MadlenkaM MadlenkaM komentáře u knih

Proč muži milují potvory a hodným holkám zůstanou oči pro pláč Proč muži milují potvory a hodným holkám zůstanou oči pro pláč Sherry Argov

Tuto knihu doporučuji všem ženám! Rozhodně se vyplatí přečíst.

15.06.2016 5 z 5

Lék jako modla - Předpis na nežádoucí účinky a na smrt Lék jako modla - Předpis na nežádoucí účinky a na smrt John Virapen

Kniha je zajímavá. Zároveň působí dosti chaoticky. Hodně z informací, které autor uvádí se dá obtížně dohledat. Ovšem na základě toho nechci nijak tvrzení uvedená v knize zpochybňovat. Jen to chce po dočtení začít hledat a nespoléhat se jen na Johna Virapena. Koneckonců, záměr proč knihu napsal mi je záhadou, jelikož neměl 35 let problém se svědomím a v roce 2009 to s ním najednou pohlo... Takže kdo ví, co se za tím proč autor tuto knihu napsal skrývá.

13.06.2016 3 z 5

Odhalte lháře Odhalte lháře Philip Houston

Doporučuji každému, návody v knize jsou uplatnitelné ve všech směrech.

06.06.2016 5 z 5

Mžik Mžik Malcolm Gladwell

Výborná kniha, která se skvěle čte. Fascinující, překvapivá, založená na faktech. Je pochopitelná i pro laika. Zároveň lidem, kteří se o psychologii zajímají ve svém volném čase, může hodně dát. Rozhodně doporučuji těm, kteří chtějí být jedněmi z nejlepších ve svém oboru, ať už se jedná o cokoliv. Navíc nabízí nástin a zároveň pochopení pro jednání lidí.

28.05.2016 5 z 5

Snadná cesta jak přestat kouřit Snadná cesta jak přestat kouřit Allen Carr

Můžu jen doporučit! Už 3/4 roku nekouřím a jsem maximálně spokojená. :-)

19.05.2016 5 z 5

Miluj blížneho svojho Miluj blížneho svojho Erich Maria Remarque (p)

Já mám Remarqua strašně ráda. Píše moc hezky. Patří k mým nejoblíbenějším autorům. A tato kniha mě v tom jen utvrdila. Krásný je popis vztahu mezi Kernem a Ruth. Celkově se mi líbí tehdejší vztahy, pokud se jedná o ty kladné vůči uprchlíkům. A celkově ta doba byla něčím okouzlující a zvláštní. Těžko popsat, rozhodně doporučuji přečíst.

13.05.2016 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Nádherné obohacující dílo. Popravdě jsem závěr knihy obrečela. Tak skvěle napsaná je tato knížka.

02.05.2016 5 z 5

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Velmi krásně vymyšlený příběh s výborným dějem. Doporučuji.

Malý strom Malý strom Asa Earl Carter

Nádherný příběh. Pro milovníky zvířat a přírody něco fantastického!!!

Jonathan Livingston Racek Jonathan Livingston Racek Richard David Bach

Hezký příběh, který umožňuje každému uletět vysoko do oblak a dát tak životu krátkodobý, leč slastný smysl.

Cesty z úzkosti a deprese Cesty z úzkosti a deprese Heinz-Peter Röhr

Röhr je výborný spisovatel, který se dá velice snadno a rychle přečíst. Jeho knihy jsou pro širokou veřejnost a je to jedna z těch knih, které doporučuji pro zahájení boje s depresí a úzkostí. Ovšem chtěla bych dodat, že přečíst jen tuto knihu nestačí.

Uzdrav svá vnitřní zranění Uzdrav svá vnitřní zranění Lise Bourbeau

Je to obohacující kniha, jedna z těch psychologických, ze které mi v hlavě zůstalo alespoň něco.

24.02.2016 5 z 5

Kniha je naprosto k ničemu. Poskytuje sice rady,jak být šťastný, ale ty rady Vám nepomohou... Není totiž důležitý cíl, ale cesta... Což málokdo chápe.

24.02.2016 1 z 5

Bratři Karamazovi Bratři Karamazovi Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Opravdu zajímavý příběh s krásně vybarvenými charaktery postav. Přečteno jedním dechem na dovolené v Chorvatsku.

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Krásná, filosofická kniha, která v sobě skrývá doslova poklad.

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Sluha Saturnin je mým hrdinou i dvojčetem v jednom. Skvělé zábavné čtení. :-)

24.02.2016 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Překvapila mě autorova nadčasovost! Výborná kniha, přečetla jsem jí prakticky okamžitě. 4 hvězdy dávám jen proto, že je kniha depresivní a nevyvolala ve mě nadšení, jako jiné. Jinak doporučuji.

24.02.2016 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Nemohu tuto knihu hanit, zároveň však ani pochválit. Nedá se říct, že to co se tam píše vystihuje fetování a život feťáka, ale zároveň to nemohu ani vyvrátit. Myslím, že je to hodně individuální a záleží na člověku, jak to umí podat. Chybí mi tam myšlenkové pochody, vnitřní boje, emoce... Je to jako se dívat na svět skrz tlusté sklo. Pro mě jako bývalého uživatele drog to je lehce podprůměrná kniha, co se drogové problematiky týče.

24.02.2016 3 z 5

Dášeňka čili Život štěněte Dášeňka čili Život štěněte Karel Čapek

Krásná knížka s nádhernou duší. :-)

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Velmi hezký příběh vedoucí k filosofickým úvahám.