Madi Madi komentáře u knih

Kámen, nůžky, papír Kámen, nůžky, papír Alice Feeney

Svižné, zajímavé, solidní pointa i zvraty.

12.04.2023 4 z 5

Striptérky Velkého jablka Striptérky Velkého jablka A. K. Veliká (p)

To pětihvězdičkový hodnocení je pro mě nepochopitelný. Jako pitomoučká oddychovka/pohádka dobrý, ale pět hvězd? A abych nezapomněla, taky zjevná inspirace 50 odstíny. Tam byl hlavní hrdina taky totální chuj.

12.04.2023 2 z 5

Doktore, fofrem, jde o život! Doktore, fofrem, jde o život! Patrick Taylor

Nedočteno, nejsem cílovka.

14.03.2023

Chůva Chůva Gilly Macmillan

Jak tu píše spousta lidí, ten konec se fakt nepovedl. Spousta věcí zůstalo otevřených a nedomyšlených.

09.03.2023 3 z 5

Beze svědků Beze svědků Lisa Jewell

Hodně fajn kniha. Vytkla bych ty aury, vůbec se to do příběhu nehodilo.

09.03.2023 4 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

No já při čtení taky nebyla příliš šťastná. Ztrácela jsem v postavách, nevěděla jsem kdo je kdo.
Furt samé lži dokola, těšila jsem se na konec.
Velké zklamání.

11.02.2023 2 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

(SPOILER) Bože to bylo tááák roztahané. Aleš byl neuvěřitelná fňukna, furt jenom sebelítost a nasranost na celý svět.
Zajímavá mi přišla aspoň Jelena, ale ta se z děje vytratila hodně brzy...
Taky jsem moc nepochopila vztah Aleše a Sovy, chovali se jak puberťáci a ne dospělí co maj děcka.

26.01.2023 2 z 5

Sběratel očí Sběratel očí Sebastian Fitzek

Zase další rádoby šokující a nechutný thriller.
Pointa a identita vraha nuda.
Kdo spočítá kolikrát bylo napsáno -sběratel očí- má Zlatého bludišťáka.

06.01.2023 3 z 5

Majonéza k snídani Majonéza k snídani Markéta Lukášková

Oproti Pandě docela zklamání, aspoň co se děje týče. Vůbec mě nebavil Jan, přišel mi hrozně ufňukaný a ta jejich pauza co se přátelství týče...to si to sakra nemohli vyříkat hned??
Nejzajímavější mi přišly ty návraty do minulosti, hlavně příběhy jejích prarodičů. Za ně dávám hvězdičku navíc. Hlavně za to, že v některých věcech jsem až nepříjemně poznávala svůj život a dětství

20.12.2022 3 z 5

Útěk ze světa Útěk ze světa Lucinda Berry

Na tuhle knížku jsem se poměrně dlouho těšila...no a jsem strašně ráda, že jsem si jí nakonec jen půjčila z knihovny a nekoupila si jí.
Ta rádoby šokující pointa mi byla jasná tak od půlky knížky. Hlavní postavy umrčené a protivné, jedna víc než druhá. Linka ze současnosti mě nebavila vůbec, ty dialogy mi přišly pořád dokola jak kolovrátek. Pohled do minulosti a života těch magorů byla trošku zajímavější, ale na víc než jednu * to nevytáhne.

08.12.2022 1 z 5

Cizinec v naší posteli Cizinec v naší posteli Samantha Lee Howe

(SPOILER) Hlavní hrdinka několikrát řekne, že je vystudovaná právnička, ovšem manipulovat se sebou nechá jak naivní puberťačka. Celou knížku působí jak hloupá loutka bez života a bez zajímavějšího charakterového rysu. Je si vědoma, že s jejím manželem opravdu není všechno v pořádku, že si s ní pohrává, ale ona za ním stejně přileze zpátky. A to několikrát!!! I potom co jí uhodí.
Sladkobolný kýčovitý konec byl posledním hřebíkem do rakve.

