makacek makacek komentáře u knih

Velká samota Velká samota Kristin Hannah

Precetla jsem behem 2,5 dne. Silny pribeh. Tvrda realita. Nemohla jsem se od toho odtrhnout. Uzasny popis zmeny, kterou s vami muze udelat prostredi, okolnosti.

25.12.2020 5 z 5

101 minut 101 minut Štěpán Kopřiva

Když se sourozenec zmínil, že kniha je z prostředí metra, ve kterém pracuje tak jsem neváhala. Zde zmiňovaný rejstřík použitých "odborných" termínu na konci mi byl k ničemu, protože jsem knihu měla v elektronické podobě. Ale vtáhla mě tak do děje že jsem i na aktivní dovolené knihu přečetla během dvou dní. Mě styl vyhovoval. Bylo to napínavé od začátku do konce a nešlo přestat číst.

07.08.2022 5 z 5

Mé hodnocení je ovlivněn tím že mám kladný vztah k cyklistice a popisy těch cest a hlavně motivace k nim...

22.09.2022 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

již druhá úžasná kniha této autorky. Už vyhlížím další. Opět vlastně obyčejný příběh obyčejné rodiny, provázaný napříč obdobím, místem i režimy. Četlo se to samo.

15.01.2020 5 z 5

Z tech par knih o seberozvoji a sebevzdelani, ktere jsem cetla, je tato asi nejlepsi. Vse v ni psane pusobi uprimne a je to drze servirovano bez prikras a slozitych pojmu z psychologie a jinych ved. Jsem pesinista a vyhovovalo mi, ze konecne nekdo nerika otrepane "usmivej se na svet, vfati ti to a vsechno bude fajn". Jo a proto se to asi tak dobre cte ????

25.11.2018 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Téma zajímavé, čtivé, ale pořád jsem se musela dívat zde na popis, zda se nejedná o young adult literaturu. Chvílemi mi hrdinka, které mělo být snad kolem 35, přišla spíše jak 20 letá. Na mě trochu moc přímočaré, žádné velké "čtení mezi řádky", vše naservírované jako na zlatém podnose.

05.05.2023 3 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Přesně to, co jsem od knížky očekávala. Pozitivní, lehké čtení na dovolenou.

13.09.2021 4 z 5

Blackout – Zítra bude pozdě Blackout – Zítra bude pozdě Marc Elsberg (p)

Toto se mi dost libilo. Tema energetiky je mi blizke. Asi prehodnotim vybaveni a zasoby v domacnosti.

26.01.2020 5 z 5

Ve spárech Aljašky Ve spárech Aljašky Jan Kopka

úžasný cestopis, z úžasného mrazivého prostředí, od úžasného autora/cyklisty. Má již více a knih a žádná mě teda neoslovila jako tato, ale i tak stojí za přečtení. Je to možná tím, že tuto jsem četla jako první a celá se věnuje jednomu závodu.

05.04.2019 5 z 5

Nikdo není sám Nikdo není sám Petra Soukupová

Za mě výborný pohled do hlavy všech zúčastněných. Jako matce dvou dívek mě trochu děsil pohled dospívající dívky....

06.08.2023 5 z 5

Děti nade vše Děti nade vše Delphine de Vigan

Úplně mě mrazilo. Nejen z představy zmizeni dítěte. Doporučuji přečíst každému rodiči, ať už je jakýkoliv.

13.02.2023 5 z 5

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

Zabavne cteni. Me zaujaly hlavne rozdily u jednotlivych narodnosti. Nejen v pristupu ke stoparum

28.04.2022 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Jednotlive pribehy dobre, cetlo se to samo. Propojeni pribehu super, ale porad jsem cekala na nejake shrnuti, konec, jako to vse je spojene, jak to dopadne. Protoze u posledniho pribehu uz jsem nevedela, jak to bylo v prvnim pribehu. Ten otevreny konec me osobne dost zklamal.

20.09.2021 3 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Prvni kniha od tohoto autora. Velice me to prekvapilo. Fyylozoficke, depresivni, nemohla jsem se od toho odtrhnout.

28.03.2019 5 z 5

Knihkupectví u jezera Knihkupectví u jezera Jenny Colgan

Kniha splnila očekávání. Příběh po povedený, dopadlo to jak mělo. Taková pohádka. :-)

02.11.2022 4 z 5

Bulbem záchranáře Bulbem záchranáře Vít Samek

Pobavi, pouci

28.10.2021 5 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Miloucke, presne to co jsem cekala

04.07.2021 4 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Lehke, romanticke... presne to co clovek od takove knihy ceka

07.06.2021 4 z 5

Projekt manželka Projekt manželka Graeme Simsion

Výborně ctiva kniha. Nevim, zda chovani hrdiny 100% odpovida zminene poruse, ale byl mi tak sympaticky ????

10.01.2020 5 z 5

Můj příběh Můj příběh Michelle Obama

Kniha ukazuje, jak se muze zivot beznych obcanu zmenit k nepoznani. Diky stesti a snaze jedince. Takovy americky sen. Vylliceni zivota v bilem dome se vsemi jeho starostmi, strasti, ale i drobnymi radostmi v kazdodenim maratonu. Kniha se krásně cte (dobry preklad?). Jednoznacne doporucuji k precteni.

13.09.2019 5 z 5