MadlenkaM MadlenkaM komentáře u knih

Radost z nedokonalosti Radost z nedokonalosti Damon Zahariades

Sice jsem se v knize nedozvěděla nic nového, ale oceňuji, že je krátká, nezabíhá do přílišných technických detailů a dá se přečíst za pár hodin.
Tudíž ji ve své knize vítám jako skvělého pomocníka pro případ, že bych si chtěla v krátkosti připomenout, co že to mám vlastně za problém.

30.04.2024 4 z 5

Svoboda sebezapomnění. Cesta k pravé křesťanské radosti Svoboda sebezapomnění. Cesta k pravé křesťanské radosti Timothy Keller

Četla jsem tu knihu už třikrát a nemohu si pomoci, hrozně se mi líbí. Myslím, že na zvědomění existence ega je to skvělý pomocník. Zen (

07.02.2024 5 z 5

Bez tebe Bez tebe Pavel Růžek

Nejdřív jsem si myslela, že mě ani dílo nebude bavit.
Nečtu knihy tohoto typu, nedokážu se ve většině případů vyrovnat se syrovostí, se kterou jsou některé části díla úzce spjaté.
Ale v těch nejvíc „pudově nízkých pasážích jsem nakonec objevila jakési kouzlo.
Četlo se mi to nakonec skvěle. Až mě mrzelo, že už je konec.

18.01.2024 5 z 5

Alchymista Alchymista Vladislav Vančura

Skvěle napsaný příběh, autor vystihnul tehdejší dobu pomocí dialogů mezi jednotlivými postavami. Líbil se mi i přesah do dnešní doby.

16.01.2024 5 z 5

Květy slunce Květy slunce Rupi Kaur

Skvělé ilustrace, silný příběh, hodně mi kniha pomohla urovnat si myšlenky a uzavřít určité kapitoly mého života.

02.10.2023 5 z 5

Báječná léta pod psa Báječná léta pod psa Michal Viewegh

Je skoro osm hodin ráno a já si teď můžu spokojeně lehnout. Bylo to skvělý! Doufám, že vždycky zůstane pár takových…

08.11.2022 5 z 5

Dvanáct bajek Dvanáct bajek Jan Křesadlo (p)

Fakt se mi líbí styl, jakým autor přenáší svou vlastní zkušenost a pohled. Krása!

01.11.2022 5 z 5

Doktor Proktor a vana času Doktor Proktor a vana času Jo Nesbø

Skvělý příběh! Žádná 100x ohraná „pohádka“, ale fakt originální kus. Četlo se to samo, lehce a svižně. Moc se mi kniha líbila.

30.10.2022 5 z 5

Když jde malý bobr spát Když jde malý bobr spát Jan Vodňanský

Asi moje první knížka, co jsem si četla. :-)

06.08.2022 5 z 5

Žít jako single Žít jako single * antologie

Tohle bylo fakt příšerný... VŽDYCKY dočítám krátké knihy, ale tohle jsem vážně málem nedala.

16.06.2022 odpad!

Krásné zelené oči Krásné zelené oči Arnošt Lustig

Kniha mě moc nebavila. Přišlo mi to nesmírně dlouhé a místy jsem se v textu ztrácela. Asi tím, jak mě to nebavilo. Navíc je to těžké téma. Asi na to člověk musí mít náladu. Škoda. Doufám, že další knihy od autora budou lepší.

14.06.2022 1 z 5

Darda Darda Irena Dousková

Fakt se mi líbilo podání, které autorka zvolila. Mám ráda tenhle ironický popis, se kterým se dosti ztotožňuji. Vlastně to vystihuje syrovost života ve vší svojí „kráse“.

13.06.2022 4 z 5

Šťastný princ (1 pohádka) Šťastný princ (1 pohádka) Oscar Wilde

Skoro jsem se rozbrečela... Je to tak hluboký, smutný a přitom vlastně krásný příběh.

Ledový zámek Ledový zámek Tarjei Vesaas

Emočně mě kniha docela vyždímala, ale bylo to fajn. :-)

Tajemný hrad v Karpatech Tajemný hrad v Karpatech Jules Verne

Knihu jsem četla před lety a úplně mě neoslovila. Škoda.

13.06.2022 2 z 5

Ďábel a slečna Chantal Ďábel a slečna Chantal Paulo Coelho

Líbilo se mi obrazné vyjádření dobra a zla v podobě napínavého příběhu. Četlo se to samo.

13.06.2022 4 z 5

Valkýry Valkýry Paulo Coelho

Už jen samotný příběh je zajímavý, ačkoliv je vlastně asi neuvěřitelný... Těžko se mi kniha hodnotí, nejsem věřící, ale měla jsem tenkrát s knihou mystický zážitek. Dodnes si to nedokážu racionálně vysvětlit... Asi si to přečtu zas. :-)

Kafka na pobřeží Kafka na pobřeží Haruki Murakami

Tohle je jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla!!! Byla mou první od pana Murakamiho a tolik mě pohltila, že jsem se „probrala“ až za několik hodin. Nedokážu ani slovy popsat, jak skvělá kniha to je. Doporučuji si ji přečíst, nebudete litovat.

Malá duše a Slunce Malá duše a Slunce Neale Donald Walsch

Knihu jsem dostala od mamky jako malá. Myslím, že je fajn, že mi k ní nic neřekla a že mě nechala si ji v klidu přečíst a udělat si vlastní názor. Musím uznat, že byla krásná a citlivá a hodně mě tehdy zasáhla. Nedokážu popsat, co se ve mně odehrávalo, ale bylo to neskutečně velké a nemělo to žádné hranice. Dnes už bych měla vše ovlivněné tím, co jsem za život poznala a zažila, ale tenkrát jsem si to mohla hezky užít...

Paní Láryfáry Paní Láryfáry Betty MacDonald

Knihu jsem dostala v dětství a byla báječná a tak zábavná! Miluji ty barvité popisy. Všechno jsem si díky tomu dokázala představit do nejmenšího detailu. :-) Ráda si knihu kdykoliv zase přečtu. A moje děti ji dostanou taky. Je to srdcovka.