29.11.2022 2 z 5

Panda v nesnázích Panda v nesnázích Markéta Lukášková

Perfektní.
Ani nevím, která dějová linka se mi líbila nejvíc. Nejvíc mě ale asi dostala postava Lenky, na takovou sebestřednou krávu jsem v knížce nenarazila už hodně dlouho.
Od autorky si určitě přečtu i další knihy.

26.11.2022 5 z 5

Hodná sestra Hodná sestra Sally Hepworth

(SPOILER) Dalo se dobře odhadnout, kdo je ve skutečnosti psychouš. Fern byla hrozně sympatická a připomínala mi Eleanor z knížky Eleanor se má vážně skvěle.

24.11.2022 4 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Krásná kniha. Přečtěte si jí.

24.11.2022 5 z 5

Delegátka pod rouškou nejistoty Delegátka pod rouškou nejistoty Jitka Herzánová

Co jsem to právě dočetla, šmarja.
Hned na začátku mě dost udivilo vychloubání autorky o tom co má napsáno na roušce. Což zopakuje ještě několikrát, asi abysme nezapomněli jaká je rebelka, stejně jako několikrát nezapomene zopakovat jací jsou ve vládě č*ráci a lidi ovce. Ok, každý si o koronavirové situaci myslel svoje, ale tohle bylo dost buranský. No ale, to jsem netušila co přijde dál.
Ostatní delegátky, který vidí poprvé v životě, jí začnou hnusně nadávat když se baví o knížce. Manželé říkají svým manželkám zásadně stará. Ženská mluví o svým muži jako o č*rákovi, on jí říká krávo. Delegátky o klientech mluví jako o kurvách a čubčích dětech. Oslovování mezi i cizími lidmi : ty štětko jedna špinavá, ty sviňko, nejsi ty kráva blbá, ty p*čo...
Věta turistů : Je snadný je ožrat a dostat tam, kam chceme (z toho jsem málem hodila šavli a chtěla to veledílo nedočíst).
Jedna hvězda za Fennu, o takovym člověku je vážně lepší jen číst, ale hlavně ho nepotkat.
První díl jsem nečetla a číst nehodlám.

11.11.2022 1 z 5

Nová holka Nová holka Ingrid Alexandra

Ale náhodou docela fajn.

06.11.2022 3 z 5

Aristokratka pod palbou lásky Aristokratka pod palbou lásky Evžen Boček

Jedině dobře, že série končí. Ačkoliv tenhle díl byl o něco snesitelnější, než ten předchozí.

06.11.2022 2 z 5

Strašení v Rookwardu Strašení v Rookwardu Darcy Coates

(SPOILER) Tenhle díl do strašení šlapal hned od začátku a byla to docela solidní jízda. Ale musím strhnout jednu hvězdu za happy end. Ze série o strašidelných domech jsem četla 3 díly a happy end byl ve všech, proč ptám se??

27.10.2022 3 z 5

Daisy Jones & The Six Daisy Jones & The Six Taylor Jenkins Reid

No koukám, že jsem jedna z mála, kterou knížka nenadchla.
Přišlo mi, že se autorka bála jít víc na dřeň co se týče drog a vůbec divokého života hudebních hvězd 70.let. Čekala jsem pořádnou jízdu a divočinu, tak jak tomu doopravdy v těch časech bývalo, ale tady byl hlavním tématem vztah (??) Billyho a Daisy. A ten mě nebavil. A vlastně to i skončilo tak, jak jsem předpokládala.
Obálka je krásná.

24.10.2022 2 z 5

Hezký, ale narovnej se! Hezký, ale narovnej se! Johana Fundová

Tak nějak o ničem.
První půlka - ok, připomeneme si telenovely, pogy a jedlý papír. Na spoustu lidí tohle vytahování retro věcí určitě platí, na mě teda ne. Dějová linka s krádeží nikam nevede, je zbytečná. Jediná zajímavá postava je Kryštof. Líbilo se mi jak je popsaná jeho těžká rodinná situace.
Současnost - jedna žije s idiotem, druhou prudí rodiče, takže nejzajímavější je opět Kryštof. Ale najednou bum a je konec knihy. Chtělo to ještě pár stránek přidat, paní autorko.

10.10.2022 2 z 5