Madi Madi komentáře u knih

Jak jsem se zbláznila Jak jsem se zbláznila Ivanka Devátá

Místy až moc tlačení na pilu. Snaha pobavit za každou cenu.
Mít takovýho souseda, zblázním se taky.

11.08.2021 3 z 5

Není úniku Není úniku Cara Hunter

Tahle série se mi docela pozdává. Zajímavé zápletky, nečekaná rozuzlení. Všichni vyšetřovatelé docela sympaťáci.

11.08.2021 4 z 5

V temnotě V temnotě Cara Hunter

O něco lepší něž první díl. Inspektor Fawley se mi líbí a asi si přečtu i další díly. Samozřejmě nechybí něco temného v inspektorově minulosti, to už je takové klišé v detektivkách.

28.07.2021 4 z 5

Napsáno krví Napsáno krví Chris Carter

Je to prostě jiné, ale ne špatné.
Škoda, že tu nebylo víc Angely. Garcia opět úplně zbytečná postava. Hunter opět nadčlověk.

20.03.2021 3 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Jasně, má to svoje mouchy. Darby je Superhrdinka se Superschopnostmi a hlavně nechybí jedno z nejklišovatějších klišé : unesené děcko má nemoc a samozřejmě potřebuje léky, jinak umře. Ale byla to solidní zábava a četlo se to moc dobře.

01.02.2021 4 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Hezky se to četlo, děj utíká ani nevíte jak.
Líbilo se mi to o dost víc než Erotikon a Víkend.
Na film se podívám, kupodivu v něm nehraje Langmajer.

17.12.2020 4 z 5

Galerie mrtvých Galerie mrtvých Chris Carter

(SPOILER) Předem chci poděkovat několika přispěvatelům za vyzrazení konce, respektive toho, kdo se na konci objeví. Díkec.
Galerie mrtvých mi přišla opravdu slabá. Zbytečně moc popisů co jak vrah myslel, proč to udělal co udělal a děj se nikam neposouval. Kapitánka Blakeová (asi) je zase jak z jinýho světa, akorát se všemu diví a nadává. A najednou prsk a vrah je za katrem, protože Hunter viděl odrosty svý přítelkyně. Aspoň popichování mezi Garciou a tou agentkou bylo docela vtipný.

18.08.2020 2 z 5

Jiná Gabriela Koukalová Jiná Gabriela Koukalová Martin Moravec

Doufám, že ty spoďáry co poslala Jágrovi byly aspoň vypraný.

29.06.2020 1 z 5

Možná v jiném životě Možná v jiném životě Taylor Jenkins Reid

(SPOILER) Zakoupeno v Levných knihách za 99 Kč. Na první pohled mě upoutala docela pěkný přebal. Po přečtení anotace jsem si vzpoměla na film s G. Paltrow (kterou nesnášim).
Škoda těch srdceryvných proslovů ve stylu kolumbijské telenovely.
SPOILER: Hannah byla sympatická hrdinka, když skončila na vozíku, pěkně se s tim porvala a než velká sebelítost u ní převládal zdravý vztek. Henry mi každopádně přišel lepší, než Ethan ten mi přišel takový nemastný neslaný. A obrovská láska i po 10 letech od střední? Really?

09.06.2020 3 z 5

Dítě zvané „To“ Dítě zvané „To“ Dave Pelzer

Poprvé přečteno v 5. třídě. Všichni ostatní měli referát z obsahu knih Stanislava Rudolfa atp. a já se vytasila s tímhle. Zbytek třídy si to ode mně hned chtěl půjčit, pamatuju si to jako by to bylo včera.
Co o tom napsat víc...týrá se tam děcko...hodně. Hnusně. Vlastní matkou. No...a to je vše. I po tolika letech mám některé pasáže v hlavě.

