MadlenkaM MadlenkaM komentáře u knih

Krásné zelené oči Krásné zelené oči Arnošt Lustig

Kniha mě moc nebavila. Přišlo mi to nesmírně dlouhé a místy jsem se v textu ztrácela. Asi tím, jak mě to nebavilo. Navíc je to těžké téma. Asi na to člověk musí mít náladu. Škoda. Doufám, že další knihy od autora budou lepší.

14.06.2022 1 z 5

Ďábel a slečna Chantal Ďábel a slečna Chantal Paulo Coelho

Líbilo se mi obrazné vyjádření dobra a zla v podobě napínavého příběhu. Četlo se to samo.

13.06.2022 4 z 5

Valkýry Valkýry Paulo Coelho

Už jen samotný příběh je zajímavý, ačkoliv je vlastně asi neuvěřitelný... Těžko se mi kniha hodnotí, nejsem věřící, ale měla jsem tenkrát s knihou mystický zážitek. Dodnes si to nedokážu racionálně vysvětlit... Asi si to přečtu zas. :-)

13.06.2022 5 z 5

Šli červotoči do houslí Šli červotoči do houslí Jiří Dědeček

Knihu mám od dětství. :-) A pořád je báječná. Dodneška si pamatuji tu básničku o červotočích a o prasátku. Občas je mamce recituji v nostalgických chvílích... Pořád s tím naivním dětským přednesem.

13.06.2022 4 z 5

Rájem i peklem Rájem i peklem Otakar Batlička

Dobrodružné čtení pro mládež. Chápu, že pro někoho je to nostalgické. Jako prvočtenář však v dnešní době takové nadšení z povídky nemám. Bylo to vcelku slabé.

02.05.2022 2 z 5

Tajemství obrazárny Tajemství obrazárny Emil Vachek

Pohodová detektivka. Nic světového, ale rozhodně neurazí.

01.05.2022 3 z 5

Ideální manžel Ideální manžel Oscar Wilde

Skvělá nenáročná kniha s kapkou napětí a humoru. Četla se sama.

23.04.2022 5 z 5

Jménem krále Jménem krále Vlastimil Vondruška

Vcelku zajímavá historická detektivka. Byla jsem napjatá jak kšandy.

07.04.2022 5 z 5

Citová výchova Citová výchova Gustave Flaubert

No, málem jsem to ani nedočetla. Vlastně skoro ani nevím, o čem kniha byla, jak byla nezáživná.

04.12.2021 2 z 5

Malý Mikuláš Malý Mikuláš René Goscinny

Knihu jsem četla v dětství. A stejně jako tenkrát, i teď se mi kniha moc líbila. A přiznávám, že jsem se při čtení i nahlas smála.

07.10.2021 5 z 5

Pohár od Pánaboha Pohár od Pánaboha Ota Pavel

Hned první příběh mě chytil, četlo se to jako po másle. Pokračovala jsem dal a dál... Jenže s ubývajícími stránkami mi přibývala tíha na hrudi. Bylo to mrazivě pravdivé, skrývalo se v tom mnoho ze života. Chvíli jsem pak knihu měla odloženou vedle postele. Chyběla mi odvaha ji dočíst. Ale přesto jsem se do ní dnes pustila. Kupodivu poslední povídky už byly daleko příjemnější a tak mám vlastně z knihy vcelku dobrý pocit.

07.10.2021 5 z 5

Švestka a zloděj klobásek Švestka a zloděj klobásek Gill Lewis

Pohádka nebyla úplně nejhorší, ale přišla mi trochu prvoplánová a nedotažená. Pomineme-li ovšem děj, tak má kniha velké plus. Jsou to krásné akvarelové ilustrace.

03.10.2021 2 z 5

Věřitelé Věřitelé August Strindberg

Kniha je skvěle napsaná, jen se mi nelíbí obsah. :)

07.01.2017 4 z 5

Neviditelný Neviditelný Herbert George Wells

Poutavý příběh.

04.01.2017 5 z 5

Noc trifidů Noc trifidů Simon Clark

Příběhy o Triffidech se mi prostě nelíbí... Přijde mi to celé takové zmatené.

17.06.2016 1 z 5

Ani ryba ani rak Ani ryba ani rak Jana Bryndová

Bohužel příběh i zpracování nic moc. Autorka v jednu chvíli dokonce zapomněla, že kartářky muž je na invalidním vozíku. A podobných omylů je v knize víc. Přijde mi, že je kniha odbytá.

17.06.2016 2 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Nádherná filosofická kniha s poutavým příběhem. Rozhodně vlévá energii do žil. :-)

16.06.2016 5 z 5

Proč muži milují potvory a hodným holkám zůstanou oči pro pláč Proč muži milují potvory a hodným holkám zůstanou oči pro pláč Sherry Argov

Tuto knihu doporučuji všem ženám! Rozhodně se vyplatí přečíst.

15.06.2016 5 z 5

Lék jako modla - Předpis na nežádoucí účinky a na smrt Lék jako modla - Předpis na nežádoucí účinky a na smrt John Virapen

Kniha je zajímavá. Zároveň působí dosti chaoticky. Hodně z informací, které autor uvádí se dá obtížně dohledat. Ovšem na základě toho nechci nijak tvrzení uvedená v knize zpochybňovat. Jen to chce po dočtení začít hledat a nespoléhat se jen na Johna Virapena. Koneckonců, záměr proč knihu napsal mi je záhadou, jelikož neměl 35 let problém se svědomím a v roce 2009 to s ním najednou pohlo... Takže kdo ví, co se za tím proč autor tuto knihu napsal skrývá.

13.06.2016 3 z 5

Cesty z úzkosti a deprese Cesty z úzkosti a deprese Heinz-Peter Röhr

Röhr je výborný spisovatel, který se dá velice snadno a rychle přečíst. Jeho knihy jsou pro širokou veřejnost a je to jedna z těch knih, které doporučuji pro zahájení boje s depresí a úzkostí. Ovšem chtěla bych dodat, že přečíst jen tuto knihu nestačí.

24.02.2016 5 z 5