbil, věřila jsem jim tu chemii mezi nimi. Navíc se s Liou konečně ocitáme opravdu v Berlíně, když už je autorka z Německa.
Vedlejší postavy byly skvělé, těším se na další dva díly, které budou o nich.
Děj vám asi víc nepopíšu, jelikož se točí okolo tajemství a já nechám na vás, abyste se k nim dočetli a dali tak knize šanci, protože si to zaslouží. Věřte mi, že vás to bude nutit číst dál. Zvlášť konec mě pak chytil za srdce.

V knize se střídají pohledy obou hlavních postav a najdete tu také playlist se skvělými songy. Jediný problém, za který autorka nemůže je text, to množství chyb už nás snad všechny opravdu bilo do očí, zvlášť když z chudinky Phuong (holky), několikrát byl kluk.

Jak to shrnout? Máte rádi objevování tajemství, pomaleji plynoucí knihy, nějaký ten zvrat, který zamíchá dějem? Pak s chutí do toho.
I když tomu chyběl nějaký wow efekt, který na mě má třeba Lilly Lucas, tak knize dávám zasloužené 4/5 ⭐️.

13.04.2022 4 z 5

Zachraň nás Zachraň nás Mona Kasten

Závěrečný díl série Maxton Hall od Mony Kasten, který si jistě nemohlo nechat ujít mnoho z nás.

Popravdě, nebudeme si tu mazat med kolem pusy, ale série Znovu je pořád o chlup lepší. Ač ani tato trilogie se mi nečetla vůbec špatně. Jen by mi o Ruby a Jamesovi stačil asi jeden díl. Takhle, měla jsem je ráda, jenže už mi to přišlo zbytečně natahované. Ovšem velké plus jsem našla v tom, že v Zachraň nás dostalo větší prostor víc postav, například Alistair, Ember, Graham, Lýdie…
A právě třeba Ember s - víme kým, ale pro ty, kteří ještě nečetli, jméno vynecháme - mohli mít svůj díl, jejich vztah mě zajímal, ale bohužel se tu na ně moc nedostalo.
Otec Lýdie a Jamese se nezměnil, naopak mi celou knihu nesnesitelně pil krev. Jinak si postavy prošly znatelným vývojem, přehodnotily co chtějí od života… Díky Jamesi za to, že jsi nám ukázal, že máme jít za svými sny. Díky Ember za tvoji pozitivní energii a dávku sebelásky. Lýdie nám ukázala že láska je někdy nevyzpytatelná, ale stojí za to… Mohla bych pokračovat, ale to bychom tu byli celý den. Jednoduše, prakticky všichni mi něco dali a za to jsem této sérii vděčná. Zachraň nás považuji za nejlepší díl této milé série. Maxton Hall končí, Oxford začíná.
4,5/5 ⭐️

03.04.2022 5 z 5

Malibu v plamenech Malibu v plamenech Taylor Jenkins Reid

Tahle kniha vám hezkým způsobem zlomí srdce - jde to tak vůbec říct, dává to smysl? Teď možná ne, ale po přečtení si myslím, že mě pochopíte. Život je plný nečekaných zvratů, překážek a málokdy takový, jaký jsme si ho vysnili. Tak to funguje u nás všech, ať jsme slavní či ne.
S autorkou už jsem se setkala, četla jsem od ní Daisy Jones, kterou jsem si zamilovala. Proto jsem se trochu bála, aby mě Malibu nezklamalo, ale zároveň jsem se neskutečně na tenhle příběh těšila.
Ze začátku sledujeme dvě dějové linky. Přítomnost (rok 1983) a minulost, retrospektivní vyprávění Taylor jde a bavilo mě možná i o malinko víc. Postav je sice víc než dost, ale každá je jiná, každého něco trápí a musí se s tím nějak poprat. Někomu to množství postav bude možná vadit, mně nevadilo, líbilo se mi, že je do příběhu zapojila a krátce nám je popsala.
Jednoho člověka bych ovšem poslala do míst, kde slunce nesvítí a poslala bych ho na jeden lékařský zákrok, víc říct nemůžu, o koho jde zjistíte asi docela rychle při čtení. June s Ninou (matka s dcerou) sdílely stejnou naivitu, ovšem Nina se ke konci "pochlapila" a tím si u mě vylepšila reputaci.
Co víc k Malibu v plamenech říct? Opravdu velmi čtivý, realistický (během čtení jsme zase snad všechny chtěly postavy googlit, až tak to bylo realistické), plus ta atmosféra Malibu - úplně cítíte písek pod nohama, pálení sluníčka na kůži…
Konec byl nečekaný. Už jsem si v hlavě představovala svůj scénář, jak to všechno dopadne a ono ne. Za to taky plus, líbí se mi, když pro změnu děj neodhadnu na první dobrou.
O téhle knize bych mohla povídat dlouho, jenže to bych vám pak všechno vykecala, hah. Máte se na co těšit.
Moje letos první kniha, které s klidným srdcem dávám 5/5 ⭐️ a dám za ni ruku do ohně.
Protože hořet je pro Malibu přirozené.

