Maki21 Maki21 komentáře u knih

Ztracené dcery Ztracené dcery Joy Ellis

Parádní kniha, přečetla sem jí na jeden nádech. Obvykle krimi nemusím ale tahle kniha mě ihned vtáhla do děje a chtěla jsem zjistit co nejdříve jak příběh dopadne.

22.08.2021 5 z 5

Obchodníci se strachem: Průvodce skeptika po klimatické apokalypse Obchodníci se strachem: Průvodce skeptika po klimatické apokalypse Vítězslav Kremlík

Kniha je velmi kontroverzní ale mě se líbila tím že se autor nebál poukázat na to jak nás ovlivňují média a že nemůžeme věřit všemu co nám odborníci tvrdí. Velmi mě zarazilo jak autor popisuje že vědci už nejsou nezávislý a publikují na základě toho kdo jim platí. Kniha nádherně poukazuje na to že svět není černobílý a informace je opravdu potřeba si ověřovat i když to bude stát více našeho času.

23.07.2021 4 z 5

Remade Remade Alex Scarrow

Kniha je velmi čtivá. Já bych jí osobně nenazvala jako Stephen King pro děti, to mi přijde lehce přitažení za vlasy ale jinak se kniha dá přečíst jedním dechem. Postapokalyptické prostředí mám moc ráda a těším se až si přečtu další díl.

02.06.2021 5 z 5

Nájezdník z Pustiny Nájezdník z Pustiny Tomáš Sekerka

Kniha pro mě osobně byla velmi zajímavá, rozhodně to bylo téma které nečtu každý den a pro zpestření ideální. Ačkoliv ze začátku mi přišla lehce nudná, a to z důvodu že nejsem fanoušek moc válečných témat. Tím mám na mysli že občas místo příběhu se tam dopodrobna popisovali tipy zbraní a způsob boje, což já preferuji raději ten příběh. Ale závěr byl strhující, přečetla sem ho na jeden dech a doufám že se dočkám pokračování.

03.05.2021 4 z 5

Milé dítě Milé dítě Romy Hausmann

Ze začátku mě kniha lehce nudila, nejnapínavější byl konec. Kniha je krátká takže se dá v pohodě přečíst do týdne ale bohužel jí asi nezařadím do kategorie přečíst znovu.

03.08.2020 2 z 5

Polární stanice Polární stanice Matthew Reilly

Od knihy jsem neměla žádné očekávání, přesto mě hned od začátku velice zaujala. Poutavá kniha odehrávající se v pustině na Antarktidě. Pokud máte rádi dobrodružství a knihy "lehce ve stylu" Jamese Bonda. Je to přesně pro vás. Knihu doporučím všem kteří rádi čtou neuvěřitelné příběhy které se ale můžou stát skutečností pokud se nad nimi člověk zamyslí.

11.05.2020 5 z 5

Teorie vraždy Teorie vraždy Andrew Mayne

Opět mistrovské dílo od autora Andrewa Mayne. Začátek poněkud nudný ale konec opět strhující jako vždy. Konec lehce otevřený, takže se nemůžu dočkat na podzim na další knihu.
Pokud jste četli předešlé knihy tato se vám bude určitě také líbit.

01.04.2020 5 z 5

Skleněná těla Skleněná těla Erik Axl Sund

I když se kniha zdá zpočátku nudná, tak je dobré si počkat na závěr. Vyvrcholení celého příběhu mě naprosto šokovalo. Musíte mít trpělivost, a kniha svým neuvěřitelným vás odmění. Ideální pro lidi kteří mají rádi trochu psychologie, a zajímají se proč se najednou zvedne vlna sebevražd teenagerů. Kniha je pro náročnější diváky a rozhodně to není mainstreamová četba.

23.06.2019 5 z 5

Teď, nebo nikdy Teď, nebo nikdy Harlan Coben

Moje druhá kniha od H. Cobena a opět pecka. Za
tím můj nejoblíbenější současný autor. Napínavé od začátku do konce. A samozřejmě neuvěřitelný konec.

10.03.2019 5 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Kniha mě velice zasáhla i když S. King není můj oblíbený autor, tato kniha je neuvěřitelná. Konec mě nejvíce dostal, člověk celou dobu čeká jak to dopadne a pak BUM...prostě masakr. Nedoporučuji pro slabší povahy, i já co mám silný žaludek jsem měla občas problém.

