maca1245 maca1245 komentáře u knih

Všechno, úplně všechno Všechno, úplně všechno Nicola Yoon

Taková sladká jednohubka. Ovšem u této knihy to není na škodu. Je to příjemné počtení na jedno odpoledne při hrnku čaje a praskajícího ohně v krbu. Kniha je velice jednoduše psaná, její krátké kapitoly jsou spíše výhody.
Upřímně by se z této knihy dalo vytěžit mnohem více, ale to by bylo na pár set stránek více a nemělo by to svůj happyend.
I tak se mi ta kniha líbila. Pohladí po duší a budete se u ní usmívat.

11.01.2019 5 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Jednoduše miluju předělávky klasických pohádek. Některé jsou bombové jiné dobré a ty další nestojí ani za řeč. Tato kniha patří mezi ty bombové. :D Tato kniha si se čtenářem pěkně hraje. Ve čtvrtce knihy jsem si už říkal jak to je (Nechci spoilerovat:D) a najednou to zase bylo jinak a pak zase jinak. Jednoduše 5* Těším se na další díl do kterého se vrhnu s chutí ještě dnes. :)

02.05.2016 5 z 5

Jsem tu pro tebe Jsem tu pro tebe Lenka Křížová

Opět jako u prvních dvou dílů si hrdiny zamilujete. I když Sašu bych někdy rád proplesknul. Je pravdou, že jak příběh pokračuje začínáte ho chápat. Odpočinková četba, která uteče ani nemrknete. Jedno malé plus je tam propojení s předchozími díly, které jsem trochu očekával v druhém díle.

23.03.2023 5 z 5

Dar z nebe Dar z nebe Lenka Křížová

Stejně jako u první knihy, si hlavní postavy zamilujete. Kniha se čte jednoduše a rychle. Do děje se dokážete absolutně vžít. Kristiána na jednu stranu chápete, ale na tu druhou by jste ho nejraději propleskly. Co se týče Matyáše to je prostě zlatíčko, kterého by jste chtěli obejmout a nepustit. :)

09.03.2023 5 z 5

Zrcadlo, zrcadlo Zrcadlo, zrcadlo Rowan Coleman

Na knihu jsem byl zvědavý. Tento debut Cary se vydařil. Kniha plynula velmi rychle a čtivě. Sice kolem půlky mi bylo jasné kdo co a nač, ale vyřešení bylo zajímavé. Takže já jsem spokojen.

02.06.2019 5 z 5

Víš, že tě potřebuju? Víš, že tě potřebuju? Estelle Maskame

Hodně se setkávám s názorem, že takto vztah mezi dvěma lidmi nevypadá. Prosím Vás! Pomalu ve všech knihách jsou vztahy, které se ve skutečném životě nestanou. Pro mě druhý díl byl super, odsýpalo to i když v některých chvílích bych Eden nejraději jednu vlepil. Avšak oproti jedničce lepší.

28.04.2019 5 z 5

Jen 27 dnů Jen 27 dnů Alison Gervais

Tak tady nemám slov. Toto je kniha, která ve Vás zanechá hlubokou stopu. Čte se velice dobře a příběh odsýpá, že ani nevíte jak rychle jste na konci.

06.11.2018 5 z 5

Hlas nože Hlas nože Patrick Ness

Chvilku mě trvalo se začíst...(asi tak 2 kapitolky), ale potom to byl hukot. :)

23.04.2018 5 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Příjemné počtení na jedno odpoledne při čaji s muffinem :D :D

15.04.2018 5 z 5

Léto plné neskutečných věcí Léto plné neskutečných věcí Rowan Coleman

Tady u té knihy jsem měl jediný problém a to, že strašně rychle jsem se dočetl konce. Tato kniha je tak čtivá, že si ani neuvědomíte, že je už konec

12.12.2017 5 z 5

Probuzení Simona Spiera Probuzení Simona Spiera Becky Albertalli

Wow..... Tak to je prostě wow. Opravdu povedené a já prostě nemám slov :)