28.02.2022

Tíživá lehkost lásky Tíživá lehkost lásky Lena Kiefer

Moderní romanťárna na styl Romea a Julie? To je právě Westwell, akorát jako bonus tu máme ještě takovou detektivní/thrillerovou zápletku. Jejich starší sourozenci zemřeli, protože se milovali. Oni jsou předurčeni k tomu, aby se navzájem nenáviděli. Ale co když je to nemožné?

Jejich příjmení je rovnou jízdenka k tomu, aby se nenáviděli. Westonovi a Coldwellovi už dlouho stojí proti sobě. Vše ovšem ještě zhorší smrt Valerie a Adama, potomků těchto rodin, kteří se do sebe bezhlavě zamilovali. Jessiahova rodina z toho viní právě jen Valerii a proto se do New Yorku vrací Helena, aby očistila sestřino jméno. Jenže pak potká Jessiaha a věci se zkomplikují ještě víc. Můžou se ti dva sblížit nebo je to předem zmařené?

Ze začátku jsem se trochu bála, jestli se do příběhu zvládnu začíst, ale po prvním setkání hlavních postav už to šlo jako po másle. Ti dva mě spolu neskutečně bavili. Vtípky, chemie, emoce, to vše tu mezi nimi bylo. Navíc se střídají jejich pohledy, takže to je za mě další plus.
Líbilo se mi, že tomu autorka přidala něco originálního v podobě Helenina pátrání po tom, co se tehdy její sestře a Adamovi stalo. Bavilo mě, jak postupně přicházela na střípky informací.
Nevím proč, ale myslela jsem, že je to standalone, takže mě na konci čekalo docela velké překvapení, když jsem zjistila, že budou ještě další dva díly. Nebudu lhát, mám chuť si pomalu rvát vlasy. Mám těch rozečtených sérii už víc než dost.
Ráda bych taky zmínila krásnou obálku a ořízku, to je další důvod, proč mít tuhle knihu v knihovničce.

Shrneme si to, pokud hledáte něco pro romantické duše, ve stylu Romea a Julie, nevadí vám slowburn, potom po této knize určitě sáhněte.

04.04.2024 4 z 5

Ano, pane Božský Ano, pane Božský Lucie Srňánková

Dnes si pro změnu odskočíme k něčemu peprnějšímu, ale zůstaneme pořád v našich vodách. Jelikož i české autorky umí napsat skvělé erotické knihy, jež vás dostanou do varu. Myslím, že není třeba dlouhého rozboru, jelikož pana Božského už jste u mě pravděpodobně zaregistrovali, pokud mě sledujete už nějakou dobu. Je to již druhá kniha, která autorce vyšla a já si ji užila stejně jako Ano, pane řediteli, ačkoliv každá je jiná. Nejde o sérii, pokud by to někoho mátlo, nýbrž standalone, můžete číst klidně jen jednu nebo druhou.

Tentokrát není vůbec nouze o dojemné okamžiky a slzy. Pan Božský je taková emoční jízda nahoru a dolů. V jednu chvíli jste opravdu měli na krajíčku, jenže v druhé byste zase někomu natáhli. Ti, kteří četli, ví pravděpodobně komu. Líbilo se mi, že kromě erotiky, najdete v příběhu i vážná témata. Ačkoliv erotických scén se taky dočkáte, toho se nebojte, dostanete slušnou porci dortu. Ovšem je tu taky zakomponováno přátelství, jež ne vždy musí být sluníčkové, ztráta blízké osoby, špatné (až toxické) vztahy v rodině

Já osobně mám v knihách moc ráda humor, navíc tady mi ten autorčin opravdu sedl a jako třeba taková baterka? Vy víte o čem je řeč.. u toho jsem se opravdu smála nahlas. Lucka umí ve svých knihách využít situace a vsadit do nich vhodné vtipné hlášky.
Chemie mezi Samem a Evou je tu od začátku znatelná, jenže Eva je po ztrátě blízkého člověka psychicky zničená, takže jsem ráda, že jsme mohli sledovat, jak se s tím vyrovnává a zároveň jak roste její vztah se Samem.