21.04.2019

Po sezoně Po sezoně Jack Ketchum (p)

Těšila jsem se na extra brutální knihu, která semele mojí duši na padrť, ale to se bohužel nestalo. Ty pasáže před vpádem kanibalů do baráku mě i docela nudili. Pak už aspoň přišla nějaká akce, ale nic co by mě nadzvedlo ze židle.
Dějově je to něco mezi Hory mají oči a Pach krve.

27.05.2018 3 z 5

HEX HEX Thomas Olde Heuvelt

První polovina mě celkem nadchla. Originální nápad o čarodějnici v současnosti, vlastní pravidla vesničky, představa, že mi 3 dni stojí v obýváku zašitá čůza...hm, super. A dá se i pochopit neuvážený čin místních mládežníků, však koho by bavila taková omezení, že.
Jenže pak se děj nějak zvrtnul a šlo to někam do kelu. A ten konec? Strašně přehnaná a natahovaná hra na Kinga.
Škoda, na začátku jsem myslela, že to bude za 5*.

22.11.2017 2 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Spolu s Ví o tobě, nejlepší knihy přečtené za tento rok.

15.10.2017 5 z 5

Ví o tobě Ví o tobě Sarah Pinborough

Už dlouho mě nějaká kniha tak nebavila a nešokovala jako tahle. Opravdu dejte na všechna doporučení a nedejte si prozradit konec, protože ten vážně stojí za to. Miluju knihy kdy je všechno jinak, než se na první pohled může zdát.

29.08.2017 5 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Měla jsem si udělat čárku vždycky, když někdo něco "řekl tiše".
Pro mě lepší, než Svědkyně ohně.

23.07.2017 4 z 5

Zvěrolékař má namále Zvěrolékař má namále James Herriot (p)

Moje první setkání s panem Herriotem a jeho veterinární praxí.
Ideální čtení pokud máte blbou náladu a nechce se vám nic dělat, protože tyhle příběhy vám zaručeně náladu zvednou a vykouzlí přiblblý úsměv na tváři.

04.03.2015 4 z 5

Určitě to není taková řachanda jako slibuje reklama. Ale přesto mě kniha bavila a přiblblý úsměv se mě držel skoro celou dobu čtení. Nejlepší byla pasáž se Stalinem a v gulagu. A konec se taky povedl.
Je tak, jak je a bude jak bude.

04.01.2015 4 z 5

Otrokyně Hlubokého hrdla Otrokyně Hlubokého hrdla Mike McGrady

Kniha to není špatná, ikdyž některé pasáže nechutné (sex se psem), ale hodně by mě zajímalo co z toho je pravda a co si Linda Lovelace vymyslela. Že na ní Chuck Traynor neustále mířil zbraní, to se mi zdá hodně přitažené za vlasy. Každopádně byla hodně naivní, hloupoučká a podle mě potřebovala mít neustále někoho, kdo by jí radil co má dělat. Natáčej porno - natočila ho. Porno je hnus - napsala tuhle knihu.

24.04.2013 3 z 5

Ukradené dětství Ukradené dětství Lisa Brönnimann

Strašné. Místy jsem si říkala, ze je neuvěřitelné, kolik krutosti a týrání dokáže přežít tak malé dítě. Když jsem četla o tom jak malá Lisa touží jen po projevu lasky, nebo si chtěla hrát s ostatními, ale děcka ji šikanovali, opravdu mě to bolelo.
Někdo tu psal, že ten konec je takový zrychlený-ano, taky mám ten názor. Přišlo mi, že autorka chtěla popsat především svoje dětství.
A otázka za milion. Jak dopadla Anna?

26.03.2024 5 z 5

Spřízněné duše Spřízněné duše John Marrs

Perfektní. Ten den co jsem ji dočetla, jsem si od autora šla vypůjčit další.
Jinak už tu asi bylo vše popsáno. Bavily mě všechny dějové linky, ale nejvíc mě asi zaujala Ellie a Christopher.

13.02.2024 5 z 5