Makii Makii komentáře u knih

Líbilo se mi. I když ze začátku jsem si říkala, že to je vyprávěné jako pohádka.. Na ten styl jsem si musela zvyknout. Taky mi neseděly ty vsuvky "ta druhá". Ale jsem nakonec ráda za spoustu zajímavých informací o mé milované avantgardě.

08.01.2023 3 z 5

Pochovejte mě pod podlahu Pochovejte mě pod podlahu Pavel Vladimirovič Sanajev

Dobře, tak jsem asi divná, ale mně to vtipné přišlo. Byly momenty, kdy jsem se fakt smála. Samozřejmě se mnohem častěji střídaly se zděšením. Ale je to román, aspoň doufám, že je to prostě psané s nadsázkou. Ano, babička je vážně magor, to nepopírám. Ale některé scénky.. Hned třeba to koupání, mě i pobavily. Poslouchala jsem audio verzi na ČRo a pan Meduna to podal prostě úžasně.

29.10.2021 4 z 5

Smrtholka Smrtholka Lucie Faulerová

Naprosto skvělá věc! Já jsem nadšená. Tohle je můj šálek čaje. Dost smutný, trochu morbidní, hodně vtipný.. Moc se mi to líbilo, doporučuju. .. A na zelenou pastelku se už nikdy nebude dívat stejně.

23.03.2021 5 z 5

Probudím se na Šibuji Probudím se na Šibuji Anna Cima

Heej, tohle bylo dobrý!! :-) Přesně takovou knihu jsem teď chtěla číst. Bylo to bezvadný, moc se mi líbila. Sice trochu teenage, ale vůbec mi to neva. Hrozně čtivý, vlastně si přečtete několik děl najednou :) Ale nutně potřebuju ještě tak 20 stran příběhu, to přece nejde takhle to utnout!! :-D Úplně mě to vcuclo, prostě skvělý nápad. Díky za nové poznatky o japonské literatuře a Japonsku vůbec. Je to zábavné, rozhodně doporučuju na současnou trudomyslnost.

25.03.2020 5 z 5

Vyšší spravedlnost Vyšší spravedlnost Hans Rosenfeldt (p)

Výborná, jako vždy. Jedna z mála sérií, která si drží kvalitu. Ale tentokrát jsem byla na konci už vážně naštvaná a znechucená Sebastianem. Skoro se ukazuje, že největší psychopat je vždy on.. Nechápu, proč Vanje neřekl, jak to bylo. Že mu zrovna tohle zatajit stojí za to. Přece nemůže úplně jistě vědět, že se nic nestalo. No prostě magor. A z kriminálky není jediný. Určitě si přečtu i pokračování.

18.01.2020 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Ne, tohle ne. Tři hvězdy jsou za to, že sloh je kvalitní, Mornštajnová umí psát. Ale kniha mohla mít o 100 stran méně, neustále se psalo o tom samém, pořád dokola. Bylo pro mě naprostým utrpením číst o tak odporném člověku, pro kterého nemám ani špetku pochopení. Od mládí až do pokročilého věku mi byl Svatopluk tak nesympatický (hodně mírné označení), že jen čtení o něm bylo vážně těžkou zkouškou. Jinak i přes pěkný sloh za mě nejslabší kniha od této autorky. Opravdu zbytečně natahované, všechny okolnosti, pocity apod. se neustále omílaly dokola.

04.07.2019 3 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Zvláštní. V rámci svého žánru bych řekla úplně super. Samozřejmě děsivé, syrové, varující... Ale asi jsem čekala trochu víc :) Seriál jsem neviděla a ani nemám v plánu. Výborný je úvod, v němž autorka vysvětluje, že knihu vlastně psala v Západním Německu v roce 1984. To je nutné vzít v úvahu.

15.03.2019 4 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

"...nikdy nikomu záměrně neublížil a všechno, co kdy udělal, dělal kvůli rodině..." Skvělý příběh s hlavním hrdinou s pružnou páteří. Ale přesto, nesoudíte, někdy spíše sympatizujete, jindy nikoli. A přemýšlíte, co byste udělali vy. Tragikomické, avšak nefér smutně končící vyprávění jedné rozvětvené rodiny a ostatních, které musím jen a jen doporučit. Líbilo se mi velmi.

12.02.2019 5 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Nebýt poslední třetiny knihy, dala bych jen jednu *. Je to pořád dokola, nuda, na jedno brdo. Přesně víte, jaká bude skladba knihy. *Možná trochu spoiler* Stane se zločin, vrazi (samozřejmě opět pošuci) jsou vám představeni hned na začátku, do toho vsuvka, kdy se Erice něco stane (přemůže v klidu dva chlápky, ale pak je 2 měsíce na neschopence??), vrací se do akce, nesmí chybět kapitola, kdy jsou na ni její nadřízení oškliví (zase stejná písnička o byrokracii), ona "se třese vzteky", ale samozřejmě to ustojí, i když je jako vždy drzá a nesnesitelná... Následuje vyřešení případu, tentokrát fofrem asi na deseti stranách... Chtělo by to rozhodně změnu, nebo se s Erikou už konečně rozloučit.