Ráda bych na závěr poděkovala Lucce za možnost být poprvé betou, moci si přečíst příběh dřív a vyjádřit se k němu. Byla to velká zkušenost, děkuju!

26.03.2024 4 z 5

Carrie Soto se vrací Carrie Soto se vrací Taylor Jenkins Reid

„Nedovol, aby řeči ostatních ovlivnily, jak vnímáš sama sebe.

Jestli je někdo, kdo dokáže vymyslet tak skvělé fiktivní postavy, až máte pocit, že jde o reálné osoby, pak je to právě T. J. Reid. Carrie Soto rozhodně nebude patřit mezi ty, které si každý okamžitě zamiluje. Je to tvrdohlavá, chladná, cílevědomá, přímočará tenistka, která si jde pro výhry přes mrtvoly a žije stylem co na srdci, to na jazyku.
Stejně jako u předchozích knih od této autorky, jsem měla pocit, že sedím na tribuně a sleduju, jak Carrie hraje. Fandila jsem jí, aby dosáhla toho, čeho chtěla, ačkoliv nejsem typ, co by šel přes mrtvoly. Někdy je prostě potřeba uznat prohru.

Carrie taková není a proto se rozhodla vrátit z důchodu a opět se naplno ponořit do hry. Dokáže ovšem bývalá světová jednička ve 37 letech ještě dosáhnout až na vrchol? Za ty roky, kdy profesionálně nehrála, šel tenis kupředu a objevily se další nadějné tenistky. Například její hlavní rivalka Nicki Chan, jež jí šlape na paty. Soto tak musí zase rozjet trénink na plné obrátky. Spolu s ní se vrací i její otec, jakožto její trenér a někdejší velmi známý tenista. Jeho zapálenost pro tenis a zároveň láska k dceři, to bylo něco úžasného a získal si mě.

Zároveň je tu romantická linka, která se mi do příběhu hodila a bavilo mě sledovat, jak se to mezi těma dvěma vyvine.

Co se týče tenisu, nejsem fanda, nesleduju ho, takže tuhle stránku knihy vám úplně nerozeberu. Každopádně ačkoliv jde tenis mimo mě, tak tady mi sednul a opravdu mě to bavilo. Plus jsem se alespoň přiučila něčemu novému.

Ale nemyslete si, že je tohle kniha čistě jen o tenisu. Jde tu především právě o vztah otce s dcerou, kdy jsou zároveň trenér a tenistka. Navíc taky jde o to, kam až je někdo schopný zajít pro to, co chce.
Zároveň se mi líbí provázanost autorčiných knih. Se Soto jsme se už potkali v knize Malibu v plamenech a i tady je potom zmínka o jiné knize T. J. Reid.

„Jsi dokonalá i ve své nedokonalosti.
Jsi naprosto nesnesitelná a nemůžu na tebe přestat myslet.

Za RC ze soutěže děkuju @knihydobrovsky.

02.02.2024 5 z 5

Kdokoliv Kdokoliv Sarah Sprinz

Vracíme se zde zpět do již známého školního prostředí, které si můžete představit i s pomocí pěkné mapky, uvnitř, na deskách knihy. Hlavními postavami jsou tentokrát Victoria aka Tori a Charles alias Sinclair. Já se na ty dva těšila už díky prvnímu dílu, kde si je nešlo neoblíbit. Tihle dva jsou už šest let nejlepší přátelé. Jenže oba k sobě už nějakou dobu cítí víc, než by kamarádi měli. Problém však nastává v tom, že se bojí své city přiznat tomu druhému. Vše se navíc zkomplikuje, když Tori začne chodit s Valentinem Wardem. On a Sinclair se totiž nemají zrovna dvakrát v lásce.

Sarah Sprinz má talent na to, že v každém svém příběhu přijde s něčím novým. Tentokrát se například ocitáme na divadelním jevišti, kde studenti nacvičují, jako každý rok, svou vlastní verzi Romea a Julie. Kromě herectví si mě ale Charles získal i tím, že je to jezdec a s koněm Jubilee má opravdu hezký vztah. Tori je pak krevní skupina nás čtenářů, jelikož je to knihomolka a má i svůj bookstagram a knižní TikTok.

