MaJa264 MaJa264 komentáře u knih

Bohemia Bohemia Jan Svěrák

Nic než nuda a ztráta času. Nechápu moji posedlost dočítat i hloupé knihy do konce.

19.08.2022 odpad!

Špinavá tajemství Špinavá tajemství Helen Cooper

Podobný styl psaní jako Shari Lapena, což nemusím. Ale jako obvykle dočítam až do konce, místo v mojí knihovně nedostane, knihu nemusím číst znovu.

30.05.2024 2 z 5

Nejtemnější hodina Nejtemnější hodina Barbara Erskine

Krásný a dojímavy příběh.

10.05.2024 5 z 5

Mrtvý muž přichází Mrtvý muž přichází Paul Finch

Autor je pro mne objev roku, už se dívám po předchozích dílech. Děj napínavý, místy hororový. Super čtení.

10.04.2024 5 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

První dílo této autorky,které jsem si dopřála, v audioknize, a pro mne neskutečná nuda. Stále dokola to samé a jestli přeskočite pár kapitol, nic podstatného se neudalo. Ale jinak dobré pro usínání.

03.02.2024 odpad!

To je tvá smrt To je tvá smrt Peter James

Začátek série super, ale čím dál tím víc jde úroveň níž. Přeskakovala jsem celé rozvlacne pasáže. Vadila mi i přemíra citoslovcu auuu, jeee..., název případů. Snad překladatel pospíchal.

25.11.2023 3 z 5

Obr z mlhy Obr z mlhy Jérôme Loubry

Pro mě zklamání, na rozdíl od knihy Krvavé stíny. Na Útočiště se teprve chystám.

02.09.2023 3 z 5

Pouť oběšenců Pouť oběšenců Pavel Hrdlička

První kniha, která se mi od tohoto autora dostala do rukou a hned jsem jí propadla. Kouzlo středověké Prahy a jejích postav, napětí i humor, úžasné kresby... Moc pohodové čtení. Určitě nezůstane u této jediné.

28.10.2022 5 z 5

Až moc blízko Až moc blízko Eleanor Moran

Zdlouhavé, nudné. Stálo mě hodně námahy dočíst knihu do konce.

30.04.2022 1 z 5

Terapeutka Terapeutka Helene Flood

Hodně zdlouhavé,, docela nuda, ale při audioknize se dobře usínalo.

15.04.2024

Jen jednou dostat šanci Jen jednou dostat šanci Ladislav Vostárek

Asi úplně nechápu tak vysoké hodnocení knihy, kde se střídá machismus s ublíženectvim. Možná proto že jsem Katapult a pana Vostarka nikdy nemusela. Knihy od Františka Ringo Čecha jsou aspoň vtipné.

14.03.2024 odpad!

Smrt ve vrbové čtvrti Smrt ve vrbové čtvrti Frédéric Lenormand

Bohužel s původním soudcem Ti od Roberta van Gulika to má málo společněho. Moje první a také poslední kniha od pokračovatele F. Lenormanda.

23.02.2024 1 z 5

Poslední na řadě Poslední na řadě Helen Fields

Pro mne po dokonalé sérii naprosté zklamání, jako by to napsal někdo jiný.

09.01.2024 3 z 5

Perníková chaloupka Perníková chaloupka Carin Gerhardsen

Těšila jsem se na novou krimi sérii, ale po přečtení Perníkové chaloupky mi to stačilo
Kdo četl Oběť bez tváře pochopí. Podobně téma, ale tady jen nuda, neschopný inspektor, předvídatelny konec a plno zbytečně omáčky. Opakovaně popisy příkoří, popisy připrav večeří, seznam spolužáků i s adresami. K čemu to? Asi aby autorka nějak zaplnila necelých 300 stran knihy....

05.09.2023 4 z 5

Led Led John Kåre Raake

Nuda, nuda, nuda.. Děj se táhne jako sirup,
Pořád dokola to samé, po dlouhé době knha, kterou jsem nebyla schopna dočíst.

11.03.2023 odpad!

Ledové objetí Ledové objetí Paullina Simons

Zápletka je zajímavá a napínavá. Dávám 4 hvězdičky za poněkud zdlouhavý děj.

14.01.2023 4 z 5

Přiznání Přiznání Jo Spain

Zdlouhavé a ke konci nudné, měla jsem co dělat, abych knížku dočetla.

07.12.2022 1 z 5

Ohnivý anděl Ohnivý anděl Yrsa Sigurðardóttir

U Yrsy je to vždy kombinace detektivky a hororu prostoupene mrazivou atmosférou severu. Za mně 5 hvězdiček.

10.08.2022 5 z 5

Stíny jezera Stíny jezera Rachael Blok

Námět dobrý,ale jinak zdlouhavé a nudné. Měla jsem co dělat, abych knížku dočetla.

05.08.2022 odpad!