25.01.2019 3 z 5

Ďáblova hora Ďáblova hora Deon Meyer

Skvělá kniha! Opravdu. V detektivce moje první setkání s africkým kontinentem. A rozhodně nelituji. Výborně popsaný osud a pohnutky každého hlavního hrdiny, překvapivé a napínavé rozuzlení. Tohle by si bezesporu zasloužilo pět hvězd, ale nemohu. Nemůže za to příběh, snad ani překlad... Ale přes to obrovské množství překlepů a hrubých chyb se nepřenesu, bohužel. Jinak příběh za 5*.

13.12.2018 4 z 5

Selfies Selfies Jussi Adler-Olsen

Neuvěřitelná kaše!! Asi pět případů splácaných dohromady, propojených tak neuvěřitelně, mrtvol víc jak ve Hře o trůny.. Prostě sci-fi. Od dílu, co se Rose objevila, stále čekám, kdy konečně zase zmizí. Copak lidi v takovém stavu můžou pracovat na kriminálce?? K srdci mi skutečně nepřirostla a její životní příběh byl taky jeden velký nesmysl. Jediný, kdo v tomhle díle snad aspoň trochu něco dělal, byl v předchozích dílech zcela zbytečný Gordon. Ach jo, kam se poděly ty skvělé příběhy jako ty první čtyři v řadě?

24.04.2018 2 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Příběh byl super, bylo to příjemně zamotané, mnoho dějových linek, rozuzlení bylo překvapivé. O to by nešlo, to bylo fajn. Ale ty dialogy!! Už mě to ke konci vážně dohánělo k šílenství! To skutečně musel každý na jakoukoli otázku odpovídat slovem: "Co?", "Cože?" ??? Jsou hluchý? Nebo nevychovaní, nebo na něčem frčí všichni a jsou úplně mimo? Jinak Mia - ta už mě vážně nebaví. Zajímalo by mě, kolikrát tu sebevraždu ještě bude páchat. To bylo trochu rozčilování - ale jinak je ten příběh dobrý, líbil se mi.

11.01.2018 4 z 5

Oceán na konci uličky Oceán na konci uličky Neil Gaiman

Nebyl to můj šálek čaje. Moc se mi ani nelíbila skladba vět a výběr některých označení... Nevím, jak to říct. Nečetlo se mi to dobře.

22.12.2017 3 z 5

Selský baroko Selský baroko Jiří Hájíček

Za mě dobrý. Líbilo se mi to. Tuto dobu je potřeba pořád připomínat. Knihu rozhodně doporučuju, čte se to samo.

31.08.2017 4 z 5

U severní zdi U severní zdi Petra Klabouchová

Asi jsem čekala více fabulace, víc příběh... Půjdu proti proudu, ale je to kniha, kterou bych nedoporučila nikomu, koho mám ráda. O padesátých letech toho vím víc než dost, a když se budu chtít dozvědět více, poslechnu si pamětníka na webu Paměti národa.
Celé to v podstatě vystavět jen na úmrtí dětí... Prostě jsem se s výběrem netrefila.

02.01.2024 3 z 5

13 hodin 13 hodin Deon Meyer

Skvělá kniha, velmi napínavá, moc se mi líbila. Po dlouhé době jsem se nemohla od příběhu odtrhnout. Vše do sebe pěkně zapadlo. Líbí se mi i africké reálie a pro mě různé nové informace z tohoto koutu Země. Určitě si přečtu i další detektivky v této sérii.

29.06.2023 5 z 5

Kdo seje vítr Kdo seje vítr Hans Rosenfeldt (p)

Skvělá!! Jsem ráda za další díl z této série, moc se mi líbil. Aspoň někdo si ještě drží jakš takš úroveň, ptž Kepler i Adler-Olssen jsou zhruba od čtvrtého dílu jedno velké zklamání. Knihu mohu jen doporučit, výborná detektivka. I Sebastian je celkem normální :)

29.03.2023 5 z 5

Na odstřel Na odstřel Lucie Lomová

Mně se to líbilo :) Taková pohodovka do vlaku. Klidně bych si přečetla i další dobrodružství s Oulibskými.

02.02.2022 4 z 5

Dlouhá trať Dlouhá trať Viktorie Hanišová

Je to dobré. Vážně jo. Některé povídky se mi líbily více, jiné méně. Ale jako celek velmi dobré.

18.10.2021 4 z 5

Zločin na Starém Městě pražském Zločin na Starém Městě pražském Daniela Krolupperová

Moc pěkná, líbila se mi. Schikaneder je můj velmi oblíbený malíř, takže kniha byla jasná volba :) Spíš pro starší děti, skoro ani středoškolákům by neublížila.

02.09.2020 5 z 5