Trochu mě mrzí, že byl prakticky celý příběh postavený na nekomunikaci hlavních postav. Není to první příběh, kde jsem tohle četla, ale kolikrát už jsem si pomalu rvala vlasy, když jeden z nich prakticky ukázal, že mu na tom druhém záleží, ale ona strana si to přetočila po svém. Přitom tu chemii mezi nimi tam viděli všichni, úplně všichni. Jen ti dva byli jak slepí. Každopádně si z toho zase lze vzít příklad, proč je komunikace právě tak důležitá. Jinak je fajn změna v romantické lince. Mám ráda enemies to lovers, ale zároveň mám pocit, že už nečtu nic jiného, takže friends to lovers - sem s tím.

Několikrát jsem se u knihy musela smát. Nechci prozrazovat děj, každopádně Henry tu za mě bodoval. Navíc se tu i zamyslíte nad svými vztahy, třeba takové ty red flags ve vztahu. Každý si říkáme, že poznáme když s námi někdo manipuluje. Jenže ono to ne vždy je tak lehké jak se zdá.
Jednu věc jsem na konci čekala, ta mě nepřekvapila. Spíš po přečtení posledních dvou stran chci duben, abych věděla co se stalo, ačkoliv to tuším, protože jsem si přečetla anotaci třetího dílu. Jsem zvědavá, co nám přinese závěrečný příběh Olive, která se nám taky vyskytovala v prvním i druhém díle, jakožto nadějná plavkyně. Zatím působila dost uzavřeně a moc toho o ní nevíme. Plus se zde objeví úplně nová postava. Akademie Dunbridge je takové safe place, kam můžete utéct od všední reality.

10.01.2024 4 z 5

Candy Candy Baja Dolce

Série Habibi je dark romance, nebude to čtení pro každého, jelikož obsahuje drogy, násilí, prostituci, erotické show

Svatý Candybože! Tohle byla teda jízda, kterou si určitě budu chtít někdy zopakovat a přečíst znovu. Druhý díl hříšné série Habibi nás bere opět do prostředí klubu LocalX, kde se setkáváme s novým majitelem Candym a spolumajitelkou Virginií. Ti dva se zpočátku nemají zrovna v lásce, ale jak se říká: Nesuď knihu podle obalu. Tentokrát se tu dozvíte více o tom, jak klub funguje, dostanete více show, více nových informací, ale po dočtení budete mít i více otázek. Stejně jako já.
Neptejte se mě, zda jsem tým Harry nebo Dorian, já sama se momentálně nedokážu rozhodnout, jelikož oba mají něco, co vás bude přitahovat.

„Hřích má sladkou příchuť a já jsem jen ubohý hříšník bažící po tobě." Chemii mezi hlavními postavami nejde přehlédnout, to jiskření, narážky Tihle dva spolu byli senzační. Stejně tak jsem ráda, že se zde znovu objevují i Cassie s Harrym z prvního dílu, jelikož jsou taky skvělá dvojka.
Vyzdvihnout musím i Candyshow, které se nám dostalo bohužel jen jednou. Ovšem stálo to za to! Myslím, že většina z nás, čtenářek Candyho, by se jí ráda osobně zúčastnila. Stejně tak miluju autorčin humor, jež knihu okořenil skvělými hláškami. Například hláška „Co tu stojíš jako penis v pornu?“ mě v souvislosti se zbytkem děje v tu situaci vážně pobavila. Mohla bych tu takhle povídat dlouho, takže ještě zmíním Drag queens a Hříšné kluky, kteří mě taky opravdu bavili.

Na povrch se postupně dostávají další a další tajemství, jež vás budou nutit číst dál, abyste tomu všemu konečně přišli na kloub. Jenže co nám autorka opět neudělá? Skončí to v tom nejlepším! Takže, kde je Monroe?

Nemyslete si však, že dostanete příběh čistě jen o sexu. Ano, hraje tu velkou roli, jenže i tohle jsou lidé, kteří si v životě už něčím prošli. Mají své kostlivce ve skříních, se kterými se museli nebo musejí nějak vyrovnat.

Na závěr bych chtěla opět vyzdvihnout grafické zpracování knihy a další krásnou ořízku. Víc takových knih, prosím.

