Makii Makii komentáře u knih

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

Kniha se mi moc líbila. Výborně popsané osudy řeckých imigrantů, jejich těžkosti i radosti. Je pravda, že o tomto tématu se často nemluví, je jedině dobře, že tento román vzniknul a jako bonus je i neuvěřitelně čtivý. Doporučuju.

18.04.2024 5 z 5

Sběratel sněhu Sběratel sněhu Jan Štifter

Já jsem nadšená! Je to moc krásná kniha, rozhodně doporučuji. Závidím obyvatelům Budějovic, že se mohou pyšnit tak pěknou a zajímavou sondou do své minulosti. Všechno do sebe skvěle zapadlo.

11.01.2024 5 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Líbila se mi. Bohužel, čtu sérii s inspektorem Bergmanem na přeskáčku, takže tohle setkání s ním pro mě bylo už třetí v pořadí. Myslím ale, že to příběhu nevadí. Byl to dobrý příběh, líbilo se mi to. Ale ty ženské hrdinky.. No to byla tragédie, všechny nesympatické, až, s prominutím, pitomé (především Klára). Julie mi přišla jediná normální. Jako detektivka super, doporučuji.

18.11.2019 4 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Proč jsem si myslela, že je to romance?? :D Tohle je regulérní horor! Naprosto děsivé osudy všech hrdinů, všichni v románu jsou šílenci! Valila jsem docela oči. Každopádně román je nadčasový, čte se velmi dobře.

14.08.2019 4 z 5

Konec punku v Helsinkách Konec punku v Helsinkách Jaroslav Rudiš

Naprostá bomba. Moje první kniha od Rudiše a jsem nadšená. Pro punkáče asi povinně, pro ostatní skoro jakbysmet :) Líbila se mi moc.

09.05.2019 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Přečetla jsem to hodně rychle, možná až moc. Velice dobrá detektivka, i když hlavní hrdinka je trochu nesympatická a to, co si dovolovala během vyšetřování bylo dost přitažené za vlasy. Kniha ve mně zatím nezanechala hlubší dojem, ale určitě si přečtu i další díly.

07.05.2018 4 z 5

Ulice Záhadných tajemství Ulice Záhadných tajemství John Irving

Konečně! Snad nikdy jsem nečetla nic tak strašně dlouho.. :( A mrzí mě to, protože Irvinga miluju, četla jsem od něj všechno. Na knihu jsem se těšila, ale nenadchla mě. Jak se zdá, Irving už mě nepřekvapí, vykrádá sám sebe. Musím ale také připustit, že patřím spíš do fanklubu "Pitné kúry", "Svobody medvědům", "Hotelu New Hampshire" apod. - tzn. jeho starších věcí. U kterých jsem se ohromně bavila. U této knihy jsem se bohužel spíš nudila.

19.09.2016 3 z 5

Skála Skála Peter May

Zase něco trochu jiného. Kniha mě pohltila, i když o vyšetřování vraždy šlo tak trochu až na posledním místě. Ale sledovat osudy hlavního hrdiny bylo naprosto skvělé, od dětství až po současnost. Rozuzlení bylo překvapivé. Nejvíce mě asi bavily reálie o ostrovu, o tradicích, historii apod. Dozvěděla jsem se mnoho nového. Je to výborně napsané, určitě mohu doporučit.

29.02.2016 4 z 5

Znamení lyry Znamení lyry Václav Erben

Další exnerovka do "sbírky" :-D A opět nezklamala! Moc se mi líbila, pobavila jsem se, líbilo se mi víc dějových linek, většinu jmen a hodností jsem s klidem vypustila. Po přečtení recenzí zde jsem věděla, že to není důležité, takže v pohodě. A i tak - když nevím, otočím pár stránek zpět, ne? :-) Těším se na další. Jo a navíc - očividně Doupov. Líbí se mi, když se Erben takhle inspiruje realitou.

