Šli červotoči do houslí

Šli červotoči do houslí https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/238036/bmid_sli-cervotoci-do-housli-238036.jpg 4 31 6

Šli červotoči do houslí, pěkně se do nich zakousli… Krmili jsme racky kamením a klacky… Na to našem dvorečku dostal čuník horečku… A spousta jiných potrhlých příběhů ve verších s hravými ilustracemi animátorky Anety Žabkové. Co básnička, to legrační a barevný obrázek! Mnohé z veršů se už staly legendami, však také první vydání knihy v roce 2001 bylo vyznamenáno cenou IBBY za užití nonsensu v poezii. Knížka je sice určena hlavně dětem, ale praštěnými nápady potěší i dospělé.... celý text

MadlenkaM
13.06.2022 4 z 5

Knihu mám od dětství. :-) A pořád je báječná. Dodneška si pamatuji tu básničku o červotočích a o prasátku. Občas je mamce recituji v nostalgických chvílích... Pořád s tím naivním dětským přednesem.

Páájinka
18.10.2020 3 z 5

Občas je to docela vtipné.

muchomurka
21.07.2020 5 z 5

Narazila jsem na ni v knihovně náhodou a je skvělá. Takové hraní se slovy, to se jen tak nevidí. Užívala jsem si čtení a uzlila jazyk. Jediné, co jsem nemusela, byly některé užité názvy pro věci, zvířata rou ženského (např. ježkyně, ptákyně), ale chápu, proč to je takto použito.
Ilustrace (vyd. 2014) se mi také moc líbily, vtipné, hravé.

triatlet
27.02.2018 4 z 5

Zvíře se ptá, zvíře se ptá,
proč ho občas báseň deptá...
Bez jedné kopa básniček,
schází třeba pár jiřiček.
Většina veršů obsahuje vtip,
některé mohl autor napsat líp;
případně vynechat (Nedaleko moře, Ptakopysci).
Nejvíc mě zaujala série "Zvíře ví, zvíře ví".

zaranda
28.01.2017 5 z 5

Hravé rýmy, zajímavé nápady. Při předčítání dětem se pobaví i dospělí.

Tyto
25.01.2015 5 z 5

Hodnotím 2.vydání z r.2014 s ilustracemi Anety Žabkové.

pro děti od 5 let pro děti od 3 let poezie pro děti

Jiří Dědeček
česká, 1953
2013  90%Míjím se s měsícem
2002  100%Veselé diktáty
2015  84%Uleželé želé
2014  80%Šli červotoči do houslí
2004  92%Den bude dlouhý

Kniha Šli červotoči do houslí je v