03.08.2017 5 z 5

Proč? 13x proto Proč? 13x proto Jay Asher

V první řadě bych chtěl poznamenat jen pár věcí na začátek. Četl jsem pár komentů jak tady tak jinde, že je to psané dětinsky (podívejte se pro jakou cílovou skupinu to je psané), že je to a moc jednoduché psaní (Upřímně představte si že tyto kazety by jste dostaly Vy. Nějaké velké popisování se prostě k tomu nehodí)

A teď ke knize jako samostatné.
Uděluji 5* protože je to napsané jak jsem zmiňoval výše jednoduše a surově což dává pocit skutečnosti. Zabývá se to velice závažným tématem. Ať je to sebevražda, šikana či dokonce i to znásilnění. V dnešní době je to podle mého aspoň co se týká šikany velice rozšířený. Osobně jsem se se šikanou setkal a tak bych toto dal přečíst všem lidem co šikanují ostatní. Aby viděli,že i malý čin může mít velký dopad.
Určitě doporučuji i seriál, který zanechal ve mě zvláštní pocit.

25.06.2017 5 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Musím říci, že jsem tuto knihu doslova hltal pokaždé, když jsem měl volnou chvilku jí otevřít. A opět se tu dá nad touto knihou zamyslet. Já vím, že i když je to sci-fi tak si to dokáži představit v tomto našem světě. Je to stejné jako u knihy Nevítaní. Za mě rozhodně 5*

30.10.2016 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Bohužel k nedostatku času jsem si půjčil knihu v audio verzi. A musím říct, že ta kniha mě úplně dostala. To díky i suprovému výkonu Petry Špalkové, Terezy Bebarové a Lucie Pernetové. Naprostá bomba. Zasmál jsem se, ale i docela zamyslel. Za mě 5* Určitě si jí přečtu.

08.10.2016 5 z 5

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

Musím říct, že jsem se strašně dlouho vyhýbal této sérii. A musím říci, že jsem byl hlupák. Celá série je neskutečně úžasná. Tajemný příběh, který se čte sám a je doplněn úžasnými fotografiemi, které doplňují úžasný koncept celé knihy. Hodně pomáhají dokreslit vaši fantasii. Bohužel nedostatek času na třetí díl mě trochu štval, protože mi to kazilo ten správný dojem. To však ale nemůže obsah knihy, ale můj nabitý program. Za mě 5*

12.09.2016 5 z 5

Stmívání / Život a smrt: druhý pohled Stmívání / Život a smrt: druhý pohled Stephenie Meyer

Musím říct, že už dlouho jsem tuto knihu očekával. Když jsem se o ní poprvé dozvěděl nemohl jsem se dočkat. Už když jsem dočetl celou sadu, mi přišlo na mysl jaké by to bylo kdyby to bylo obráceně. A splnilo se mi to. Já sám za sebe jsem spokojený. Potkal jsem už i pár negativních názorů na to, ale nemohu s nimi moc souhlasit. Byl jsem zvědav jak Stephenie zakončí a zakončila to jak jsem si přál. Za mě 5*
Jediné mínus je to, že se musí koupit se stmíváním a není dostupná samostatně.

14.08.2016 5 z 5

Will Grayson, Will Grayson Will Grayson, Will Grayson John Green

Musím jedině pochválit. Ani nemám slov co bych k tomu řekl, potřebuji to trochu zpracovat :D

23.04.2016 5 z 5

Liška s duhovýma očima Liška s duhovýma očima Mária Lazárová

Krásný příběh z hluboké a mrazivé tajgy o děvčátku, která zachrání lišku s duhovýma očima a jejich poutu.

02.11.2023 5 z 5

Gustav a Anton Gustav a Anton Rose Tremain

Podle anotace jsem očekával trochu jinou knihu. I přes to se mi kniha líbila. Jediné co mě mrzí je, že třetí část přeskočila převážnou část dospívání Gustava a Antona. Nějaké vzpomínkové flashbacky tam jsou, ale i tak bych se rád dozvěděl něco více o jejich dospívání.

28.01.2021 4 z 5

Terapie sdílením vol. 2 Terapie sdílením vol. 2 Ester Geislerová

Stejné jako první díl (pokud se tomu tak dá říci)

31.08.2020 1 z 5