25.01.2019

Obyčejné lhářky Obyčejné lhářky Louise Guy

Úžasné, čtivé, dech beroucí, nápadité....to a ještě mnohem víc se mi vybaví při názvu této knihy. Nádherný romantický příběh, plný zápletek a závěr? Neuvěřitelně romantický. Jednoduše nádhera.

05.05.2024 5 z 5

Kudy kráčel zločin Kudy kráčel zločin Hana Hlušičková

Jsem velkým milovníkem těchto témat jako jsou zločiny v 90. letech a kmotři z podsvětí a proto jsem velice ráda že jeden z nejslavnějších českých detektivů vydal tuto knihu. Krásně čtivé a rozdělené do ucelených kapitol které nakonec dodají rámcový obraz toho jak to ve skutečnosti bylo. A fotodokumentace na konci knihy je jenom třešnička na dortu.

08.04.2024 5 z 5

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

(SPOILER) Chtěla jsem knihu která bude erotická a zároveň odlehčená tematicky na léto. Obojího se mi dostalo ale osobně by mi nevadilo kdyby tam bylo více sexuálních scén. "Vtipná pointa" že jeho banán je opravdu míněné jako to ovoce mi moc vtipná nepřišla. Občas padly zajímavé dialogy ale byly hrozně předvídatelné stejně jako závěr celé knihy. Rozhodně nemám v plánu číst pokračování.

15.08.2023 3 z 5

Pornovláska Pornovláska R. R.

(SPOILER) Kniha mě zaujala svou obálkou a doufala sem že nás vezme do zákulisí pornoprůmyslu. Stalo se tak ale velmi okrajově a stal se z toho další zamilovaný román který ještě ani nemá ukončený konec a naznačuje pokračování. Další knihu si rozhodně nekoupím a můžu jí označit za velké zklamání.

18.05.2023 1 z 5

Proč spíme Proč spíme Matthew Walker

Hezky napsaná kniha, každý si z ní asi vezme něco jiného ale rozhodně velký přínos v oblasti co všechno spánek ovlivňuje. Rozhodně jsem začala přemýšlet jinak o svých spánkových zvyklostech.

26.02.2023 5 z 5

Vzorná chůva Vzorná chůva Sheryl Browne

(SPOILER) Ze začátku mi kniha přišla jako průměrná, podobných v posledních letech vychází mnoho. Ale závěr byl fascinující, kam se posunuli hlavní postavy, jak se doopravdy vykreslí chůva a závěr který naznačuje že není všemu konec. Autorka nádherně popsala psychologii ženy která byla v dětství zneužita, následně měla problémy se kterými jí nikdo nepomohl a ona jediný způsob řešení znala násilí. Knihu ke konci nelze odložit.

14.01.2023 5 z 5

Zrůdy s lidskou tváří Zrůdy s lidskou tváří Carol Anne Davis

Velice zajímavá kniha, nejvíc mě nadchlo že zde bylo uvedeno co se stalo s vrahy. Dost často se totiž nedozvíte jak to s nimi dopadlo a zde bylo vše krásně popsáno a vysvětleno, u některých případů dokonce byl psychologický rozbor daných osobností.

04.12.2022 4 z 5

Tanec skalpelů Tanec skalpelů Jenny Milewski

(SPOILER) Kde začít, smekám před autorkou protože napsat dobrý horor ve světě kde máme Stephena Kinga je obtížné ale tady se to povedlo. Upřímně první polovinu knihy jsem se hrozně nudila ale potom když přišel zvrat ve formě zabijáckého jednovaječného dvojčete, které bylo násilím odstraněno z původní rodiny jakože wow. A závěr kdy je detailně popisován finálový zápas mezi oběma bratry a nakonec kdy člověk vlastně ani neví kdo přežil. Za mě pecka.

22.10.2022 4 z 5

Dívka pod hladinou Dívka pod hladinou Andrew Mayne

Ačkoliv Andrew Mayne patří mezi mé oblíbené autory, nová hrdinka mě moc nebaví. Příběh je relativně předvídatelný a nepřináší žádné velké překvapení. Za mě celkem zklamání a budu velice přemýšlet zda budu pokračovat v další sérii.

06.06.2022 2 z 5

Dolores Claiborneová Dolores Claiborneová Stephen King

Ačkoliv Stephena Kinga mám velice ráda, tato kniha mě nijak nenadchla a ani nebavila. Vyprávění jedné osoby probíhající jako dlouhý monolog mi přišel velice nudný. Upřímně musela jsem se přemlouvat abych knihu vůbec dočetla.

12.10.2021 1 z 5