Za poskytnutí knihy k recenzi bych ráda poděkovala @bajadolceautor a @venupress v rámci spolupráce. Vážím si té důvěry a doufám, že se snad brzy budeme moct těšit na třetí, závěrečný díl.

12.12.2023 5 z 5

Nezkrotná říše Nezkrotná říše Stacey Marie Brown

*Miluju tě, ale sebe miluju taky. A zasloužím si něco lepšího. Prožila jsem si toho moc na to, abych se spokojila s tím, že pro někoho nebudu první volbou.*

Ti co mě sledují už nějakou chvíli asi ví, že tuhle sérii začínám milovat čím dál tím víc. Trochu jsem se bála, aby druhý díl neklesnul, jak to občas u jiných sérií bývá. Ale ne, Nezkrotná říše mě chytla hned od začátku a až do konce nepustila. Neustále se něco děje, což vás nutí pokračovat ve čtení, protože Brexley ty výbuchy snad sama přitahuje.

Rozplétají a zároveň se objevují nová tajemství, která se neměla dostat na povrch. Opět se setkáváme s Warwickem, který zde dostal více prostoru a tudíž ho tak i čtenář může lépe poznat. Brexley se klasicky dostává z jedné prekérné situace do druhé, tudíž o akci a napětí není po celou knihu žádná nouze. Mám ji ráda, protože je to přesně hlavní ženská postava, jakou mám ráda. Žádná křehká květinka, nýbrž holka co se umí prát a jen tak něčeho se nezalekne.
Pokud jste si v prvním dílu stejně jako já oblíbili Opieho s Mrňouskou, pak se v Nezkrotné říši máte na co těšit. Tihle dva provedou nejednu lumpárnu, jímž se nejde nesmát.
Jediné, co mě tu už dost deptalo bylo to sexuální napětí na každém rohu. Bohové! Na akci si počkáte ještě pomalu celý druhý díl.

Na závěr bych chtěla pochválit krásnou obálku, stejně jako u Divoké říše. Plus mám otázku jak dlouho budu muset čekat na třetí díl? Nutně ho potřebuju, jinak už se vážně nejspíš hecnu a začnu číst v angličtině. Dead lands (Mrtvá říše?) se navíc hodně odehrává v Praze. O to víc se už teď těším.

Za poskytnutí knihy k recenzi děkuju @humbook_blogeri, @humbook a @endlessbibliophile.

18.10.2023 5 z 5

Neodolatelná Neodolatelná Melanie Harlow

Máte rádi romantické pohádky? Pokud ano, pak tu pro vás mám tip na začátek nové série od Melanie Harlow. Já osobně mám ráda, když je v knize nějaké to drámo, větší zápletka apod., ale občas taky potřebuju zvolnit, upustit páru a jen číst. Aniž bych musela přemýšlet proč se v ději stalo to či ono.

V Neodolatelné poznáváme Frannie, jednu z Sawyerovic dcer, která by se ráda osamostatnila z "nadvlády" svých rodičů, především své matky. Frannie je už nějakou dobu zakoukaná do finančního ředitele Macka, jenže ten je otcem tří malých dcer a rozvedený. Jakožto svobodný otec toho má už takhle nad hlavu a myslí si, že o deset let mladší Frannie nemá co nabídnout.
Stačí však jedna zasněžená noc, která měla skončit jen polibkem, aby se vše pěkně zašmodrchalo.

Věkový rozdíl mi v této knize nepřišel zas tak strašný, ovšem chápu záměr autorky. Osobně se mi nejvíc líbily Mackovi dcery, byly skvělé, vtipné, rozumné, ale pořád děti. Chemie mezi Frannie a Mackem je naprosto jasná hned od začátku. Ona je laskavá, milá, vstřícná. On býval mariňákem, teď je otcem na plný úvazek. Snažil se, jak jen mohl, aby všem třem dal zaslouženou lásku, postaral se o ně, zabezpečil je. To mě bavilo. Jinak celkově vás, jak už jsem zmínila, děj ničím obzvlášť nepřekvapí. Navíc se zde najdou i docela spicy scény, které jsem si užila, jelikož příjemně zpestřily děj. Heh. Jen teda například označení "mušlička" mi už po x knihách přijde docela úsměvné.

Asi už to víc nemusím okecávat. Pokud hledáte milou oddechovku, potom doporučuju zkusit tuto.

