makn makn komentáře u knih

1Q84: Kniha 3 1Q84: Kniha 3 Haruki Murakami

1Q84: Kniha 1-3 jsem přečetl doslova na jeden zátah a vůbec nelituji toho, že jsem na Knihu 3 čekal skoro rok. Nádherný příběh se spoustou podnětů k zamyšlení - Murakami ve skvělé formě.

12.11.2013 5 z 5

Skála Skála Peter May

Opravdu se nejedná o klasickou krimi. Je to román s krimi zápletkou, která je spíš druhořadá, kde autor opravdu hezky vykresluje postavy a celý děj je zasazen do drsného podnebí Skotska, resp. ostrova Lewis. Děj vás naprosto pohltí a celková atmosféra je ponurá a tajemná. Určitě stojí za přečtení a těším se na případné další tituly od Petera Maye.

07.05.2013 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Naprosto geniální záležitost, tohle by měla být povinná četba ve školách.

20.03.2013 5 z 5

Tisíc podzimů Jacoba de Zoeta Tisíc podzimů Jacoba de Zoeta David Mitchell

Román Tisíc podzimů Jacoba de Zoeta ve mně zanechal velmi silný zážitek. A to nejen tím, jak skvěle je tato kniha napsána, ale především příběhem samotným. Jacob je odhodlaným bojovníkem nejen za kolonii, korupci a rozkrádání, které v ní doslova kvete, ale je i bojovníkem za svou zemi a lásku, kterou poznává na přímo na Dedžimě. Přiznám se, že na konci románu jsem cítil, jak odplouvám společně s Jacobem... Za sebe tuto knihu vřele doporučuji.

16.05.2013 5 z 5

Návrat Krále Šumavy Návrat Krále Šumavy David Jan Žák

Výborná kniha pro všechny, kdo se zajímají o dobu 50. let. Josef Hasil, jeho kamarádi a jemu podobní mají můj respekt a také dík, že se dokázali postavit totalitnímu režimu.

08.04.2013 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Velmi milé překvapení a žasnu nad spisovatelovou předpovědí o podobě totalitního režimu.

20.03.2013 5 z 5

Ledová princezna Ledová princezna Camilla Läckberg

Velmi čtivá severská detektivka. Autorka Vás dokonale "provede" jak po městečku, kde žije, tak i ve svém soukromém životě. Je to velmi slušný začátek celé série: Erika Falcková & Patrik Hedström a určitě si přečtu i další díly.

13.05.2013 5 z 5

Prázdné místo Prázdné místo J. K. Rowling (p)

Naprosto skvěle odvyprávěný příběh jednoho malého městečka, kde vypukne boj o křeslo po zemřelém radním. Ta atmosféra mně doslova pohltila a při čtení posledních stránek jsem byl smutný, že se ten konec tak rychle blíží...

02.05.2013 5 z 5

Byly jsme tam taky Byly jsme tam taky Dagmar Šimková

Krutý příběh, krutá doba... Tohle by si měli přečíst dnešní mladí voliči KSČM a jim podobných, aby se dozvěděli něco o svých "vzorech"!

04.04.2013 5 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Skvělá krimi! Po Ženě v kleci a Zabijácích Jussi Adler-Olsen nepolevil a opět servíruje dokonalý příběh s tím správným dávkováním napětí. Vyšetřovatele Carla, jeho parťáka Asada a pomocnici Rose si určitě zamilujete. :)

25.03.2013 5 z 5

Podivný případ se psem Podivný případ se psem Mark Haddon

Velmi krásný a přitom svým způsobem velmi smutný příběh o autistickém chlapci v pubertě. Moc se mi líbil styl, jakým je kniha napsána - ať už to bylo číslování kapitol, vložené obrázky, rovnice, příklady a mapy. Krásná oddychovka s podnětem k zamyšlení.

28.05.2013 5 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Moje první kniha od Murakamiho a od té doby jsem mu doslova propadnul.

12.04.2013 5 z 5

Kafka na pobřeží Kafka na pobřeží Haruki Murakami

Krásný příběh, kde žádná z otázek zůstává nezodpovězena. Z postav jsem si velmi oblíbil pana Nakatu, kterému stačí ke štěstí dát si úhoře, pobírá "potvoru" od pana starosty a rozumí řeči kočiček. :) Moje 3. kniha od HM a jsem nadšen z jeho tvorby.

15.03.2013 5 z 5

Bohužel musím napsat: Čím déle pan Jonasson píše, tím horší jeho knihy jsou.

02.08.2016 2 z 5

Japonsko za zrcadlem Japonsko za zrcadlem Alan Macfarlane

Po přečtení 1. kapitoly jsem cítil lehké zklamaní, ale to záhy opadlo a zbytek knihy jsem přečetl téměř najednou. V knize se dozvíte témeř vše podstatné o japonské společnosti, částečně o historii a je v ní vysvětlena spousta věci, které, my Evropané, asi nikdy nepochopíme.

20.11.2013 5 z 5

Třináct měsíců Třináct měsíců David Mitchell

Zdánlivě obyčejný příběh třináctiletého Jasona Taylora, který prožívá své útrapy mládí v různých podobách a přitom, tak běžných. Běžné není např. jeho nadání pro básně, které publikuje v místní plátku pod pseudonymem a rovněž není běžné, že trpí vadou řeči, kterou mu dává jeho "kat" náležitě zabrat. Ztotožnění s Jasonem je téměř jistá věc...

10.06.2013 5 z 5

Velice vtipně napsaný příběh jednoho stoletého důchodce (Alana), který se rozhodne pro "skok z okna" a rozjede tím neskutečné dobrodružství. Úplně nejvíc mě bavili kapitoly, kde se dozvídáte o staříkově mládí a s kým vším se setkal - to zkrátka nemá chybu! Pokud se chcete zasmát, tak sáhněte po této knize všemi deseti!

07.06.2013 5 z 5

Skrýš Skrýš Johan Theorin

Prožijte spolu s Janem Haugerem příběh, ze kterého bude vám bude, velmi často, běhat mráz po zádech. Prozkoumejte všechna temná zákoutí kliniky Svatá Psycho, nahlédněte do školky, která se stará o děti lidí z této kliniky. Nechte se vtáhnout do života Jana Haugera a projděte si tím "peklem" s ním... Možná, po přečtení, budete hledat skrýš! Za sebe vřele doporučuji.

22.05.2013 5 z 5

Beze stopy Beze stopy Jane Casey

Pro mě docela zklamání. Ne snad nad zápletkou a konečný rozuzlením, ale spíš nad tím, že prvních cca 200 stran je defacto "o ničem" a děj se neskutečně vleče.

10.05.2013 2 z 5

Noční vlak do Lisabonu Noční vlak do Lisabonu Pascal Mercier (p)

Krásný příběh o jednom starším profesorovi, který se nebojí svůj život otočit o 180 stupňů a vydá se na cestu do Lisabonu...

25.04.2013 5 z 5