15.07.2022 5 z 5

Denár v dívčí dlani Denár v dívčí dlani Václav Erben

Další z perfektních případů kapitána Exnera. Na léto či dovolenou úplně ideální. Opět setkání s již známými archeology z předchozích dílů. Hodně jsem se i pobavila, je to vtipné. Vraha není úplně těžké odhadnout, ale to tomu neubírá. Líbilo se mi.

21.06.2022 5 z 5

Ruce houslisty Ruce houslisty Alena Ježková

Smutné čtení. Téměř celé dvacáté století vykreslené na osudech jedné rodiny. Moc mě to dojalo. Tyhle příběhy mě vždy úplně "sejmou", nečtu je proto často. Moc všem doporučuju, klidně i jako doporučenou četbu studentům.

15.06.2022 5 z 5

Baletky Baletky Miřenka Čechová

Naprosto skvělá! Tenhle styl psaní prostě můžu. A jestli byla autobiografická alespoň desetina z toho, tak.. uuuf. Neskutečný. Doporučuju.

11.09.2020 5 z 5

Vytěženej kraj Vytěženej kraj Veronika Bendová

Neurazí.. Ale moc mě to nenadchlo. Takový "cestopis" po Sudetech, kdo se trochu zajímá, není tím krajem překvapen. Jakási lovestory přemoudřelého Huga, idola všech dívek a žen, a Ireny, která vedle něj působí trochu hloupě, a mezi obyvateli severu zase jako snob.

08.06.2020 3 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Velmi dobrá detektivka. Nejdříve jsem si říkala, co to bude. Jestli si bude hrát na severskou krimi a jak se s tím popasuje. Ale smekám. Rozuzlení se mi líbilo, vše pěkně zapadlo. Mohu s klidem doporučit.

07.11.2019 4 z 5

Nebe pod Berlínem Nebe pod Berlínem Jaroslav Rudiš

Perfektní. V létě jsem byla poprvé v Berlíně a určitě plánuji se tam ještě podívat. To město mi učarovalo. Stejně tak i tenhle neotřelý román. Doporučuji.

07.10.2019 4 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Překvapivě velice dobrá detektivka. Překvapivé je to pro mě - českým autorům se spíše vyhýbám. Ale tahle se mi líbila. Obsahuje tolik dějových linek, že u jiného autora by to vydalo na knihy dvě. Nenechá vás se nudit. Mohu doporučit, nenáročné odpočinkové čtení.

14.08.2018 4 z 5

Ostrov Entry Ostrov Entry Peter May

Kniha je napsaná dobře, pěkným jazykem, popisy přírody a historie jsou výborné. Ale příběh je pohádka, hlavní hrdina nudný a motiv ke zločinu je vyloženě nesmysl. Za mě ne.

28.12.2016 2 z 5

Vango Vango Timothée de Fombelle

Jsem nadšená. Přesně tenhle styl psaní a dobrodružství se mi strašně líbí, zasazení děje do 20. a 30. let je super. Sice jsem už trochu starší a proč po Vangovi pořád "jdou", mi bylo jasné od začátku, ale příběhu to nic neubralo. Ke konci mě trochu rozčilovalo, jak se hlavní postavy neustále míjí, ale nakonec to dospělo do zdárného konce. Využití reálných postav mě taky nadchlo. Prostě paráda!!

04.08.2015 5 z 5

Tyranie: 20 lekcí z 20. století Tyranie: 20 lekcí z 20. století Timothy Snyder

Za mě skvělá a znepokojivá kniha, líbila se mi moc. Doporučuji všem.

12.05.2023 5 z 5

Plachetnice na vinětách Plachetnice na vinětách Jiří Hájíček

Co to mělo být..? Žádný děj, žádné rozuzlení, kostrbaté dialogy..? Naprosto nesnesitelné postavy (mít takovou sestru, tak to potěš teda). Velmi mě to nudilo. Škoda, jiné knihy pana Hájíčka mě bavily.

21.02.2023 2 z 5