*Někdy mám pocit, že je vychovávám správně a jindy zase, že jim škodím. Ale většinou spíš vůbec netuším co dělám.*

15.09.2023 4 z 5

Nové vyhlídky Nové vyhlídky Lilly Lucas

Již počtvrté se vracíme do městečka Green Valley. Krásného prostředí Skalistých hor, které si jednoduše zamilujete a nejradši byste se tam také podívali.

Jednou z hlavních postav v Nových vyhlídkách je Cole, kterého známe z druhého dílu - Nových slibů. Seriálová hvězda z Netflixu, jenž sem utekl před novináři a jedním velkým skandálem.
Potom tu máme Annie, ta se objevila ve třetím dílu - Nové sny. Annie se probudila po několika měsících z kómatu a musí se znovu naučit základní věci jako je chůze, psaní, řeč, ale také jak zase znovu začít žít.
Lehce se nám zde mihnou i ostatní postavy z předchozích dílů, nejvíc se však dočkáte Leny, která se s Annie skamarádí. Jsem ráda že má autorka díly takhle hezky propojené a pořád se tak vídáme se známými tvářemi.

Co se týče děje, Annie převezme nácvik Betlémské hry, aby se pak v návaznosti mohl konat její letní tábor pro děti. Ale co se nestane? Jako pomocný režisér se k Betlémské hře připlete i herec Cole Jacobs a začne hru převádět do současného světa. Což se Annie nezamlouvá a jasně mu to dá najevo. Reportér? Bloger? Airbnb? Jednoduše se nedokáží na ničem shodnout. Najdou si k sobě nakonec cestu? Nebo jsou z až moc rozdílných světů?

Já osobně rozhodně oceňuji kombinaci automechaničky a herce. Skvělá kombinace. Potom taky humor, i ten kousavý mezi hlavními postavami. Romantická linka? Třešnička na dortu. Chemie fungovala a scénka se sáňkováním ? Za mě nejvíc top! První díl zůstává sice moje numero uno, Nové vyhlídky jsou však v těsném závěsu. Bohužel konec byl docela rychlý a snesl by o pár stran navíc, jinak je to úžasný návrat do mého milovaného knižního prostředí. Nerada se s ním zase loučím, takže snad brzy zase vyrazíme za Samem v New Chances. Sama tu mimochodem už taky lehce poznáte a já se na něj vážně těším.

Děkuju @knihydobrovsky a @katevalter za možnost být ambasadorkou této knihy

19.07.2023 5 z 5

Šílená posedlost Šílená posedlost Danielle Lori

Kdo mě sleduje už nějakou dobu tak ví, že první díl série Made jsem si zamilovala. Napsat dobrou eroťárnu (romanťárnu) s mafiánským prostředím se zdá asi docela lehký, ale napsat to tak, aby to nepůsobilo lacině, si myslím že je docela oříšek. A za mě v tomhle Danielle Lori umí chodit. I druhý díl se mi četl prakticky sám, ale nějak mi nedosahoval na první díl, který tak u mě pořád o něco vede.
Christian a Gianna měli skvělou chemii, o tom žádná. Plus to jiskření by nepřehlédnul ani slepý. Jenže až tak moc posedlého chlapa jako byl Christian bych teda úplně nechtěla, co si budeme. Pomalu se bát mluvit třeba s kamarádem (mužského pohlaví), aby ho ten můj nezabil, nevím nevím. Jinak je to prostě kus chlapa, za kterým se otočí pomalu každá sukně. Ačkoliv to, čím si v minulosti prošel je silný kafe, to musím uznat.
Gianna mě docela bavila, nevadila mi její výstřednost, ale místy jsem jí nechápala a možná bych jí někdy i majzla za její chování #sorrynotsorry. Ovšem její přeřeky, kdy ji Christian opravoval, stály za to. A ano, její otec by potřeboval přejet bagrem, za to jak se k ní choval. Jednoduše, být ženou v mafiánském gangu není procházka růžovým sadem.

Osobně mi tu chyběl nějaký zvrat, akce přeci jenom to prostředí si o to úplně říká. Navíc jedna situace se vyřešila dost rychle s bez problémů, přitom se z toho dal krásně vytřískat právě nějaký zvrat v kombinaci s chladným Allisterem, kdy by si čtenář řekl wow!

Konec byl pak takový no, nebudu lhát, čekala jsem že to tak bude, což by mi nevadilo, ale zase to bylo vyřešeno stylem hop šup konec.
Sladká nevědomost u mě zůstává na pomyslné první příčce.

16.06.2023 4 z 5